Aktualizácia softvéru: Audi ponúka nové, hodnotné funkcie pre Audi Q4 e-tron

15.03.2023
  • Bezdrôtové aktualizácie softvéru prostredníctvom budúceho rozhrania over-the-air 
  • Rozšírené portfólio o ďalšie funkcie pripojenia pre palubnú Optimalizovaný nabíjací výkon DC a Plug and Charge pre ešte pohodlnejšie nabíjanie na cestách

 
Ingolstadt, 14. marca 2023 - Audi pokračuje v systematickom rozvoji modelov Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron. Audi aktualizuje všetky vozidlá od začiatku sériovej výroby až po modelový rok 2022 vrátane softvérovou verziou 3.2. Tento nový softvér sa teraz štandardne dodáva do sériovej výroby v aktuálnom modelovom roku 2023. Medzi novými funkciami s vysokou každodennou užitočnosťou je na prvom mieste možnosť vykonávať budúce aktualizácie softvéru prostredníctvom bezdrôtového rozhrania over-the-air.

Softvérová aktualizácia pre Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron umožňuje používateľom vytvárať aj osobné profily. Ďalšia nová funkcia: Používatelia môžu pomocou plánovača trasy e-tron v aplikácii myAudi naplánovať trasu a odoslať ju do svojho Q4 e-tron. Nová verzia softvéru ukladá aj navigačné údaje, napríklad posledné ciele. Aplikáciu myAudi možno použiť na lokalizáciu parkovacej pozície vozidla, ako aj na kontrolu rôznych stavových správ. Ak sa vozidlo pokazí alebo sa stane účastníkom nehody, vodič bude môcť odteraz využívať online volanie cestnej asistenčnej služby s Audi damage service.

 

Vylepšený nabíjací výkon doma aj na cestách

Aktualizácia softvéru ponúka pridanú hodnotu aj pri nabíjaní doma alebo na cestách. Funkcia "Preferovaný čas nabíjania" pomáha zákazníkom nabíjať v časoch s nízkymi nákladmi, napr. v noci, s plánom variabilnej sadzby elektrickej energie. Funguje tak, že umožňuje používateľovi nastaviť definované nabíjacie okno.  A vďaka časovačom vo vozidle a aplikácii myAudi je teraz nabíjanie striedavým prúdom (AC) tiež ešte pohodlnejšie. Počas predhrievania s časovačom odchodu sa energia, ktorá je v zime potrebná na vyhrievanie interiéru, pri nabíjaní smeruje do vozidla cez externý zdroj energie - napríklad domáci Wallbox alebo verejné nabíjacie miesto.

Podobne prepracovaný systém tepelného manažmentu nového softvéru optimalizuje spotrebu tým, že pri tepelnom manažmente batérie zohľadňuje vonkajšiu teplotu a stav nabitia.

Vylepšený systém riadenia nabíjacieho výkonu v porovnaní so softvérom verzie 2.3 umožňuje zvýšiť výkon nabíjania jednosmerným prúdom až na 135 kW1. Okrem toho si zákazníci môžu zvoliť aj funkciu ochrany batérie, ktorá automaticky udržiava batériu v ideálnom stave nabitia obmedzením na 80 percent. 

Aktualizácia umožní aj funkciu Plug & Charge spolu so zmluvou o nabíjaní od nabíjacej služby Audi.Na kompatibilných nabíjacích staniciach sa vozidlo po pripojení nabíjacieho kábla automaticky autorizuje a aktivuje stanicu. Účtovanie je tiež automatické.

Audi Q4 e-tron - teraz ešte viac personalizované

Tematické svety Audi v aplikácii myAudi umožňujú zákazníkom v niekoľkých krokoch ľahko individualizovať vzhľad interiéru svojho modelu Q4 e-tron podľa ich osobných preferencií. Zákazníci si napríklad môžu personalizovať ambientné osvetlenie vo vozidle, ako aj obrázky na pozadí zobrazené na centrálnom displeji. Súčasťou balíka Audi connect navigácia a infotainment plus je virtuálny asistent Alexa2 od spoločnosti Amazon, ktorý možno používať na počúvanie hudby, sledovanie najnovších správ a mnoho ďalšieho.

 

Partneri Audi informujú o každom vozidle osobitne

Všetky modely Q4 e-tron vyrobené v roku 2023 a neskôr budú tiež vybavené funkciou Plug and Charge a možnosťou vykonávať aktualizácie softvéru prostredníctvom bezdrôtového rozhrania over-the-air. Všetci majitelia vozidiel Q4 e-tron, ktoré nemajú nový softvér pre modelový rok 2023, budú individuálne informovaní svojim predajcom Audi o tom, ako postupovať pri aktualizáciách. Aby sa predišlo dlhým čakacím lehotám, aktualizácie softvéru budú prebiehať podľa regiónov a v niekoľkých vlnách.