Audi Logo

Audi exclusive

Interiér Audi RS e-tron GT

Buďte individuálny. Buďte exkluzívny

Každý, kto jazdí na Audi, chce niečo výnimočné. Audi exclusive vám ponúka možnosť premeniť niečo výnimočné na niečo veľmi osobné.

Cesta k individuálnej farbe podľa vášho želania

Každý z exkluzívnych individuálnych lakov Audi je niečím výnimočný. Od miešania jednotlivých farieb až po nanášanie rôznych vrstiev laku - každý krok si vyžaduje maximálnu precíznosť.

Vyberte si z množstva ponúkaných individuálnych lakov

Ktorá farba je vaša?

Máte len jednu šancu spraviť prvý dojem. Využite ju a vyberte si svoj vlastný lak exteriéru zo širokej ponuky farieb Audi exclusive. Jednotlivé laky uvedené nižšie boli testované a schválené spoločnosťou Audi. Dostupnosť požadovanej farby pre vaše vozidlo si overte u svojho partnera Audi.

Obzvlášť v interiéri

Rôzne prevedenia koženého čalúnenia, farebné ozdobné šitie a rôzne druhy dreva, z ktorých sú vyrobené dekory, dotvárajú každý interiér a dodávajú mu výnimočný charakter.

Časté otázky

Ak si chcete objednať Audi s individualizáciou Audi exclusive, odporúčame vám, aby ste sa vopred poradili so svojim Audi partnerom. Okrem toho, že vám objasní, ktoré vozidlo je pre vás vhodné, poskytne vám váš predajca aj komplexné poradenstvo o možnostiach individualizácie. Mnohí partneri Audi majú na predajni k dispozícii vzorky dostupných lakov a kože, ako aj dekoratívnych prvkov, takže môžete priamo zladiť farbu exteriéru s farbami a materiálmi interiéru. Keďže nie každý prvok individualizácie je k dispozícii pre každé vozidlo a zároveň nie všetky možnosti individualizácie môžu byť zastúpené v Audi konfigurátore, odporúčame osobnú konzultáciu, aby ste mohli skutočne podrobne prediskutovať každé želanie. Naši predajcovia sa tešia na pomoc pri realizácii vašich veľmi osobných želaní. Individualizácia vášho Audi sa uskutočňuje pri objednávke vášho nového vozidla. Po zadaní objednávky budete informovaní o termíne dodania a môžete sa začať tešiť.

Možnosti dizajnu vášho individuálneho vysnívaného vozidla Audi exclusive sú veľmi rozsiahle a závisia od konkrétneho modelu. Odporúča sa osobná konzultácia. V zásade sú pre vaše vozidlo k dispozícii nasledujúce možnosti individualizácie:

Exteriér:

- Lakovanie

Individuálny lak, matný efekt pre vybrané modely RS.

- Kryt vonkajších spätných zrkadiel

V závislosti od modelu môže byť kryt vonkajšieho spätného zrkadla lakovaný v inej farbe.

Interiér:

- Kožené čalúnenie

Podľa modelu je možné vybrať poťahy sedadiel, opierky hlavy, výplne dverí, odkladacie priestory vo dverách, lakťové opierky vo dverách, madlá dverí, prahy dverí, kryty reproduktorov, opierky kolien, stredovú konzolu a stredovú lakťovú opierku, kryt palubnej dosky, kryt prístrojového panelu, volant, panel radiacej páky a radiacu páku, ovládacie prvky, ako aj manžetu radiacej páky, výduchy ventilácie, obloženie stropu a bezpečnostné pásy v balíku alebo jednotlivo v rôznych druhoch kože, mikrovlákne Dinamica a v rôznych farbách.

- Dekoratívne prvky

Vhodné okrem iného pre palubnú dosku, výplne dverí a stredovú konzolu. Môžu byť vyhotovené z rôznych druhov dreva a materiálov alebo lakované v rôznych farbách.

