Nové Audi A5 a S5 Sportback

2016-09-21

Nové Audi A5 Sportback a S5 Sportback kombinujú dizajn kupé a funkčnosť Avantu. Energicky splývajúca silueta s charakteristickým vlnovým tvarom bočnej línie z nich robí skutočných estétov. A pod karosériou päťdverového kupé sa skrýva novo vyvinutý podvozok, výkonné motory, ako aj inovatívne systémy infotainmentu a konektivity.

Emocionálne tvary:

Dizajn

Vyvážené proporcie, športová predná časť a charakteristická bočná línia - Audi A5 Sportback a Audi S5 Sportback sú skutoční estéti. Bočná línia vlnového tvaru bola už u predchodcu rozlišovacím znakom a teraz je vykreslená ešte výraznejšie. Mriežka masky chladiča je podľa výbavy vyhotovená v decentnej matne čiernej farbe alebo v sivom odtieni Twilightgrau. Zadná časť karosérie má výrazné horizontálne a trojrozmerné línie.

Jazdná dynamika

Pri štvorvalcových motoroch TFSI a TDI s manuálnou prevodovkou k dispozícii nový systém pohonu všetkých kolies quattro s technológiou ultra. Je optimalizovaný z hľadiska účinnosti a pri trakcii a jazdnej dynamike neumožňuje subjektívne cítiť nijaký rozdiel oproti permanentným systémom. Novo vyvinutý systém pracuje prediktívne a prispôsobuje rozdeľovanie krútiaceho momentu jazdným podmienkam. 

Pri všetkých motorizáciách s prevodovkou S tronic a tiptronic sa naďalej používa permanentný pohon všetkých kolies quattro.

Svetlomety

Audi Matrix LED s novým dizajnom

Elegantne vykreslené svetlomety perfektne harmonizujú s horizontálnymi líniami prednej časti karosérie. Svetlomety Audi Matrix LED predstavujú špičkový osvetľovací systém. Ich nový "svetelný podpis" má charakteristický obraz štyroch "očí" pripomínajúci prvý model Audi quattro. 

Sériová a zvláštna výbava

Na aktuálnej úrovni: v oblasti konektivity a infotainmentu sa na želanie dodáva napr. Audi virtual cockpit s monitorom TFT (31,2 cm), Bang & Olufsen Sound System s ozvučením 3D a Audi Rear Seat Entertainment. Oproti predchádzajúcemu modelu bola obohatená aj sériová výbava: k štandardnej výbave patria okrem iných prvkov bi-xenónové svetlomety, denné svetlá z LED a zadné svetlá z LED, Audi MMI Rádio plus s farebným displejom 17,8 cm, trojramenný multifunkčný kožený volant, systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select, ako aj asistenčný systém Audi pre sense city.

Športovo-účinné motory

Výkony motorov TDI a TFSI pri A5 Sportback ležia v pásme od 140 kW (190 k) do 210 kW (286 k). Novo vyvinutý motor 3.0 TFSI modelu S5 Sportback dosahuje výkon 260 kW (354 k). Je jedno, či 6-stupňová manuálna prevodovka, 7-stupňová S tronic alebo 8-stupňová tiptronic, v kombinácii s pohonom predných kolies alebo pohonom všetkých kolies quattro - v novom Audi A5 a S5 Sportback má každý motor optimálnu prevodovku na prenesenie vysokého výkonu na cestu.

 

 

Nové Audi A5 Sportback

... v porovnaní

Sedem rokov po uvedení modelu A5 Sportback prichádza teraz na štart jeho nová generácia. S dĺžkou 4.733 milimetrov, rázvorom 2.824 milimetrov, šírkou 1.843 milimetrov a výškou 1.386 milimetrov má športové proporcie. Hmotnosť je znížená celkovo o 85 kilogramov a dosahuje 1.470 kilogramov bez vodiča. Batožinový priestor patrí k najväčším v triede: pri sklopenom operadle zadného sedadla má maximálny objem 1.300 litrov.

 

A5 Sportback

Emocionálne tvary a atleticky napnuté plochy v harmónii - to je Audi A5 Sportback. Charakteristický vlnový tvar bočnej línie je ešte silnejšie zvýraznený ako u predchodcu a vytvára hru svetla a tieňa. Precízne línie sú aj na zadnej časti, ktorú zakončuje charakteristická odtrhová hrana. Línie výbavy A5 design a sport poskytujú dostatok priestoru pre vlastné idey. Rozdiely sú v detailoch exteriéru a interiéru. 

Napríklad pri línii výbavy sport má maska chladiča sivý farebný odtieň Twilightgrau matt s horizontálnymi lamelami vo farbe Aluminiumsilber matt. Pri línii výbavydesign má maska elegantný tmavý farebný odtieň Titanschwarz a chrómované horizontálne lamely.

S5 Sportback

Kombinácia emocionálneho dizajnu a funkčnosti s jazdnými výkonmi športového automobilu. S novo vyvinutým turbokompresorom prepĺňaným motorom V6 s výkonom 260 kW (354 k) Audi S5 Sportback vyšprintuje z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Maximálny krútiaci moment 500 Nm je k dispozícii v pásme od 1.370 do 4.500 otáčok za minútu. Ako prevodové ústrojenstvo slúži rýchlo a komfortne radiaca 8-stupňová automatická prevodovka tiptronic. K športovým jazdným vlastnostiam prispieva permanentný pohon všetkých kolies quattro.

Exteriér akcentujú rozličné detaily: od markantných nárazníkov cez kryty vonkajších spätných zrkadiel v hliníkovom vyhotovení až po hliníkovú obrubu difúzora a štyri koncovky výfuku - S5 Sportback demonštruje športovosť a progresívnosť v rýdzej podobe.

Hodnotné - prvky výbavy na želanie

 

Vo vašom Audi sedíte na výnimočnom mieste. Na predných a zadných sedadlách cítiť exkluzívny komfort: vďaka kvalitným materiálom a prvotriednemu vypracovaniu. 
Je jedno, či sa rozhodnete pre športové sedadlá so stabilným bočným vedením tela pri dynamickej jazde s látkovým alebo koženým poťahom alebo pre športové sedadlá S s kosoštvorcovým prešívaním: Tu sedíte na správnom mieste.

 

Panoramatické strešné okno

Príplatkové panoramatické strešné okno sa dá celoplošne otvoriť a zaplaví interiér prirodzeným svetlom.

 

 

 

Bang & Olufsen Sound System

Príplatkový Bang & Olufsen Sound System s trojrozmerným (3D) ozvučením poskytuje fascinujúcu inováciu: zvuk ktorý obsahuje priestorovú zložku výšky.

 

 

Ambientné osvetlenie

Na želanie dodávané náladové osvetlenie s 30 nastaviteľnými farebnými odtieňmi vytvorí v interiéri atmosféru presne podľa vašej chuti.