Audi Logo

Plug-in hybridné vozidlá (PHEV)

Audi ponúka širokú škálu elektrifikovaných modelov. S plug-in hybridnými modelmi jazdíte v čisto elektrickom pohone lokálne s nulovými emisiami a efektívne. Plug-in hybridy (PHEV) kombinujú benzínový motor s výkonným elektromotorom a lítium-iónovou batériou. Vďaka vysokému celkovému systémovému výkonu urobia dojem športovým jazdným výkonom – v kombinácii s vysokou úrovňou komfortu a sofistikovaným manažmentom energie. Prediktívna prevádzková stratégia koordinuje elektrický a konvenčný pohon tak, aby zákazníci profitovali z veľkého elektrického dojazdu a nízkej spotreby paliva.

A3 Sportback TFSI e

Čisto elektrický, s hybridným pohonom alebo so spaľovacím motorom

Audi A3 Sportback TFSI e zaujme ako plug-in hybrid silným výkonom v každej forme pohonu. Dynamiku, agilitu a túžbu napredovať odzrkadľuje tento Sportback aj v exteriéri. Interiér kombinuje dizajn, funkčnosť, ovládateľnosť a digitalizáciu.

Audi Q5 TFSI e

Plug-in hybridné SUV

S Audi Q5 TFSI e si užijete kombináciu spaľovacieho motora TFSI a výkonného elektromotora. Bez obmedzenia dynamiky charakteristickej pre modely Audi. S možnosťou jazdy lokálne s nulovými emisiami v čisto elektrickom režime.

Q5 Sportback TFSI e

Všestranný, výkonný, účinný

V Audi Q5 Sportback TFSI e sa stretáva výkon spaľovacieho motora so silou elektromotora. Prémiové SUV s líniou strechy pripomínajúcou kupé ponúka nielen dynamický výkon, ale aj jazdu lokálne s nulovými emisiami v čisto elektrickom režime.

Audi A6 TFSI e

Plug-in hybridná limuzína

Ak chcete byť pred ostatnými, musíte ísť svojou vlastnou cestou. S Audi A6 Limuzína TFSI e to dosiahnete pôsobivým spôsobom: Vozidlo ponúka efektívny plug-in hybridný pohon, modernú koncepciu ovládania, komfortný interiér a atletický dizajn.

A6 Avant ­ 55 TFSI e

Plug-in hybrid – športový a účinný

Vďaka inovatívnemu plug-in hybridnému pohonu ponúka Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro pestré potešenie z jazdy v meste aj mimo neho. Okrem toho presvedčí – typicky Avant – vysokou všestrannosťou a dostatkom miesta pre päť osôb.

Audi A7 TFSI e

Plug-in hybrid kupé

Kombinácia dizajnového kupé prémiovej triedy a inovatívneho plug-in hybridného vozidla – to je Audi A7 Sportback 55 TFSI e quattro. Vďaka účinnému elektromotoru a batérii jazdí lokálne s nulovými emisiami a s elegantným dizajnom upúta pozornosť. V interiéri si užijete vysoký komfort a široké spektrum funkcií systému infotainment.

Audi A8 TFSI e

Plug-in hybridná limuzína

Kombinácia elegantnej luxusnej limuzíny a inovatívneho plug-in hybridného vozidla – to je Audi A8 60 TFSI e quattro. Jeho pohon tvorí účinný elektromotor pre jazdy lokálne s nulovými emisiami a silný spaľovací motor. Vďaka širokej ponuke informačných a zábavných technológií môžu vodič, spolujazdec a cestujúci na zadných sedadlách pokračovať vo svojom digitálnom každodennom živote aj vo vozidle.

Audi A8 L TFSI e

Plug-in hybridná limuzína

Exkluzívny luxus, vysoká úroveň komfortu a digitálne technológie ponúka Audi A8 L 60 TFSI e quattro na celkovej dĺžke 5,30 metra. Okrem športového exteriéru zaujme limuzína prémiovej triedy predovšetkým inovatívnym plug-in hybridným pohonom, ktorý pozostáva z účinného elektromotora a výkonného spaľovacieho motora.

Audi Q3 TFSI e

Elektrizujúci všestranný talent

Elektrizujúce rodinné SUV. Audi Q3 45 TFSI e. S inovatívnym plug-in hybridným pohonom zvládne na čisto elektricky pohon a lokálne s nulovými emisiami prejsť približne 45 až 51 kilometrov. K tomu dostatok priestoru, technické vylepšenia a zdokonalený podvozok pre vyššiu úroveň dynamiky.

Q3 Sportback TFSI e

Elektrizujúci vzhľad

Športové a elektrizujúce. Audi Q3 Sportback 45 TFSI e. S inovatívnym plug-in hybridným pohonom zvládne na čisto elektricky pohon a lokálne s nulovými emisiami prejsť približne 45 až 50 kilometrov. Výrazné nárazníky a línia strechy pripomínajúca modely kupé sprostredkúvajú športovú, dynamickú charizmu.

Audi Q7 TFSI e

Plug-in hybridné rodinné SUV

Inovatívna plug-in hybridná technológia, premyslený priestorový koncept a športový vzhľad – Audi Q7 TFSI e je rodinné SUV s elektrizujúcim efektom.

Audi Q8 TFSI e

Progresívne vpred

Novo definovaný športový temperament. S výkonným plug-in hybridným pohonom a fascinujúcim dizajnovým jazykom je Audi Q8 TFSI e doteraz najprogresívnejším SUV kupé značky Audi. Ponúka vzrušujúce potešenie z jazdy a inteligentné riešenia nabíjania doma aj na cestách.