- Podlahové rohože

Lemovanie a prešívanie si môžete ľubovoľne vyberať z ponuky farieb Audi exclusive.

- Prahové lišty

Možnosť individualizácie a osvetlenia v závislosti od modelu a konfigurácie.

V závislosti od modelu sú možné ďalšie špeciálne požiadavky na individualizáciu, napríklad vyšívanie iniciálok. Tieto individuálne požiadavky si môžete kedykoľvek priobjednať a v ďalšom kroku ich pre vás individuálne skontroluje váš partner Audi.

Laky: Na individualizáciu vášho vozidla je k dispozícii široký výber farieb s viac ako 50 odtieňmi. Aby bolo možné splniť veľmi vysoké štandardy spoločností AUDI AG a Audi Sport GmbH a trvalo zaručiť mimoriadne vysokú kvalitu laku, boli vybudované najmodernejšie lakovacie linky. Požadovaný odtieň sa mieša z organických a anorganických farebných pigmentov. Organické pigmenty zabezpečujú žiarivosť farieb, zatiaľ čo anorganické pigmenty sú vysoko odolné voči starnutiu. Spoločne zaručujú dlhotrvajúcu sýtosť farby. Vysokou požiadavkou na individuálne lakovanie Audi exclusive je jednotný vzhľad na všetkých materiáloch - na dlhé roky. Preto sa každá farba pred schválením komplexne testuje.

Metalické laky: Ak sa do farby pridajú kovové šupinky, vznikne fascinujúci efekt metalických lakov. Šupinky sú zvyčajne vyrobené z hliníka alebo mosadze. Pri príprave metalického laku sa musí postupovať mimoriadne opatrne, aby sa kovové šupinky neporušili. To zaručujú naše vysoké štandardy.

Laky s perleťovým efektom: Laky s perleťovým efektom sa vyznačujú tým, že v závislosti od uhla pohľadu sa objavujú rôzne farebné odtiene. Tento efekt sa dosahuje použitím perleťových pigmentov. Perleťové pigmenty sa pridávajú do farieb, aby vytvorili obzvlášť výrazný rozdiel v jase v závislosti od uhla. Vďaka tomu majú zvláštnu hĺbku a fascinujú živou hrou farieb.

Laky s matným efektom: Okrem toho sú pre vybrané modely RS k dispozícii aj matné laky. V súčasnosti môžeme ponúknuť tieto farby: Nardo sivá matná, Daytona sivá matná, Suzuka sivá matná, Ibis biela matná, Florett strieborná matná, Gletscher biela matná, Sepang modrá matná, Camouflage zelená matná, Ara modrá matná, Argus hnedá matná a Vegas žltá matná.

Koža: Koža je jedinečný prírodný produkt, žiadne dva kusy nie sú rovnaké, čo je presne filozofia Audi exclusive. Pri spracovaní sa kladie veľký dôraz na to, aby spracované časti interiéru boli dokonale zladené. Starostlivý výber použitých koží a šetrné spracovanie zachovávajú prirodzenosť a zároveň vytvárajú materiál, ktorý je odolný a trvácny. Všetky použité kože sú vyčinené bez chrómu, sú priedušné a farbené do hĺbky. To znamená, že malé škrabance zostanú počas používania takmer neviditeľné.

V závislosti od použitia kože sa nanášajú tenké vrstvy ochranného laku, ktoré čím sú hrubšie, tým je koža menej citlivá. Naopak, čím tenšia vrstva laku je nanesená, tým lepšia je klimatická pohoda pri sedení.

Koža Valcona: Koža Valcona má nízky stupeň lakovania, je mimoriadne priedušná a nemá žiadne umelé reliéfy.

Jemná koža Nappa: Jemná koža Nappa má strednú úroveň lakovania, je stredne priedušná a má nízku úroveň umelého reliéfu.

