Úplne nové Audi Q2

14.03.2016

Skutočný charakter.

 

Nové Audi Q2 vstupuje na scénu:

mestský typ so svojbytným charakterom a s celkom novými geometrickými a štylistickými prvkami dizajnu. Výrazne sebavedomo a s energickými motormi TFSI a TDI, ktoré majú výkon od 85 kW (116 k) do 140 kW (190 k) a na želanie sa dajú kombinovať so stálym pohonom všetkých kolies quattro. Výbava Audi Q2 uspokojí všetky želania a prináša prvky, ktoré boli doteraz vyhradené pre luxusnú triedu. A konektivita? Tá je špičková s Audi smartphone interface a najnovšou generáciou systémov infotainmentu a ozvučovacích systémov.

 

Nezameniteľný:

dizajn exteriéru

Na prednej časti upúta vysoko položená jednodielna maska chladiča osemuholníkového tvaru. Zvlášť nápadným prvkom je plocho splývajúca strecha, pripomínajúca coupé, ktorá vyúsťuje do zadného stĺpika s farebne odlíšeným obkladom.

Príkladné spojenie:

konektivita

Už sériovo je Audi Q2 vybavené veľkým monitorom MMI, ktorý sa ovláda kombinovaným otočným/tlačidlovým ovládačom a dvoma tlačidlami na stredovom tuneli. Na želanie je k dispozícii systém MMI Navigácia plus s MMI touch a hotspotom WLAN. Prostredníctvom Audi smartphone interface sa dajú integrovať mobilné telefóny s operačným systémom iOS a Android. High-tech na najvyššej úrovni poskytuje voliteľný Audi virtual cockpit: digitálny združený prístroj vo forme monitora LCD s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca) prezentuje informácie obšírne a všestranne.

Variabilný a individuálny:

interiér

Audi Q2 je nielen praktické - na želanie môže mať elektricky ovládané dvere batožinového priestoru a zadné sedadlo delené na tri časti - ale aj rozmanité ako máloktorý iný automobil. Expresívne farby poťahov sedadiel a dekoračných líšt vytvárajú široký priestor pre individualizáciu.

Nefalšovaný pôžitok z jazdy:

motory a pohon

Audi Q2 prichádza na štart so šiestimi motormi - vždy s novým progresívnym riadením, ktoré má premenlivý prevod podľa uhla natočenia volantu. Na želanie sú k dispozícii adaptívne tlmiče pruženia a systém Audi drive select, ktorým si vodič môže nastaviť individuálnu charakteristiku svojho Q2.