Nové Audi A4 allroad quattro

2016-01-26

Náskok vďaka technike
na každom povrchu.

Nové Audi A4 allroad quattro má exkluzívny charakter offroad. Kombinuje extrovertný dizajn s maximálnou funkčnosťou, čím má výnimočné postavenie vo svojom segmente. Energicky rozšírené blatníky a zväčšená svetlá výška robia z A4 allroad quattro perfektného spoločníka do ľahkého terénu. Nezabudnuteľný zážitok z jazdy umožňuje pohon všetkých kolies quattro, ktorý vozidlu dáva aj meno. Poskytuje väčšiu dynamiku, lepšiu trakciu a dobrý pocit na každom povrchu.

Progresívny dizajn.

Nové Audi A4 allroad quattro demonštruje silu a dynamiku. Horizontálne línie a rozšírené blatníky vyžarujú silu. Mnohé detaily, ako napríklad maska chladiča s vertikálnymi chrómovanými lamelami, markantné nárazníky vpredu a vzadu či zubaté reflektory dodávajú exteriéru exkluzívny charakter offroad. Pre nové A4 allroad quattro je na výber 15 farieb karosérie, z toho päť ako kompletné lakovanie.

Suverénny zážitok z  jazdy.

Nenechajte si diktovať trasu: s pohonom všetkých kolies quattro patrí suverenita k sériovej výbave. Pre väčšiu dynamiku, lepšiu trakciu a dobrý pocit na každom povrchu. Okrem toho si pomocou Audi drive select môžete nastaviť želané jazdné vlastnosti: okrem známych režimov comfort, auto, dynamic, efficiency a individual je pre jazdy mimo spevnených ciest k dispozícii aj režim offroad.

Inovatívne technológie.

Fascinujúci infotainment a inteligentné asistenčné systémy v novom Audi A4 allroad quattro jasne signalizujú inovatívnu mobilitu: na želanie montovaný Audi virtual cockpit a takisto na želanie dodávaný Bang & Olufsen Sound System s trojrozmerným (3D) ozvučením predstavujú high-tech na najvyššej úrovni. K lahôdkam medzi asistenčnými systémami patrí adaptive cruise control s funkciou Stop&Go a asistentom pre jazdu v dopravnej zápche. Pri rýchlostiach do 65 km/h automaticky ovláda rozjazd a brzdenie a podporuje vodiča aj pri udržiavaní smeru.

Príkladná funkčnosť.

Výbavy nového Audi A4 allroad quattro presviedčajú príkladnou funkčnosťou. Senzorom ovládané odomykanie dverí batožinového priestoru umožňuje zvlášť komfortnú manipuláciu s batožinou. Sériové sklopné operadlo zadného sedadla zvyšuje variabilitu kabíny. Základný objem batožinového priestoru je 505 litrov, pri sklopení celého zadného operadla a naložení až po strop je k dispozícii objem až 1 510 litrov.

Výkonné motory.

Motory TFSI a TDI v novom Audi A4 allroad quattro umožňujú cítiť pokrokovú techniku a účinnosť. S novo vyvinutým štvorvalcom 2.0 TFSI s výkonom 185 kW (252 k) v kombinácii so 7-stupňovou prevodovkou S tronic vyšprintuje A4 allroad quattro za 6,1 sekundy z 0 na 100 km/h a dosiahne maximálnu rýchlosť 246 km/h. Spotreba je 6,4 litra benzínu na 100 km, čo zodpovedá emisii 147 gramov CO2 na kilometer. 

Špičkový motor TDI - 3.0 TDI - disponuje výkonom 200 kW (272 k) a zrýchľuje za 5,5 sekundy z 0 na 100 km/h a potom ďalej až po maximálnu rýchlosť 250 km/h. Spotreba je pritom iba 5,3 litra nafty na 100 kilometrov a emisie CO2 majú hodnotu 139 gramov na kilometer. Na želanie montovaný podvozok s reguláciou tlmičov a  zväčšená svetlá výška umocňujú pôžitok z jazdy.