Drevo a dekory: Audi exclusive používa len vybrané pravé drevo, ktoré obzvlášť zdôrazňuje charakter vozidla. Sortiment siaha od klasického dubového dreva až po fascinujúce odrody myrtového dreva, jaseňového dreva s otvorenými pórmi alebo eukalyptového dreva. Dekory z dreva s otvorenými pórmi majú typický pocit prírodného dreva. Interiér sa tak mení na jedinečnú kľudovú zónu s príjemným pocitom. Audi nepoužíva žiadne tropické drevo, aj keby bolo vypestované na plantáži.

Koža: Na výrobu sedadiel Audi sa používa najmä koža zo samcov hovädzieho dobytka z južnej Európy. Tie majú špeciálny pomer povrchovej vrstvy a hrúbky, a preto sú mimoriadne vhodné. Koža zo zadnej časti zvieraťa je najkvalitnejšia, pretože má rovnomernú štruktúru vlákien a zriedkavo sa na nej objavujú trhliny alebo poškodenia. Aby sa mohla spracovať ako koža pre Audi exclusive, musia byť splnené tieto kvalitatívne kritériá:

Proces činenia bez chrómu: Audi sa pred viac ako dvadsiatimi rokmi - v tom čase ako priekopník v automobilovom priemysle - zbavilo chrómových solí, aby sa vyhlo odpadu kontaminovanému ťažkými kovmi. Audi používa len bezchrómové činenie kože a dôsledne tak preberá etické záväzky týkajúce sa výroby koží.

Ochrana povrchu: V závislosti od kvality kože sa používajú rôzne povrchové úpravy. Tieto rôzne povrchové úpravy zabezpečujú vysokú priedušnosť, a tým zlepšujú klimatickú pohodu pri sedení.

Skúšobný cyklus: Kožené poťahy sú vo vozidle vystavené extrémnemu zaťaženiu: vysokým teplotným rozdielom, výrazným tepelným účinkom v dôsledku státia na slnku, vystupovaniu a nastupovaniu vodiča z a do vozidla, preprave ťažkých a tvrdých predmetov a poteniu. Kôža musí pred spracovaním pre Audi prejsť viac ako 30 rôznymi testami. V laboratóriu sa testuje odolnosť proti oderu, svetlostálosť, tvarová stálosť, pevnosť v ohybe, pevnosť v ťahu, emisie v interiéri a horľavosť. Až po úspešnom absolvovaní všetkých testov sa koža použije na výrobu sedadiel a častí interiéru. Testy trvajú viac ako 12 mesiacov.

Drevo a dekory: Audi zásadne nepoužíva tropické drevo, aj keď bolo vypestované na plantáži. Tenké dyhové pláty na dekoratívne výplne sa lúpu z kmeňov a koreňových hrčí. Sada plátov pre vozidlo zvyčajne pochádza len z jedného kmeňa alebo koreňa, aby sa jednotlivé diely vo vozidle navzájom podobali. Audi používa len pravé dreviny. Výrobný proces je symbiózou ručnej a mechanickej výroby.

Po spracovaní sa vykonáva dôkladná kontrola kvality. Pomocou UV žiarenia sa kontroluje, či sa v nich nenachádzajú trhliny alebo vrypy a či je ochranná vrstva v poriadku. Vrchné nátery sú pri čistení odolné proti poškriabaniu a majú ochranný prvok proti UV žiareniu, čím sa zabezpečí dlhodobá stálosť farieb.

Ceny nájdete v konfigurátore alebo v cenníkoch želaného modelu.

Pre individuálny výber farieb a materiálov vždy odporúčame osobnú konzultáciu u partnera Audi. Okrem vozidiel v showroome majú mnohí predajcovia na mieste rôzne vzorky jednotlivých lakov, koží, mikrovlákna Dinamica a dekoratívnych prvkov.

Digitálny alebo vytlačený obraz skutočného výrobku môže poskytnúť len dojem. Stupeň realizmu závisí okrem iného od nastavenia farieb a jasu monitora alebo okolitého svetla.