Audi Logo

Výkon je postoj

Audi Sport znamená našu vášeň zaujať vás každý deň nanovo. Fascinujúcim dizajnom, výnimočnou technológiou vozidla a exkluzívnymi materiálmi. Výkonom a dynamikou, ktoré môžete očakávať od mimoriadne športových vozidiel so štyrmi kruhmi.

Ale aj mnohým ďalším. Od úchvatných modelov R a RS a pretekárskych vozidiel Audi až po rozmanitý výber položiek z kolekcie Audi Sport a početné možnosti individualizácie prostredníctvom divízií Audi exclusive a Audi Sport performance.

 

Audi Sport. Zrodený na trati, stvorený na cestu

Audi spája svoje športové skúsenosti pod značkou Audi Sport. Či už ide o továrenský motoršport, zákaznícky šport alebo naše vysokovýkonné modely - nikde inde sa adrenalín neuvoľňuje tak rýchlo. Audi Sport využíva skúsenosti získané v motoristickom športe na využitie inovatívnych technológií pre sériovú výrobu. S jedinečnou vášňou - pre skvelú dynamiku. Pod značkou Audi Sport sa spájajú tie najemocionálnejšie disciplíny - počnúc modelmi radu R a RS, cez zákaznícky šport až po továrenský motoršport.

Továrenský motoršport

Od roku 1981 je Audi Sport symbolom "Náskoku vďaka technike" v medzinárodnom motoristickom športe. Či už sú to majstrovstvá sveta v Rallye, Pikes Peak, super cestovné vozidlá, DTM, preteky GT alebo prototypy Le Mans: S pôsobivými výkonmi viedlo Audi všetky projekty v motoristickom športe k úspechu vďaka mnohým víťazstvám a významným titulom šampióna. V súčasnosti sa angažuje vo Formule E, DTM a zákazníckom športe. Z poznatkov z motoristického športu profitujú aj sériové modely značky Audi Sport.

 

Čistá energia a progresívny výkon Audi RS e-tron GT

Skulpturálny dizajn spája dynamické proporcie modelu Gran Turismo s jedinečnou charakteristikou modelu Audi RS.

Túžba - nanovo interpretovať auto - sa odráža aj v puristickom dizajne, ktorý je inšpirovaný aerodynamickým dizajnom. Progresívny luxus sa stáva hnacou silou, vďaka ktorej je vysoko emocionálny zážitok z jazdy ešte intenzívnejší. Charakteristický prvok: RS logo s červeným kosoštvorcom. Sila, ktorú ponúka Audi RS e-tron GT s čisto elektrickým pohonom všetkých kolies quattro, je pôsobivá. Každý z pohonov na prednej a zadnej náprave poskytuje výkon až 440 kW.

 

Vlajková loď pre výkon Audi RS 3 Limuzína

Nové Audi RS 3 Limuzína ponúka pôsobivý výkon. Výrazný dizajn, vynikajúca jazdná dynamika a 2,5-litrový agregát TFSI nadchnú každý deň nanovo.

Nápadne rozšírené predné blatníky pôsobia mohutne. Voliteľné Matrix LED svetlomety s tmavými vnútornými plochami a digitálnym svetelným podpisom denného svietenia, ale aj špeciálna RS funkcia Coming home/Leaving home s animáciou RS 3 majú výrazný účinok.

 

Dych berúci všestranný talent Audi RS3 Sportback

Audi RS 3 Sportback prezentuje svoj progresívny charakter zo všetkých strán. Symbolizujú ho predné partie s plochou, širokou jednodielnou maskou chladiča Audi Singleframe a voštinovou mriežkou chladiča RS, ktorá je po bokoch obklopená veľkými otvormi pre prívod chladiaceho vzduchu.

RS skrz naskrz

Bočné prahy špecifické pre modely RS s čiernou lesklou lištou a zadný nárazník špecifický pre modely RS s čiernym lesklým exkluzívnym difúzorovým nadstavcom RS 3 dodávajú Audi RS 3 Sportback nápadný vzhľad.

