Novo interpretovaný dizajn. Prvý čisto elektrický Sportback od Audi.

Pohon všetkých kolies quattro, výkon až 300 kW (408 k) a dojazd až 446 km - pripravte sa na vzrušujúci pôžitok z jazdy. Nové Audi e-tron Sportback spája čisté emócie s novo interpretovaným dizajnom modelov kupé.

Upozornenie: Zobrazené vozidlo prezentuje doplnkovú výbavu za príplatok. Jednotlivé prvky výbavy budú k dispozícii neskôr.

Elektrický pohon – teraz ešte vzrušujúcejší

Extrovertný dizajn – exteriéru a interiéru

Línie strechy v štýle modelov kupé podčiarkujú športový vzhľad nového Audi e-tron Sportback¹, dynamická silueta Sportback prezentuje progresívnu vášeň. Voliteľný balík výbavy "interieur design selection" dodáva interiéru výrazne elegantnú atmosféru.

Estetický priekopník

Nové Audi e-tron Sportback presvedčí svojou športovou eleganciou. Atletické dizajnové prvky prahov dverí zviditeľňujú nízku polohu zabudovania akumulátorov a vytvárajú optické ťažisko. V predných partiách vynikne hlavne veľká osemuholníková jednodielna maska chladiča so zvislými priečkami. Nízko klenutá línia strechy v zadných partiách je nezameniteľným znakom toho, že ide o model Sportback.

Športová individualizácia

Audi e-tron Sportback je dizajnovou ikonou, ktorú prostredníctvom športového voliteľného balíka S line exteriér zmeníte na vaše vlastné vozidlo snov. Vďaka výrazným otvorom pre prívod chladiaceho vzduchu, zadnému spojleru a lesklým hliníkovým prahovým lištám prinesiete na cestu nielen športový temperament, ale aj extravaganciu.

Priznajte farbu

Vytvorte si Audi e-tron Sportback podľa vašich vlastných predstáv: prostredníctvom 13 čiastočne voliteľných lakov karosérie môžete rôznym spôsobom zvýrazniť charakter vozidla. Okrem iného sú v ponuke strieborná "Florett", modrá "Plasma" a sivá "Daytona".

"Daytona" sivá

"Plasma" modrá

"Florett" strieborná

Dizajn sa spája s obrazom

Prostredníctvom voliteľného balíka výbavy S line interiér dodáte modelu Audi e-tron Sportback¹ športové akcenty. Športové sedadlá vpredu so znakom S poskytujú skvelú polohu sedenia. Súčasťou balíka výbavy je okrem iného aj športový kožený volant so znakom S a osvetlené prahové lišty s hliníkovými aplikáciami.

Zažite pokrok s predvídavosťou

Audi e-tron Sportback je vybavený množstvom inovatívnych technológií. Okrem iného tu patria voliteľné virtuálne vonkajšie spätné zrkadlá, ktoré prostredníctvom malej kamery prenášajú obraz do interiéru vozidla. Podobne aj špičkový infotainment systém MMI navigácia plus s dotykovým rozhraním MMI touch response, ktorá vám poskytuje prístup k našim online službám od Audi connect².

Výnimočný pohľad dozadu

Voliteľné dostupné virtuálne vonkajšie spätné zrkadlá pre Audi e-tron Sportback¹ sú ploché ramená s integrovaným kamerovým systémom, ktorý digitálne prenáša obraz na vysoko kontrastné OLED displeje v interiéri. Dokonca aj v tme vidíte vozidlá za vami mimoriadne ostro. Ak si chcete upraviť výhľad, obraz môžete posúvať prostredníctvom dotykového ovládania.

Inovatívne impulzy

Intuitívna a užívateľsky jednoduchá ako moderný smartfón: MMI navigácia plus s dotykovým rozhraním MMI touch response v Audi e-tron Sportback¹. Špičkový infotainment systém ovládate prostredníctvom dvoch veľkých displejov v stredovej konzole. Vďaka dotykovej technológii s odozvou získate citeľnú spätnú väzbu. Systém MMI predstavuje váš prístup k online službám Audi connect². Ponuka zahŕňa okrem iného aj služby špecifické pre model e-tron, ako napríklad plánovač trás e-tron, ktorý vám ukáže najlepšie možné trasy s potrebnými nabíjacími stanicami.

