Vyjadruje pohyb
Aj keď stojí

 

Každý detail nového Audi Q5 je ovplyvnený charakteristickým dizajnom modelov Q a stelesňuje dynamiku a suverenitu. Ako markantná kapota motora alebo splývajúca línia strechy, úzky pás okien alebo vonkajšie spätné zrkadlá nasadené na dverách.

 

 

Športový a energický - vzhľad Audi Q5

Nové SUV od Audi stojí športovo energicky na ceste. Plasticky modelovaná jednodielna maska chladiča s masívnym rámom dominuje na jeho aerodynamicky tvarovanej prednej časti karosérie. Markantne vykreslená a výrazne podrezaná bočná línia delí bočnú plochu karosérie. Silne zvýraznené blatníky poukazujú na permanentný pohon všetkých kolies quattro, nízka kabína posádky sa zvažuje smerom dolu. Rovnako ako na prednej časti karosérie aj vzadu horizontálne línie zvýrazňujú šírku vozidla. Zadné skupinové svetlá môžu byť na želanie vybavené dynamickými smerovými svetlami. Dvere batožinového priestoru obopínajú zadné stĺpiky karosérie - čo je typický dizajnový prvok modelov Q od Audi. Difúzorový nadstavec v zadnom nárazníku integruje koncovky výfuku.

 

 

 

 

Väčšia a pritom ľahšia - karoséria

Dĺžka 4,66 metra, šírka 1,89 metra, výška 1,66 metra a rázvor 2,82 metra - oproti predchádzajúcej generácii nové Audi Q5 podrástlo takmer vo všetkých smeroch. Súčasne sa hmotnosť znížila podľa motorizácie až o 90 kilogramov. Ocele najvyššej pevnosti a hliník tvoria inteligentnú kombináciu materiálov karosérie.

Aj v oblasti aerodynamiky sa nové Audi Q5 umiestňuje na špičke svojej triedy. Verzie so štvorvalcovými motormi dosahujú s aerodynamicky optimalizovanou strechou koeficient aerodynamického odporu 0,30. Aerodynamický hluk je neobyčajne nízky, do karosérie sa prenášajú iba minimálne vibrácie - tým má nové Audi Q5 v súčasnosti najlepšiu vnútornú akustiku v triede.

 

 

 

Množstvo možností - línie výbavy Audi Q5

Po prvý raz bude Audi Q5 v ponuke v líniách výbavy sport a design. Na želanie k nim môže pribudnúť komplet S line Sportpaket, design selection, ako aj S line Exterieurpaket. Tieto verzie ovplyvňujú celkový vzhľad vozidla. Napríklad pri línii design sivé kontrastné plastové prvky na karosérii zvýrazňujú robustný charakter nového SUV, kým Audi Q5 v línii vybavenia sport má všetky prvky lakované vo farbe karosérie.

Zavrieť