 

Akcelerátor zážitkov Audi RS 4 Avant

Vysoký výkon športového a funkčnosť rodinného vozidla sú atribúty, ktoré spája Audi RS 4 Avant. V žiadnom prípade. Z jeho nekonvenčného dizajnu a nekompromisnej siluety je jasné, že mu vládne športový temperament.

Dynamický zážitok z jazdy

S voliteľným balíkom "Dynamik RS" v Audi RS 4 Avant zažijete zákony fyziky na celom tele. Postará sa o to dynamické riadenie, pohonom všetkých kolies quattro so športovým diferenciálom a športovým podvozok RS plus so systémom DRC (Dynamic Ride Control). Systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select dodáva potešeniu z jazdy fascinujúce spektrum skôr, ako je výkon motora elektronicky obmedzený na maximálnu rýchlosť 280 km/h.

 

Z cieľa robí štartovaciu líniu Das Audi RS 5 Coupé

Keď rýdza dynamika nadobudne podobu, potom model definujú výrazné predné partie prezentujúce silný charakter, prirodzene splývajúce línie kupé, dominantný široký postoj a impozantná zadná časť. Poháňaný 2,9-litrovým agregátom V6 biturbo s výkonom 331 kW (450 k). Audi RS 5 Coupé2 stelesňuje vysoký výkon v pôsobivom dizajne.

Zažite dynamiku nanovo

Naštartujte Audi RS 5 Coupé a zažite dynamiku charakteristickú pre modely RS. Prostredníctvom systému regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select máte na výber viaceré režimy jazdy a pomocou dodatočných voľne konfigurovateľných režimov RS1 a RS2 môžete jazdné vlastnosti vozidla prispôsobiť podľa vašich individuálnych požiadaviek. Stály pohon všetkých kolies quattro, voliteľne so športovým diferenciálom, ponúka spoľahlivú trakciu pre pôsobivú jazdnú dynamiku a agilné jazdné vlastnosti.

 

Audi RS 5 Sportback: Presvedčivé od štartu

Audi RS 5 Sportback predstavuje viac ako len športové vozidlo: Zažite najmodernejšie funkcie, komfort a dynamiku na prémiovej úrovni. Výrazné dizajnové prvky RS sú prísľubom dokonalého športového temperamentu, ktorý si suverénne užijete vďaka výkonnému 2,9-litrového motoru V6 biturbo a pohonu všetkých kolies quattro.

Sila a kontrola

Rýchly a suverénny šprint. Vďaka stálemu pohonu všetkých kolies quattro s voliteľným športovým diferenciálom a športovou 8-stupňovou prevodovkou tiptronic s optimalizovanými bodmi radenia. Systém regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select ponúka možnosť individuálne meniť potešenie z jazdy podľa vašich preferencií. Zažite sériový športový podvozok RS, vďaka ktorému stojí Audi RS 5 Sportback¹ pevne na ceste. Ešte väčšiu dynamiku v zákrutách a jazdnú stabilitu získate s voliteľným športovým podvozkom RS plus so systémom DRC (Dynamic Ride Control).

 

Odmena za úspech: protivietor Audi RS 6 Avant

Či už sú to obchodné rokovania alebo rodinné výlety - povedzte Audi RS 6 Avant áno. Pretože vysokovýkonný športový automobil sľubuje nekompromisný dizajn v kombinácii s vysokou úrovňou všestrannosti. To je láska na prvú jazdu.

Silná charizma: dizajn exteriéru

Audi RS 6 Avant sa môže pochváliť mnohými prvkami špecifickými pre modely RS. Zadné partie prezentujú túžbu po dynamike nárazníkmi RS, integrovaným nadstavcom difúzora RS a dynamickým strešným spojlerom. Rozšírená karoséria s výraznými podbehmi kolies vpredu a vzadu, jednodielna maska chladiča bez rámu, nárazníky RS a veľké bočné otvory pre prívod chladiaceho vzduchu okamžite priťahujú každý pohľad k impozantnému dizajnu RS.

 

Poháňaný k maximálnemu výkonu: RS 6 Avant performance

RS 6 Avant performance je presne tým, čo naznačuje jeho názov: vďaka 4,0-litrovému motoru V8 biturbo TFSI s výkonom 463 kW akceleruje z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy.