Elektrifikovaný výkon

Plne elektrický pohon Audi e-tron Sportback disponuje elektromotorom na prednej aj zadnej náprave s celkovým výkonom (kombinovaná spotreba energie v kWh/100 km: 21,4-23,6 (WLTP); 20,6-23,9 (NEDC), emisie CO₂ kombinované v g/km: 0) až 300 kW (408 k). Maximálny krútiaci moment 664 Nm umožňuje spontánny rozjazd bez spomalenia. V režime "boost" akceleruje vozidlo z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy, maximálnu rýchlosť dosahuje pri hodnote 200 km/h.

Progresívny posilňovač riadenia

Progresívne riadenie Audi e-tron Sportback optimalizuje odozvu vozidla na natáčanie volantu. Pri parkovaní alebo manévrovaní s vozidlom v meste sa posilňovací účinok zníži, na kľukatých cestách zabezpečuje agilné a presné riadenie pre väčšiu kontrolu nad vozidlom.

Prispôsobivá a komfortná

Technológia, ktorá sa prispôsobuje vášmu štýlu jazdy. Voliteľné športové pneumatické pruženie v Audi e-tron Sportback automaticky prispôsobuje úroveň vozidla a tlmenie, vďaka čomu zvyšuje nielen komfort, ale aj dynamiku jazdy. So systémom regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select môžete prostredníctvom rôznych režimov ovplyvniť jazdné vlastnosti vozidla.

Dosahujte ciele

Veľký dojazd Audi e-tron Sportback až 446 km zabezpečuje hlavne vysokonapäťový akumulátor s kapacitou 95 kWh (brutto). Rekuperácia - spätné získavanie energie - tiež prispieva svojou časťou. Pri viac ako 90 percentách všetkých spomalení rekuperuje Audi e-tron Sportback výlučne prostredníctvom svojich elektromotorov.

Kapacita akumulátora – v skratke

Kapacita vysokonapäťového akumulátora vozidla s elektrickým pohonom sa delí na brutto a netto kapacitu. Brutto kapacita pritom popisuje celkovú fyzickú kapacitu vysokonapäťovej batérie. Ale pre ochranu pred samovoľným vybíjaním, pre predĺženie životnosti a pre zabezpečenie rezervy núdzového štartu je teoreticky dostupný energetický obsah technicky obmedzený. Tento skutočne využiteľný energetický obsah sa označuje ako netto kapacita.

Inšpirujúco jednoduché

Vďaka mnohým možnostiam nabíjania je Audi e-tron Sportback vhodný na každodenné použitie bez obmedzení. Pre nabíjanie doma vám ponúkame inovatívny nabíjací systém e-tron connect³, na cestách si akumulátor nabijete na verejnej nabíjacej sanici služby e-tron Charging.

Nabíjanie na cestách

Nabíjací výkon

150

kW

maximálne

Doba nabíjania

30

minút

80 % kapacity akumulátora

Nabíjacie stanice

110 000

v 21 európskych krajinách

Nabíjanie na verejných staniciach

Nabíjajte Audi e-tron Sportback rýchlo a jednoducho, keď ste na cestách. Služba e-tron Charging Service vám ponúka jednotný prístup k jednej z najväčších verejných nabíjacích sietí v Európe s viac ako 110 000 nabíjacími miestami v 21 európskych krajinách. Na spustenie nabíjania stačí nabíjacia karta služby e-tron Charging Service - bez ohľadu na poskytovateľa. S aplikáciou myAudi⁴ môžete pomocou smartfónu využívať služby z portfólia Audi connect².

Nabíjanie doma

S nabíjacím systémom e-tron connect³ vám ponúkame inteligentný spôsob nabíjania Audi e-tron Sportback doma. Spája vozidlo s kompatibilným systémom Home Energy Management (HEMS). Inteligentne a prakticky: Audi e-tron Sportback uprednostňuje nabíjanie, keď je elektrická energia najlacnejšia a automaticky upravuje nabíjací výkon, keď sa v domácnosti paralelne používajú iné domáce elektrospotrebiče.

