Všetko na očiach
V správnom okamihu

Ovládanie nového SUV Audi je intuitívne a charakterizujú ho tri významné novinky: voliteľný Audi virtual cockpit, príplatkový Head-up displej a vylepšený systém MMI touch.

 

 

Pokrok pred očami - Audi virtual cockpit

S voliteľnou plne digitálnou palubnou doskou Audi virtual cockpit sa pokrok stáva viditeľným. Plne digitálny združený prístroj na svojej obrazovke s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 31,2 cm (12,3 palca) zobrazuje mnoho informácií relevantných pre jazdu. Od rýchlosti cez navigáciu až po komunikáciu - môžete si zvoliť z množstva možností zobrazenia. A máte budúcnosť pred očami.

 

 

 

 

Veľký, štíhly, brilantný - farebný displej s uhlopriečkou 21 cm (8,3 palca) a vysokým rozlíšením

Veľký, štíhly farebný monitor s uhlopriečkou 21,0 cm (8,3 palca) voliteľného systému MMI navigácia plus sa vyznačuje prehľadnosťou a nekomplikovanou koncepciou ovládania. Aby ste mali k dispozícii komplexné informácie pohybom ruky. Či navigácia, rádio, telefón alebo Audi connect - ovládacia

logika MMI sa so svojimi plochými hierarchiami orientuje na aktuálne smartfóny a umožňuje aj inteligentné vyhľadávanie v databázach. Nové, prirodzené hlasové ovládanie reaguje aj na výrazy z hovorovej reči. Ako tretia ovládacia úroveň slúži v novom Audi Q5 multifunkčný volant plus.

 

 

Head-up displej

Voliteľný Audi Head-up displej zobrazuje dôležité informácie - ako rýchlosť jazdy, dáta navigácie a informácie asistenčných systémov - ako plne farebné virtuálne zobrazenie za predným oknom.

MMI touch

S voliteľným ovládacím terminálom MMI touch ovládate mnoho funkcií systému MMI navigácia plus. Na dotykovej plôške touchpad rozoznáva nielen váš rukopis ale aj mnohé gestá prstov, používané pri smartfónoch.

Bang & Olufsen Sound System

Na želanie si môžete s Bang & Olufsen Sound System vychutnávať nefalšovanú atmosféru koncertnej sály. Sústava 19 reproduktorov vytvára nezameniteľné trojrozmerné (3D) ozvučenie.

 

 

Inteligentná navigácia - "osobný cestovný asistent"

Systém MMI navigácia plus v novom Audi Q5 má funkciu "osobného cestovného asistenta". Keď je táto funkcia aktivovaná, navigačný systém sa učí pravidelne jazdené trasy a ciele jázd a tieto informácie priraďuje miestu odstavenia vozidla a dennej dobe.

Aktivovaný systém sa učí podľa zvyklostí vodiča a na tom základe mu poskytuje pri ďalšej jazde návrhy na optimálnu trasu - a to aj pri neaktívnej navigácii do cieľa. Navigačný systém pri výpočte odhaduje pravdepodobné ciele a okrem času príjazdu zohľadňuje aj aktuálnu hustotu premávky. Napríklad za určitých okolností vodičovi navrhne aktivovať navigáciu, aby sa dozvedel potenciálne alternatívne trasy.

Vy sami rozhodujete, či túto funkciu aktivujete alebo nie. Uložené ciele môžete kedykoľvek zmazať. Keď je funkcia deaktivovaná, systém nezaznamenáva ciele a nezohľadňuje zmazané ciele ani jazdené trasy.

 

 

 

 

Aktuálne informácie zo všetkých strán - služby Audi connect

Pomocou voliteľných služieb Audi connect si môžete už počas jazdy urobiť obraz o cieľovom mieste: vďaka inteligentnej integrácii Google EarthTM a Google Street ViewTM. Počas jazdy si môžete vyvolať textové správy alebo e-maily, dohodnúť termín na servis u vášho partnera Audi alebo prostredníctvom aplikácie pre smartfóny si už pred jazdou aktivovať voliteľné nezávislé kúrenie - s Audi connect máte vždy a všade najlepšie spojenie. A ešte aj v prípade poruchy je pomoc vzdialená iba na jedno stlačenie tlačidla. Aby ste vo vašej jazde mohli pokračovať čo najskôr.

Vo vozidle je pevne zabudovaná Audi connect SIM karta. S ňou máte k dispozícii neobmedzený objem dát a služby Audi connect môžete využívať cez rýchlu sieť LTE s prenosovou rýchlosťou do 100 MBit/s. V prípade potreby Audi connect SIM karta vo väčšine európskych štátoch využíva zmluvne dohodnutého operátora mobilnej telefónnej siete, takže vám odpadajú roamingové poplatky. Toto dátové spojenie máte podľa zvoleného navigačného systému k dispozícii bezplatne tri mesiace (MMI navigácia) alebo tri roky (MMI navigácia plus) a po uplynutí tejto doby si ho môžete u vášho partnera Audi predĺžiť za odplatu.

V tom nie je zahrnuté využívanie hotspotu WLAN v Audi Q5, pre ktorý sa dajú objednať za odplatu balíky dát.

Zavrieť