Audi Logo
 

"Odmalička som presne vedela, čo chcem robiť."

Audi Q4 e-tron predstavuje ďalší míľnik z dielne štyroch kruhov. Ide o prvé 100% elektrické kompaktné SUV, ktoré značka uviedla na trh. Ambíciou modelu je priblížiť prémiovú elektromobilitu širšej skupine zákazníkov a nerobiť pritom kompromisy v kvalite, komforte, a samozrejme, v technológiách.

Aby sme model Q4 e-tron a našu víziu budúcej mobility a pokroku predstavili slovenskému publiku, spojili sme sa s umeleckou dizajnérkou a zakladateľkou rovnomennej značky - PETRA TOTH. Petra navrhuje moderné a nadčasové šperky so silnou inšpiráciou folklórom. Vyznáva tak podobnú filozofiu, akú nesú elektrické modely Audi e-tron. Zachovať a zdokonaľovať to najlepšie z minulosti (napríklad zážitok z pohonu quattro), ale zároveň neustále objavovať nové riešenia a technológie pre budúce generácie.

"Len so silnými koreňmi vieme vytvárať moderný dizajn."

Petra Toth šperkárka - zakladateľka a dizajnérka rovnomennej značky

 

"Ja som verila, že téma folklóru a našich ľudových ornamentov je tá, s ktorou môžem byť výnimočná."

Petra Toth šperkárka - zakladateľka a dizajnérka rovnomennej značky

 

Kto je Petra Toth

Už ako malé dievčatko bola fascinovaná šperkmi. Ich krásou, ale najmä ich technickou stránkou. Detská túžba zistiť, ako taký šperk vzniká,  postupne prerastala v čoraz vážnejší záujem a snahu šperky skutočne navrhovať a vyrábať. Okrem nadšenia pre šperky má Petra aj nadšenie pre folklór, špeciálne pre kroje a ornamenty. Precestovala doslova celé Slovensko, aby ich spoznala a objavila čo najviac. A práve to sa odráža v jej pozoruhodných šperkoch. Inšpirácie zbiera od západu po východ. V jej kolekciách nájdeme všetko od odkazov na modranskú keramiku až po inšpirácie nádherne vyšívanými krojmi z Osturne.

Petra sa na profesionálnu a úspešnú dizajnérku vypracovala v podstate ako samouk. Nekopírovala žiadne trendy, ale naopak, vytvorila nový, keďže v dobe jej začiatkov neboli veci inšpirované či otvorene odkazujúce na ľudové tradície v móde. Dnes je Peťa majiteľkou úspešnej a stále sa rozrastajúcej značky, čím dokázala, že okrem výtvarného talentu má aj ten biznisový. Značka dokázala prosperovať aj v zložitých časoch pandémie a nadčasové šperky s logom PETRA TOTH dnes s radosťou nosia a nakupujú aj zákazníčky ďaleko za hranicami Slovenska.

 
 

"Učiť sa z minulosti, ale neprestávať ísť s nadšením stále ďalej.

To je skutočný pokrok."

Petra Toth šperkárka - zakladateľka a dizajnérka rovnomennej značky

 

Audi Q4 e-tron 55 quattro 250 kW

Max. elektrický výkon až

250

kW

Zrýchlenie (0–100 km/h) až

5,4

s

Dojazd (WLTP) až

516

km