Priestor pre nápady

Audi e-tron Sportback je kombináciou športového temperamentu, funkčnosti a všestrannosti. Interiér ponúka veľký priestor, veľa možností a objem batožinového priestoru 615 litrov. Pri sklopených operadlách zadných sedadiel dokonca 1 665 litrov. Cestujúci na zadných sedadlách majú k dispozícii tiež dostatok priestoru na nohy a hlavu.

Batožinový priestor

Zadné sedadlá

Máte ešte nejaké otázky?

Ako môžem zvýšiť môj dojazd?

 1. Jazdite predvídavo a venujte pozornosť rýchlosti.

 2. Využívajte režim jazdy "efficiency". Je vytvorený pre mimoriadne úspornú jazdu.

 3. Venujte pozornosť výške vozidla. Znížte odpor vzduchu tým, že prostredníctvom systému regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select a výberom režimu "sport" alebo "efficiecy" znížite výšku vozidla.

 4. Venujte pozornosť ďalším elektrickým zariadeniam, ako sú klimatizácia, rádio, svetlomety, vyhrievané zadné sklo. Tie tiež využívajú elektrickú energiu z akumulátora.

 5. Vyhnite sa jazde so strešným boxom, ak to nie je nutné.

 6. Využívajte ECO tlak vzduchu.

 7. Využívajte prípravu vopred (nastavenie času odjazdu), keď je ešte vozidlo pripojené k nabíjacej stanici.

 8. Využívajte režim "range" - dojazd (obmedzený jazdný režim).

 

Prečo môžem na nabíjacej stanici s výkonom 22 kW nabíjať iba s výkonom 11 kW?

Vozidlo má v súčasnosti zabudované nabíjacie zariadenie (OBC - on bord charger) s výkonom 11 kW. Druhé nabíjacie zariadenie (OBC) bude čoskoro v ponuke ako platená výbava. Nabíjanie s výkonom 22 kW je možné pomocou dvoch zabudovaných nabíjacích zariadení. S jednosmerným prúdom sa Audi e-tron Sportback sériovo nabíja s výkonom až 150 kW.

 

Akú záruku na akumulátor poskytuje AUDI AG? Je možné opraviť aj akumulátor?

Spoločnosť AUDI AG poskytuje záruku 8 rokov alebo 160 000 kilometrov na vysokonapäťový akumulátor nových vozidiel. Záruka sa vzťahuje na všetky chyby týkajúce sa materiálu a práce (výroby). Áno, opravu vysokonapäťového akumulátora môže vykonať vyškolený personál (odborníci na vysoké napätie).

 

Otázky týkajúce sa vozidla

Čo znamená rekuperácia?

"Rekuperáciou" môže vozidlo získať energiu späť. Elektrický pohon pritom funguje ako generátor a veľkú časť kinetickej energie mení na elektrickú, ktorá sa ukladá do vysokonapäťového akumulátora. Počas rekuperácie spomaľuje automobil podobne ako vozidlo so spaľovacím motorom pri brzdení motorom. Deje sa to automaticky, keď zošliapnete brzdový pedál v režime jazdy D alebo dáte nohu z pedála akcelerátora dole.

Ak zošliapnete brzdový pedál, systém využije rekuperáciu na spomalenie vozidla. Brzda sa aktivuje len v prípade potreby. Vďaka tomu je pri pomalej jazde možné brzdiť pomocou rekuperácie až do momentu tesne pred zastavením vozidla, pričom šetríte elektrickú energiu a neskracujete dojazd.

 

Ako funguje rekuperácia?

Existuje automatická a manuálna rekuperácia:
1. Pri automatickom režime rozdeľuje elektrický posilňovač bŕzd požadovaný brzdný výkon automaticky medzi elektromotory a kotúčové brzdy. Všetky brzdné procesy až do spomalenia na rýchlosť 3 m/s sa spravidla dejú prostredníctvom rekuperácie.
2. Funkcia automatickej premenlivej rekuperácie znižuje rýchlosť prostredníctvom rekuperácie v závislosti od dopravnej situácie, napr. keď vozidlo pred vami brzdí. Alebo v závislosti od uložených údajov o trase, napr. keď rozpozná zákruty alebo značky miest. Túto funkciu môžete zapnúť alebo vypnúť v systéme MMI.
3. Brzdný účinok rekuperácie sa dá ovládať aj manuálne. Pritom existujú tri stupne rekuperácie, ktoré sa dajú nastaviť stlačením radiacich pádiel na volante. Platí toto: potiahnutím ľavého radiaceho pádla zvyšuje brzdný účinok rekuperácie. Potiahnutím pravého radiaceho pádla sa zníži brzdný účinok rekuperácie.

