Audi Twin Cup 2016 - SME MAJSTRI SVETA!

2016-10-06

V dňoch 26.-28. septembra 2016 sa uskutočnilo už 12. celosvetové finále súťaže Audi Twin Cup v portugalskom mestečku Albufeira.

Spolu 71 tímov z 36 krajín sa tento rok kvalifikovalo vo svojich národných súťažiach do finále Majstrovstiev sveta popredajných služieb (After Sales World Championship) v portugalskom regióne Algarve. V dvojdňovom finále účastníci predviedli svoje zručnosti pri diagnostikovaní a opravách, ako aj v počínaní so zákazníkmi. Súťažiace tímy môžu dosiahnuť prvotriedne výsledky len vďaka optimálnej spolupráci medzi servisnými technikmi v dielni a servisnými poradcami komunikujúcimi so zákazníkom.

Celosvetové finále súťaže zahŕňa teoretické a praktické skúšky, ktoré simulujú typické pracovné situácie v každodennej práci servisných technikov ako aj poradcov.

Vedomostná súťaž pre všetkých pracovníkov servisov Audi je rozdelená do dvoch kategórií:

  • Kategória "Servis" - v ktorej súťaží tzv. netechnický personál, zväčša to bývajú servisní poradcovia za značku Audi a niekedy aj vedúci servisov.
  • V kategórií "Technika" si merajú sily tzv. technici, zväčša mechanici, diagnostici a elektrikári.

Tento rok účastníci predviedli okrem znalostí iných modelov so štyrmi kruhmi aj to, čo vedia o Audi Q7 e‑tron, plnohodnotnom SUV s plug-in hybridným pohonom.

Slovensko reprezentoval tím z Porsche Inter Auto Slovakia, Zlaté piesky v zložení:

V kategórií  "Servis":   Rudolf Prešinský, Milan Kuchar a Martin Svitek.

V kategórií "Technika": Peter Kulifaj, Jozef Bednár a Filip Javorka.

Tento úspech je aj výsledkom práce ich "trénera" Petra Šimona, pod ktorého taktovkou prebieha celá realizácia tejto súťaže (slovenské kolá) vrátane príprav na celosvetové finále.

Nebol to ľahký boj, ale vďaka vynikajúcej príprave našich finalistov a vďaka obrovskému úsiliu sa nám podarilo stať sa majstrami sveta v kategórií  "Technika". 

Víťazom gratulujeme a tešíme sa, že práve pracovníci slovenského Audi servisu sú tí najlepší na svete.