Nové Audi SQ7 TDI

2016-06-09

Ikona po všetkých stránkach. 

Dominancia v novej dimenzii:

s výkonom 320 kW (435 k) a maximálnym krútiacim momentom 900 Nm je nové Audi SQ7 TDI najsilnejšie dieselové SUV na trhu. Za 4,8 sekundy vyšprintuje z 0 na 100 km/h a pokračuje ďalej až po 250 km/h. Aj exteriér zapôsobí - rozličné dizajnové prvky dodávajú SQ7 TDI výrazný a nezameniteľný vzhľad. Veľkorysý interiér pozýva na pohodlné posedenie - podľa želania pre päť alebo sedem osôb.

 

Výkon okamžite pri rozjazde:

elektricky poháňaný kompresor

Vysoko výkonný motor V8 TDI s objemom 4,0 litra využíva svetovú novinku: elektricky poháňaný kompresor udeľuje SQ7 TDI vynikajúci temperament pri rozjazde. Za 4,8 sekundy SQ7 TDI zrýchli z 0 na 100 km/h, maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h. Osemvalec mobilizuje maximálny krútiaci moment 900 Nm v pásme od 1.000 do 3.250 otáčok za minútu.

Mesto, krajina, parkovanie:

asistenčné systémy

Zachovajte rozvahu pri každej jazde. SQ7 TDI má celkovo 24 asistenčných systémov. Vďaka nim jazdíte bezpečne, úsporne a komfortne. Asistent do dopravnej zápchy a parkovací asistent sú iba dva asistenčné systémy na želanie, ktoré zlepšujú prehľad a pohodlie. 

 

Audi SQ7

Výkon
320 kW / 425 k

z 0 na 100 km/h
4,8 sek.

Maximálna rýchlosť
250 km/h

Harmónia až do hraničnej oblasti:

jazdný komfort

Voliteľné elektromechanické stabilizátory zvyšujú agilitu a zlepšujú stabilitu i komfort v zákrutách. Zvyšujú presnosť ovládania a tým zabezpečujú športovú obratnosť. Okrem toho motor 4.0 TDI kooperuje s ďalšími silnými partnermi: novo koncipovaná osemstupňová automatická prevodovka tiptronic sa vyznačuje vysokou účinnosťou a rýchlym preraďovaním, pohon všetkých kolies quattro suverénne prenáša vysoký výkon na cestu.

Veľkorysosť na každom mieste:

koncepcia priestoru

Rovnako ako Q7 aj SQ7 TDI má variabilnú koncepciu vnútorného priestoru. Podľa želania je v  kabíne miesto pre päť alebo sedem osôb. V druhom rade má sedadlo sériovo trojdielne operadlo so samostatne sklopnými segmentmi. Na želanie dodávané sedadlá v treťom rade sa sklápajú a vyklápajú elektricky.