 

Čo je nezávislá klimatizácia a ako ju môžem využívať?

Nezávislá klimatizácia vychladí alebo vyhreje interiér pred jazdou, ak je to potrebné, čím sa postará o mimoriadne vysoký komfort vo vozidle ešte pred nastúpením.
Naprogramovať respektíve aktivovať ju môžete prostredníctvom menu systému MMI alebo pohodlne cez aplikáciu myAudi - bez ohľadu na to, či sa vozidlo práve nabíja alebo nie. Vybrať si môžete buď okamžité spustenie alebo časovač. Pri odomknutí vozidla pomocou kľúča s diaľkovým ovládaním je možné na krátku dobu spustiť klimatizáciu.
S platenou možnosťou "komfortná nezávislá klimatizácia" si dodatočne môžete zvoliť želanú teplotu a pred jazdou aktivovať vyhrievanie a vetranie sedadla, vyhrievanie venca volantu a vyhrievanie skla.

 

Prečo ukazovateľ dojazdu nezobrazuje po plnom nabití akumulátora maximálny dojazd 446 km - podľa WLTP?

Ukazovateľ dojazdu sa vypočítava zo stavu nabitia batérie, aktuálnych tepelných podmienok a hodnôt poslednej spotreby.
Na základe vysokej účinnosti vozidla a elektronického pohonu je akýkoľvek jazdný odpor v porovnaní so spaľovacím vozidlom neúmerne vysoký. Individuálnu spotrebu paliva vášho vozidla nájdete v aplikácii myAudi v časti "Detaily výbavy/technické údaje/spotreba".

Dojazd ovplyvňujú hlavne tieto faktory:
- tepelné podmienky (zima/teplo)
- jazdné vlastnosti/rýchlosť jazdy
- pneumatiky (napr. zimné pneumatiky)
- povrch vozovky (mokrý, zasnežený)
- sekundárne spotrebiče (kúrenie, vyhrievanie sedadiel, vyhrievanie zadného okna, klimatizácia,...)
- náklad (cestujúci, batožina)
- bočný vietor a protivietor

 

Kde nájdem moju individuálnu hodnotu spotreby vozidla podľa WLTP?

Hodnoty spotreby vášho vozidla nájdete v aplikácii myAudi v položke "Detaily výbavy/technické údaje/spotreba".

 

Kde vidím presný stav nabitia akumulátora?

V menu systému MMI v časti "Vozidlo/Nabíjanie a účinnosť" sa nachádza položka "Nabíjanie..." - tu vidíte presnú percentuálnu hodnotu nabitia akumulátora.
Tiež je tam zobrazený posúvateľný ukazovateľ nabíjania, pomocou ktorého môžete definovať cieľový stav nabitia. Existuje aj možnosť, ako túto položku v menu prevziať do ponuky skratiek. Stačí ju stlačiť a dlhšie podržať. Rovnako tak v aplikácii (na najvyššej úrovni).

Otázky týkajúce sa dojazdu

Ako ďaleko sa sAudi e-tron Sportback dostanem?

Po štandardu WLTP dosahuje Audi e-tron Sportback dojazd 446 km.

 

Aký dojazd dosahuje Audi e-tron Sportback v zime?

Aj v zime vám Audi e-tron Sportback ponúka veľký dojazd. Klimatizovanie vozidla v lete aj v zime má len malý vplyv na celkový dojazd Audi e-tron Sportback.

Otázky týkajúce sa nabíjania

 

Kedy bude systém e-tron connect dostupný?

Integrácia nabíjacieho systému e-tron connect bude k dispozícii od polovice roku 2020.

 

Kde si môžem nabiť e-tron Sportback a je k dispozícii dostatok nabíjacích staníc?