Pôsobivý charakter „Performance“

Audi RS 6 Avant performance prináša do vášho každodenného života pôsobivú dynamiku. Voliteľný športový podvozok RS plus s funkciou Dynamic Ride Control (DRC) a voliteľný balík "RS dynamik plus" so zvýšením maximálnej rýchlosti na 305 km/h zabezpečujú kontrolovanú radosť z jazdy.

 

Pohon pre vízie Audi RS 7 Sportback

Divoké a neskrotné alebo suverénne a estetické? Pri Audi RS 7 Sportback sme sa rozhodli: pre obidve možnosti. Elegantné dizajnové línie modelu kupé v červenom odtieni "Tango" dokonale ladí s brutálnou silou motora V8 TFSI. Inovatívna technológia sa spája s intuitívnou dynamikou. Zažite fascináciu nemusieť robiť žiadne kompromisy.

Jedinečné na prvý pohľad

Vďaka svojej športovej línii strechy priťahuje Audi RS 7 Sportback na seba pozornosť kdekoľvek sa objaví. Široké ramená, žiarivé oči, divoký charakter - výrazný dizajn vás ihneď dostane na celej čiare. Široká karoséria charakteristická pre modely RS, LED svetelný pás a široká jednodielna maska chladiča Singleframe sú viditeľným vyjadrením skvelého výkonu.

 

Zažite vysoký výkon Audi RS 7 Sportback Performance

Čísla, ktoré vás prinútia spozornieť: 4,0-litrový motor V8 biturbo TFSI s výkonom 463 kW. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy.

Pôsobivý výkon

Audi RS 7 Sportback performance prináša do vášho každodenného života pôsobivú dynamiku. Voliteľný športový podvozok RS plus s funkciou Dynamic Ride Control (DRC) a voliteľný balík "RS dynamik plus" so zvýšením maximálnej rýchlosti na 305 km/h zabezpečujú kontrolovanú radosť z jazdy.

 

Audi RS Q3 Sústredený na cieľ. Už pred štartom

Nové kompaktné vysokovýkonné SUV Audi RS Q3. Atletický dizajn kombinuje s vysokou úrovňou všestrannosti. Legendárny 2,5-litrový motor TFSI v kombinácii s pohonom všetkých kolies quattro je zárukou potešenia z jazdy.

Tvorí svoje vlastné pravidlá

Originálny dizajn Audi RS Q3 zaujme výkonom, ktorý je zrejmý na prvý pohľad. Zadné partie Audi RS Q3 zvýrazňuje nárazník špecifický pre modely RS so zadným difúzorom a športový výfukový systém RS s veľkými oválnymi koncovkami výfuku a lesklými čiernymi akcentmi, ako aj špecifický strešný spojler RS. Nárazník RS v spojení s lesklou čiernou jednodielnom maskou chladiča Singleframe dodáva predným partiám vozidla dynamický vzhľad.

 

Dobrý dôvod predĺžiť si cestu Audi RS Q3 Sportback

Charakteristické prvky špecifické pre modely RS prispievajú k celkovému atletickému dizajnu kompaktného SUV kupé crossover. Pod kapotou sa nachádza 2,5-litrový motor TFSI s výkonom 294 kW (400 k).

Nápadne odlišné

Výkon Audi RS Q3 Sportback vidíte na prvý pohľad. Zadné partie Audi RS Q3 Sportback zvýrazňuje nárazník špecifický pre modely RS so zadným difúzorom a horizontálnym krytom v čiernom lesklom prevedení ako aj so špecifickým strešným spojlerom RS. V predných partiách upúta pozornosť nárazník RS s čiernou lesklou jednodielnou maskou chladiča Singleframe.

 

Audi TT RS Coupé: Dynamika v najlepšej forme

Zažite najšpičkovejší model TT z divízie Audi Sport. Nespútaná sila, podmanivý dizajn a vysoká miera jazdnej stability a dynamiky - jednoducho úroveň motoristického športu: Audi TT RS Coupé.

