Silná stránka pohonu quattro:
rozoznať správny moment.

Pripravený takmer na každý povrch. A výzvy budúcnosti. Pohon všetkých kolies quattro s technológiou ultra. Pri všetkých štvorvalcových modeloch s pohonom všetkých kolies quattro inteligentná stratégia ovládania pohonu zabezpečuje, že vaše nové Q5 je efektívne, dynamické a bezpečné - pri vynikajúcej trakcii.

Keď pohon quattro nie je potrebný, automaticky sa deaktivuje a pomáha vodičovi šetriť palivo. Samozrejme, pohon všetkých kolies zostáva permanentne k dispozícii. Keď si jazdná situácia vyžaduje quattro, je pohon všetkých kolies vždy pripravený. A presviedča vyváženým rozdelením krútiaceho momentu pri všetkých cestných podmienkach. Šesťvalcové verzie Audi Q5 sú vybavené permanentným pohonom všetkých kolies quattro.

 

 

Tlmí skoro všetko. Len nie nadšenie.

Voliteľné pneumatické pruženie adaptive air suspension prispôsobuje tlmenie pohybu každého jednotlivého kolesa jazdnej situácii. Podľa terénu, osobného štýlu jazdy a zvoleného režimu systému Audi drive select. Maximálne presne v priebehu milisekúnd. S piatimi nastaviteľnými hodnotami svetlej výšky vozidlo zvláda prakticky všetky nerovnosti. Regulácia tlmičov permanentne vyrovnáva aj zvýšenú hmotnosť vozidla.

Pre pohodlnejšie nakladanie sa dá karoséria tlačidlom v batožinovom priestore spustiť o 55 mm nižšie. A s Audi drive select sa dá modifikovať charakter vozidla: efektívnejší, komfortnejší alebo dynamickejší. Ale vždy celkom individuálne.

 

 

 

 

Nešetrí na výkone. Ale pomáha šetriť palivo.

Nové Audi Q5 sa bude spočiatku predávať s piatimi výkonnými a účinnými motormi, štyrmi naftovými TDI a jedným benzínovým TFSI. Oproti predchádzajúcej generácii sú výkonnejšie až o 20 kW (27 k), no pritom sa spotreba paliva výrazne znížila. Predovšetkým štvorvalcové motory 2.0 TDI v novom Q5 s výkonmi 110 kW (150 k), 120 kW (163 k) a 140 kW (190 k) sú vysoko účinné.

Obidve špičkové motorizácie kombinujú vysoký výkon s účinnosťou. Vylepšený štvorvalec 2.0 TFSI dosahuje výkon 185 kW (252 k), no pritom sa na 100 kilometrov uspokojí so 6,8 litra benzínu, čo predstavuje ekvivalent emisií CO2 154 gramov na kilometer. Výrazne prepracovaný motor V6 3.0 TDI dosahuje výkon 210 kW (286 k) a maximálny krútiaci moment 620 Nm.

Celé prevodové ústrojenstvo nového Audi Q5 bolo od základu nanovo vyvinuté - platí to rovnako pre 6-stupňovú manuálnu prevodovku, 7-stupňovú prevodovku S tronic s dvoma spojkami a 8-stupňovú automatickú prevodovku tiptronic (iba pri 3.0 TDI). Prevodovky S tronic a tiptronic majú integrovanú funkciu voľnobehu, prispievajúcu k úspore paliva. Vodič môže tieto prevodovky ovládať aj manuálne voliacou pákou alebo páčkami na volante, v obidvoch prípadoch je prenos signálu do prevodovky elektronický.

 

 

Zavrieť