Prostredníctvom navigácie alebo aplikácie MyAudi si môžete vyhľadať nabíjacie stanice vo vašom okolí alebo prevziať plánovanú trasu so zastávkami na nabitie vozidla. So službou e-tron Charging Service s vernostnou nabíjacou kartou od Audi sa nabíjacie stanice integrované do služby jednoducho a rýchlo odblokujú. Služba e-tron Charging Service poskytuje prístup k približne 110 000 verejným nabíjacím staniciam vo viac ako 16 európskych krajinách. Stále sa rozširujúcu sieť vysokovýkonných verejných nabíjacích staníc nájdete na všetkých dôležitých diaľničných uzloch, takže v priebehu 30 minút sa môžete vydať na ďalšiu etapu vašej cesty.

 

Ako vyzerá vývoj infraštruktúry nabíjacích staníc? Prečo vzniká rozdiel v informáciách pri aplikácii a navigácii vo vozidle?

Infraštruktúra nabíjacích staníc sa buduje po celej Európe. V aplikácii myAudi nájdete vždy aktuálny stav nabíjacích staníc. Informácie vo vozidle sa štvrťročne aktualizujú prostredníctvom aktualizácií navigačných máp. Systém MMI vás informuje hneď, ako je aktualizácia k dispozícii. Kvôli časovému posunu môže dôjsť k rozdielom medzi aplikáciou myAudi a navigáciou vo vozidle.

 

Kde nájdem informácie o nabíjacích staniciach a aké sú aktuálne?

Informácie o nabíjacích staniciach nájdete v aplikácii myAudi alebo v systéme MMI pod položkou "Navigácia". Informácie o nabíjacích staniciach prostredníctvom aplikácie myAudi sú aktualizované každý deň. Údaje v systéme MMI sa aktualizujú raz za kvartál prostredníctvom online aktualizácie navigačných máp (systém MMI vás informuje hneď, ako je aktualizácia k dispozícii). Z dôvodu odlišnej časovej frekvencie aktualizácií sa informácie v aplikácii myAudi môžu líšiť od informácií v MMI navigácii vozidla.

 

Na čo si mám dať pozor pri nabíjaní na (verejnej) nabíjacej stanici?

Okrem tu uvedených bodov nájdete všetky dôležité informácie a pokyny v príručke vozidla v položke "Vysokonapäťový akumulátor - nabíjanie - spustiť nabíjanie"

 1. Vozidlo musí byť odomknuté.
 2. Na otvorenie krytu nabíjacej zásuvky stlačte tlačidlo nad krytom. Kryt nabíjacej zásuvky sa nachádza na prednom blatníku na strane vodiča (voliteľná zásuvka na nabíjanie striedavým prúdom sa nachádza na strane spolujazdca, v závislosti od výbavy).
 3. Prípadne použite kábel z vozidla, ktorý je súčasťou dodávky (umiestnený je v úložnom priestore pod prednou klapkou). Otváranie prednej kapoty sa nachádza v priestore pre nohy na strane vodiča.
 4. Port pevne zapojte a držte až do ukončenia zamknutia (LED bliká na bielo).
 5. Platba za nabíjanie (kartu RFID podržte pri čítačke nabíjacej stanice alebo proces nabíjania spustite prostredníctvom aplikácie) a postupujte podľa pokynov na nabíjacej stanici.
  Upozornenie: Používajte len tie nabíjacie karty (napríklad e-tron Charging Service), ktoré sú schválené alebo akceptované príslušným dodávateľom. Prípadne použite kartu iných poskytovateľov alebo kreditnú kartu.
 6. Sledujte LED nabíjania (bliká zelená = vozidlo sa nabíja). Vysvetlivky v podobe nálepky sú umiestnené vedľa nabíjacej zásuvky.
 7. Po otvorení dverí sa na prístrojovom paneli zobrazí nabíjacia energia a predpokladaná doba nabíjania. Ukončiť nabíjanie:
 8. Odomknite vozidlo.
 9. Nabíjanie ukončite stlačením tlačidla na nabíjacej zásuvke.
  Ak je to potrebné, ukončite nabíjanie tak, že kartu RFID opäť podržíte pri čítačke na nabíjacej stanici - dodržujte upozornenia na nabíjacej stanici.
 10. Odpojte nabíjací port (LED ukazovateľ nad zásuvkou vám signalizuje to, že je konektor pripravený na odpojenie.). Ak je to nutné, opäť stlačte tlačidlo pre odomknutie.
 11. Kábel uložte do vozidla.

