Nové Audi A3 a S3

2016-04-13

Existuje iba jeden smer: vpred.

 

Úspešný model od Audi je ešte atraktívnejší: prepracovaný modelový rad A3 prichádza na štart s novými asistenčnými systémami a motormi, ako aj s novými svetlometmi a zadnými skupinovými svetlami. Asistenčné systémy a infotainment sú na úrovni luxusnej triedy. Je jedno, či je to Sportback alebo Limuzína: progresívny dizajn, inovatívne technológie, dynamika a efektivita dokumentujú jeho náskok.

Novo vyvinuté motory, ako napr. 1.0 TFSI s výkonom 85 kW (115 k) pre modely A3 alebo 2.0 TFSI s výkonom 228 kW (310 k) pre modely S3 umožňujú efektívnu jazdnú dynamiku. Technickou lahôdkou je Audi virtual cockpit, ktorý je po prvý raz k dispozícii v kompaktnej triede. Objavte náskok v jeho jednotlivých fazetách.

Audi virtual cockpit

Viac ako iba pohľad dopredu: s Audi virtual cockpit máte všetky relevantné informácie v zornom poli. Na displeji s uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca) sa dajú zvoliť dva režimy zobrazovania: v klasickom sa stupnice prístrojov zobrazujú také veľké ako pri bežných analógových prístrojoch, v režime infotainmentu, naopak, dominuje centrálne okno, ktoré poskytuje väčší priestor napríklad pre mapu navigácie.

Asistenčné systémy

Široká škála asistenčných systémov posúva latku v kompaktnej triede o kus vyššie: napríklad asistenčný systém pre premávku v priečnom smere, ktorý upozorňuje vodiča na riziko kolízie pri cúvaní z parkovacích miest kolmo na cestu. Aj asistenčný systém pre jazdu v dopravnej zápche, ktorý spolupracuje s adaptívnym tempomatom Audi adaptive cruise control (ACC) s funkciou Stop&Go, je novinkou v modelovom rade A3. Systém dodávaný na želanie automaticky udržiava nastavený odstup od vozidla idúceho vpredu. V kombinácii s prevodovkou S tronic po krátkom zastavení automaticky opäť rozbehne vozidlo. Ďalšou novinkou v modelovom rade A3 je systém Emergency Assist, dodávaný na želanie. Tento systém automaticky bezpečne zastaví vozidlo, ak napriek upozorneniam nezaregistruje nijakú aktivitu vodiča pri ovládaní vozidla.

Svetlomety Audi Matrix LED

Noc sa zmení na deň: na želanie dodávané reflektory Audi Matrix LED zabezpečujú intenzívne a homogénne osvetlenie cesty. Jednotlivé svietiace diódy LED sa podľa situácie rozsvecujú a zhasínajú tak, že vždy vytvárajú precízne osvetlenie. Navyše sa LED dajú tlmiť v 64 stupňoch. Dopravné značky osvetľujú so zníženým svetelným výkonom, aby nedochádzalo k oslňovaniu vodiča. Súčasťou kompletu sú dynamické smerové svetlá - a to aj vzadu.

Motory

Je jedno, či ide o modely A3 alebo S3: všetky motory sa vyznačujú agilitou a vysokou účinnosťou. Pri modeloch A3 siaha výkonové rozpätie od 85 kW (116 k) pri 1.6 TDI do 140 kW (190 k) pri 2.0 TFSI. Na výber sú tri benzínové a tri dieselové motory. S motorom 1.0 TFSI ponúka Audi po prvý raz v modelovom rade A3 trojvalec. Kompaktný motor dosahuje výkon 85 kW (115 k) a v pásme od 2 000 do 3 500 otáčok za minútu poskytuje maximálny krútiaci moment 200 Nm. Modely S3 poháňa motor 2.0 TFSI s výkonom 228 kW (310 k), ktorý má v kombinácii s prevodovkou S tronic maximálny krútiaci moment 400 Nm v širokom pásme od 2 000 do 5 400 otáčok za minútu. 

Konektivita

Preneste si známe prostredie vášho smartfónu do vášho Audi A3 alebo S3 - pomocou Audi smartphone interface. Obsah smartfónu sa zobrazuje na farebnom monitore MMI s vysokým rozlíšením. Súčasťou sériovej výbavy je MMI Radio plus, na želanie sa dodávajú systémy MMI Navigation a MMI Navigation plus s MMI touch. V kombinácii s modulom Audi connect máte prístup k mnohým online funkciám: medzi nimi je napríklad navigácia s  využitím Google Earth™ a Google Street View™, dopravné informácie v reálnom čase, ako aj informácie o cieľoch jazdy alebo správy o počasí. 

Audi A3 Sportback

Atletické tvarovanie: dynamická kontúra strechy zvýrazňuje športový charakter päťdverového modelu. Markantná hrana Tornado line pozdĺž spodnej hrany okien a Dynamic line nad prahmi karosérie definujú štíhle boky. Aj zadná časť karosérie s novými trojrozmernými zadnými skupinovými svetlami, výrazne modelovanými líniami a širokým difúzorom vyjadrujú jasné posolstvo.

Audi A3 Limuzína

Limuzína definovaná nanovo: Audi A3 Limuzína spája charakter coupé s elegantným šarmom. Nízka, plynulo vykreslená kupola strechy signalizuje rýdzu dynamiku, svojimi energicky napnutými plochami vyžaruje kompaktná limuzína sebavedomie. Výrazne vytiahnuté blatníky tesne obopínajú kolesá, ktoré môžu mať na želanie rozmer až do 19 palcov. 

Audi A3 Sportback e-tron

Mení svet, nie bežný deň: kompaktný automobil premium s pohonom Plug-in-Hybrid sa dá používať každodenne bez akýchkoľvek obmedzení. Kombinuje motor 1.4 TFSI s výkonom 110 kW (150 k) a maximálnym krútiacim momentom 250 Nm s elektromotorom, ktorý má výkon 75 kW a krútiaci moment 330 Nm.

Audi A3 Sportback g-tron

Audi A3 Sportback g-tron má bivalentný pohon vytvorený adaptáciou inovatívnej technológie TFSI na používanie stlačeného zemného plynu CNG ako paliva. Motor 1.4 TFSI dosahuje výkon 81 kW (110 k), dojazd na plyn je vyše 400 kilometrov, s benzínom získate ďalších 900 kilometrov.

Audi S3 Sportback

Audi S3 Sportback poháňa motor 2.0 TFSI so zvýšeným výkonom, vonkajší dizajn obsahuje špecifické prvky rodiny S3. Patrí k nim napríklad dvojvetvová výfuková sústava s dvoma pármi oválnych koncoviek na každej strane zvýrazňujúca šírku vozidla. Markantný spojler na hrane strechy vizuálne pritáča vozidlo k ceste. Súčasťou sériovej výbavy sú svetlomety z LED, ventilované kotúčové brzdy s rozmerom 17-palcov môžu mať na želanie brzdiče lakované na červeno.

Audi S3 Limuzína

Aj Audi S3 Limuzína už na prvý pohľad pôsobí výkonnejšie, športovejšie a fascinujúcejšie. Typické dizajnové prvky radu S3 sú rovnako výrazné ako pri päťdverovej verzii. Dynamiku cítiť aj v interiéri modelov S3. Symbolizujú ju napríklad na želanie dodávané športové sedadlá S  vpredu, voliteľný multifunkčný športový volant so splošteným vencom v spodnej časti a  pedále z ušľachtilej ocele.