Výkon na špičkovej úrovni

Srdce Audi TT RS Coupé je umiestnené vpredu: radový päťvalcový motor 2.5 TFSI. S výkonom 294 kW (400 k) a krútiacim momentom 480 Nm zvládne zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť 250 km/h sa na želanie dá zvýšiť na 280 km/h.

 

Túžba uháňať vpred s pohonom zadných kolies Audi R8 Coupé V10 performance RWD

Zažite skutočný pocit z riadenia športového vozidla, voliteľne so športovým odpružením performance so stabilizátorom z kompozitu CFRP alebo keramickým brzdovým systémom.

Čistý adrenalín

Audi R8 Coupé V10 performance RWD s 5,2-litrovým atmosferickým motorom FSI (kombinovaná spotreba paliva: 12,9 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 295-294 g/km) nadchne výkonom 419 kW (570 k) a pohonom zadných kolies. Šprint z 0 na 100 km/h zdolá za 3,7 sekundy.

 

Túžba uháňať vpred Audi R8 Coupé V10 performance quattro

Od masívnych otvorov pre prívod chladiaceho vzduchu vedľa širokej jednodielnej masky chladiča v predných partiách cez ostré, napnuté bočné línie, ktoré naznačujú motor uložený v strede s výkonom 456 kW (620 k), až po opticky sa zdvíhajúci difúzor vzadu - R8 Coupé V10 performance quattro presvedčí z každej perspektívy.

Viac koní, viac sily: to znamená "performance"

Srdcom Audi R8 Coupé V10 performance quattro je atmosférický motor V10 umiestnený medzi nápravami. Model performance ponúka o ďalších 50 koní (36 kW) väčší výkon, takže celkovo disponuje výkonom 456 kW (620 k). Šprint z 0 na 100 km/h sa tým skrátil z 3,4 na 3,1 sekundy a maximálna rýchlosť sa zvýšila z 324 na 331 km/h. Jasný rozdiel predstavuje tiež maximálny krútiaci moment 580 Nm dostupný pri 6 500 ot./min.

 

Pohon zadných kolies otvára nové perspektívy Audi R8 Spyder V10 performance RWD

Plátenná strecha s plne automatickým ovládaním sa dá otvoriť za 20 sekúnd pri rýchlosti do 50 km/h. Pre výnimočný zážitok z jazdy s modelom Spyder. Rýdzi športový zážitok z jazdy vďaka pohonu zadných kolies s pasívnou uzávierkou diferenciálu, prispôsobenému športovému odpruženiu RWD a voliteľnej keramickej brzdovej sústave.

V mene výkonu

Audi R8 Spyder V10 performance RWD s 5,2-litrovým atmosférickým motorom FSI s výkonom 419 kW (570 k) so zadným pohonom (kombinovaná spotreba paliva: 13,0 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 298-297 g/km) nadchne spontánny hnacou silou a zrýchlením z 0 na 100 km h za 3,8 sekundy.

 

Legendárne z bodu A do bodu B Audi R8 Spyder V10 performance quattro

R8 Spyder V10 performance quattro s výkonom 456 kW (620 koní) je záväzkom športovému temperamentu a charakteristickému dizajnu - budete ho intenzívne cítiť, počuť a užívať si ho.

Byť vždy o krok vpredu – to prezentuje "performance"

Srdcom Audi R8 je atmosférický motor V10 (kombinovaná spotreba paliva: 13,8 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 313 g/km) umiestnený medzi nápravami. Model performance ponúka ešte o 50 koní (37 kW) väčší výkon, takže celkovo disponuje výkonom 456 kW (620 k). Šprint z 0 na 100 km/h sa tým skrátil z 3,5 na 3,2 sekundy a maximálna rýchlosť sa zvýšila z 322 na 329 km/h. Jasný rozdiel predstavuje tiež maximálny krútiaci moment 580 Nm dostupný pri 6 500 ot./min. Zreteľným prvkom, ktorý naznačuje pôsobivý výkon agregátu v Audi R8 Spyder V10 performance quattro je zadný spojler z kompozitu CFRP.