 

Existujú rozdiely v nabíjacích portoch?

Nabíjací port pre striedavý prúd je konektor typu 2, je to najpoužívanejší typ konektora v európskom priestore a bol stanovený ako štandard. Na rýchle nabíjanie sa používa tzv. port CCS, je to konektor typu 2 rozšírený o dva nabíjacie kontakty.

 

Ako funguje nabíjanie doma?

Doma môžete vozidlo nabíjať pomocou jedného z nabíjacích systémov Audi a bežnej silnoprúdovej elektrickej zásuvky alebo domácej elektrickej zásuvky. Dodaný nabíjací systém disponuje vhodným adaptérom a dá sa prispôsobiť miestnym podmienkam respektíve inštalovanému príkonu. Ďalšie informácie nájdete tu

 

Môžem e-tron Sportback nabíjať doma cez bežnú elektrickú zásuvku?

Audi e-tron Sportback sa dá nabíjať aj prostredníctvom bežnej domácej elektrickej zásuvky.

 

Ako dlho trvá nabíjanie?

Doba nabíjania závisí od dostupného výkonu. Audi e-tron Sportback je s výkonom 11 kW, čo zodpovedá zásuvke s výkonom 16 ampérov, cez noc plne nabité. Plné nabitie trvá asi 8-8,5 hodiny. Pomocou vysokovýkonnej nabíjačky môžete e-tron Sportback nabíjať s výkonom až 150 kW. S dobou nabíjania 30 minút je možné generovať 80% dojazd a tým aj vhodnosť pre jazdu na väčšie vzdialenosti.

 

Môžem e-tron Sportback nabíjať aj počas dažďa?

Nabíjanie v daždi alebo vlhku je úplne neškodné. Akumulátory, porty a nabíjacie stanice podliehajú prísnym normám a predpisom. Elektrický prúd tečie len vtedy, keď je port dokonale spojený s vozidlom.

 

Ako môžem vozidlo nabíjať v zahraničí?

Prostredníctvom služby e-tron Charging Service máte prístup k 110 000 nabíjacím staniciam v 21 európskych krajinách. Použitím štandardizovaného portu typu 2 môžete využiť väčšinu nabíjacích staníc v zahraničí. Prehľad nabíjacích staníc.

 

Otázky týkajúce sa recyklovania

Z akých materiálov sú vyrobené akumulátory?

Vysokonapäťové akumulátory obsahujú veľa cenných surovín, napríklad kobalt, lítium a nikel.

 

Akú stratégiu recyklácie sleduje spoločnosť AUDI AG s akumulátormi?

Ako srdce elektromobilu sú naše akumulátory vytvorené pre prvotriednu kvalitu, bezpečnosť a celkovú životnosť vozidla. Použité akumulátory z plug-in hybridných modelov alebo z predsériových vozidiel Audi e-tron sú v súčasnosti recyklované v recyklačných firmách podľa platných legislatívnych noriem na trhoch.

Podrobnejšie informácie o službách Audi connect nájdete na stránke https://www.audi.sk/inovacie/audi-connect alebo sa informujte u vášho predajcu.

Nabíjací systém Audi connect bude k dispozícii v roku 2020. Funkcie ochrana proti výpadku elektrickej siete a použitie solárnej energie vyžadujú spojenie s kompatibilným systémom manažmentu energie domácnosti. Tento systém spoločnosť Audi AG neponúka a nie je súčasťou obsahu balíka. Spoločnosť AUDI AG spolupracuje s dvoma poprednými poskytovateľmi systémov manažmentu energie domácnosti Hager Group a SMA Solar Technology, aby vedela zabezpečiť úplnú kompatibilitu systémov.

Dostupnosť sa môže líšiť v závislosti od regiónu. Potrebná je registrácia na www.audi.de/myaudi; pre online media streamovanie je nevyhnutné aktívne WiFi pripojenie medzi smartfónom a Audi MMI.