"Odmalička
som presne vedela,
čo chcem robiť."

Audi Q4 e-tron predstavuje ďalší míľnik z dielne štyroch kruhov. Ide o prvé 100% elektrické kompaktné SUV, ktoré značka uviedla na trh. Ambíciou modelu je priblížiť prémiovú elektromobilitu širšej skupine zákazníkov a nerobiť pritom kompromisy v kvalite, komforte, a samozrejme, v technológiách.

Aby sme model Q4 e-tron a našu víziu budúcej mobility a pokroku predstavili slovenskému publiku, spojili sme sa s umeleckou dizajnérkou a zakladateľkou rovnomennej značky - PETRA TOTH. Petra navrhuje moderné a nadčasové šperky so silnou inšpiráciou folklórom. Vyznáva tak podobnú filozofiu, akú nesú elektrické modely Audi e-tron. Zachovať a zdokonaľovať to najlepšie z minulosti (napríklad zážitok z pohonu quattro), ale zároveň neustále objavovať nové riešenia a technológie pre budúce generácie.

"Len so silnými koreňmi 

vieme vytvárať moderný dizajn.

 

Petra Toth
šperkárka - zakladateľka
a dizajnérka rovnomennej značky

"Ja som verila, že téma folklóru 

a našich ľudových ornamentov je tá, 

s ktorou môžem byť výnimočná.

 

Petra Toth
šperkárka - zakladateľka
a dizajnérka rovnomennej značky

Kto je
Petra Toth

Už ako malé dievčatko bola fascinovaná šperkmi. Ich krásou, ale najmä ich technickou stránkou. Detská túžba zistiť, ako taký šperk vzniká,  postupne prerastala v čoraz vážnejší záujem a snahu šperky skutočne navrhovať a vyrábať. Okrem nadšenia pre šperky má Petra aj nadšenie pre folklór, špeciálne pre kroje a ornamenty. Precestovala doslova celé Slovensko, aby ich spoznala a objavila čo najviac. A práve to sa odráža v jej pozoruhodných šperkoch. Inšpirácie zbiera od západu po východ. V jej kolekciách nájdeme všetko od odkazov na modranskú keramiku až po inšpirácie nádherne vyšívanými krojmi z Osturne.

Petra sa na profesionálnu a úspešnú dizajnérku vypracovala v podstate ako samouk. Nekopírovala žiadne trendy, ale naopak, vytvorila nový, keďže v dobe jej začiatkov neboli veci inšpirované či otvorene odkazujúce na ľudové tradície v móde. Dnes je Peťa majiteľkou úspešnej a stále sa rozrastajúcej značky, čím dokázala, že okrem výtvarného talentu má aj ten biznisový. Značka dokázala prosperovať aj v zložitých časoch pandémie a nadčasové šperky s logom PETRA TOTH dnes s radosťou nosia a nakupujú aj zákazníčky ďaleko za hranicami Slovenska.

"Učiť sa z minulosti, 

ale neprestávať ísť s nadšením stále ďalej.

 

To je skutočný pokrok.

 

Petra Toth
šperkárka - zakladateľka
a dizajnérka rovnomennej značky

 

Audi
Q4 e-tron 50 quattro
220 kW

Maximálny elektrický výkon až

220

kW

Zrýchlenie (0–100 km/h) za

6.2

s

Dojazd (WLTP) až

520

km