Nové Audi Q7

2015-01-19

Veľké veci robíme s ľahkosťou.

Audi novým modelom Q7 posúva latku na novú úroveň.
O 325 kg znížená hmotnosť, najúspornejšie motory a veľkorysý interiér. 

Zoznámte sa s najpriestrannejším autom v segmente. 

Nové Audi Q7 je najľahšie.

S prázdnou hmotnosťou 1 995 kg (ako 3.0 TDI) je najľahším automobilom svoje triedy a zároveň jediným SUV s hmotnosťou pod 2 tony, vďaka čomu má bezkonkurenčnú agilitu. 

Nové Audi Q7 je najúspornejšie.

Spotrebu paliva Q7 konštruktéri Audi znížili priemerne až o 26 percent a motory dosahujú najlepšie hodnoty v segmente. Priemernú spotrebu sa podarilo stlačiť na skvelých 5,7 l/100km

Napriek značnej úspore v  spotrebe nestratilo Audi Q7 na dynamike, práve naopak, motory V6 3.0 TDI a TFSI udeľujú novému Audi Q7 zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,1 s. (TFSI) a 6,3 s. (TDI).

Nové Audi Q7 je najpriestrannejšie.

Pri menšej vonkajšej dĺžke poskytuje s najdlhšou kabínou v segmente oveľa viac priestoru v interiéri a v batožinovom priestore, ktorý sa zväčšil na 890 litrov pri 5-sedadlovej verzii. Pasažieri majú viac miesta nad hlavou, v úrovni pliec a väčší priestor na nohy. 

Interiér je vysoko variabilný so sériovo dodávanými troma samostatnými sedadlami a na želanie odávanými dvoma sedadlami v treťom rade, čím nové Audi Q7 získa 7 plnohodnotných sedadiel.

Nové Audi Q7 je najmodernejšie.

Koncepciou ovládania, konektivitou a asistenčnými systémami vytvára Audi Q7 nové meradlá. V kabíne je modulárna stavebnica infotainmentu 2. generácie a revolučná plne digitálna palubná doska Audi virtual cockpit. 

Nový ovládací panel MMI all‑in‑touch s veľkou dotykovou plochou robí ovládanie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. 

Rozšírené služby Audi connect, Audi tablet pre spolujazdcov a dva audiosystémy s 3D priestorovým ozvučením sú ďalšími atraktívnymi inováciami. Novinkou je integrácia smartfónu prostredníctvom Google Android Auto a Apple Carplay. 

Rozsiahle portfólio nových asistenčných systémov, radarový tempomat adaptive cruise control, asistent pre jazdu v dopravnej zápche, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, parkovací asistent a množstvo ďalších už len dopĺňa úplne nové Audi Q7, ktoré v tejto oblasti ponúka toľko, ako žiadny iný sériový automobil na svete.

Kombinovaná spotreba paliva: 7,7 - 5,5 l/100 km
Kombinované emisie CO2: 174 - 144 g/km