 

Dojazd

Elektrický dojazd Audi plug-in hybridov sa líši od modelu k modelu. Vďaka kombinácii elektromotora a spaľovacieho motora dosiahnete cieľ v každom prípade. Plug-in hybrid môže zdolať krátke vzdialenosti na čisto elektrický pohon, zatiaľ čo na dlhšie vzdialenosti využíva spaľovací motor.

Možnosti nabíjania

Či už doma alebo na cestách – plug-in hybridné modely Audi môžete nabíjať rôznymi spôsobmi:

  • ****Nabíjací systém e-tron kompakt:**** S mobilným nabíjacím systémom e-tron kompakt jednoducho nabijete batériu vášho plug-in hybridného vozidla prostredníctvom domácej alebo priemyselnej zásuvky. Pomocou Audi Mobility Check môžete okrem toho online preveriť, ktoré možnosti nabíjania sú vhodné pre váš domov.
  • Audi e-tron Charging Service: So službou Audi e-tron Charging Service máte prístup k takmer 120 000 nabíjacím bodom v Európe. S nabíjacou kartou e-tron Charging Service spustíte proces nabíjania nezávisle od poskytovateľa.

Aplikácia myAudi

Ovládanie na diaľku prostredníctvom smartfónu

Využite služby špecifické pre hybridy v aplikácii myAudi3, aby sa informovali: Pozrite si údaje o stave vozidla, ako je aktuálna úroveň nabitia, zostávajúci elektrický dojazd a poloha. Získajte informácie o predchádzajúcich cestách, ako je priemerná spotreba elektrickej energie. Aplikáciu myAudi môžete tiež použiť na spustenie funkcií, napríklad proces nabíjania. S aktivovaním funkcie klimatizácie pred jazdou si môžete vozidlo pohodlne vyhriať ešte predtým, ako vyrazíte na cestu.

 

Časté otázky - všeobecné

Plug-in hybrid je vozidlo so spaľovacím motorom, v ktorom je možné prídavnú batériu nabíjať cez spaľovací motor alebo zásuvku. Vozidlo má tak možnosť jazdiť elektricky a so spaľovacím motorom. Elektrické vozidlo je na druhej strane poháňané čisto elektricky, a preto má namiesto spaľovacieho motora veľký akumulátor a elektromotory.

Plug-in hybrid disponuje okrem spaľovacieho motora aj elektromotor a dá sa teda poháňať konvenčne aj elektricky. Na rozdiel od full hybridného vozidla je možné plug-in hybrid nabíjať aj priamo z elektrickej siete, čo umožňuje väčší dojazd.

Vodič sa môže slobodne rozhodnúť, či a ako chce zasahovať do spolupráce dvoch motorov. K dispozícii má tri režimy:

Hybridný režim sa automaticky aktivuje s navádzaním k cieľu v navigácii. Dá sa však aktivovať aj manuálne pomocou tlačidla režimu. V tomto režime je nabitie batérie optimálne rozložené po trase, aby sa znížila spotreba energie, pričom v mestskej a spomalenej premávke využíva prevažne elektrický pohon. Ak je aktivovaná navigácia MMI, prediktívna prevádzková stratégia sa pokúsi prejsť posledný úsek v centre mesta na čisto elektrický pohon a do cieľa doraziť s takmer vybitou batériou.

Okrem hybridného režimu si vodič môže voliť aj medzi režimom EV a režimom Battery hold. V režime EV je auto poháňané výlučne elektricky, pokiaľ vodič neprekročí variabilný tlakový bod citeľný v plynovom pedáli. Režim EV je základné nastavenie pri každom naštartovaní vozidla. V režime Battery hold sa kapacita batérie udržiava v aktuálnom stave.

Audi plug-in hybridné modely využívajú nielen výkonné motory TFSI, ale aj efektívne elektromotory. Špičkové zrýchlenie a dynamické potešenie z jazdy sú zaručené.

Časté otázky – nabíjanie a dojazd

K sériovej výbave Audi plug-in hybridných modelov patrí kompaktný nabíjací systém s káblom pre domáce a priemyselné zásuvky a ovládací panel. Audi voliteľne dodáva uzamykateľný nástenný držiak. Plné nabitie 14,1 kWh batérie trvá pri 400 V pripojení striedavým prúdom s výkonom 7,4 kW približne dve a pol hodiny, pri 230 V domácej elektrickej zásuvke približne šesť a pol hodiny.

Na nabíjanie na verejných miestach na cestách sa používa sériový kábel Mode 3 s konektorom typu 2. Vlastná nabíjacia služba Audi, e-tron Charging Service, poskytuje na želanie prístup k 140 000 verejným nabíjacím staniciam v 21 európskych krajinách. Zákazník môže s jednou kartou nabíjať u viacerých poskytovateľov.

Nabíjanie v daždi alebo vlhkosti je úplne neškodné. Batérie, zástrčky a nabíjacie stanice podliehajú prísnym normám a predpisom a prúd tečie len vtedy, keď je medzi stanicou a vozidlom dokonalý spojenie.

Elektrický dojazd sa líši podľa modelu. Podrobné informácie o dojazde nájdete na stránke príslušného modelu. Audi plug-in hybridné modely využívajú nielen výkonné motory TFSI, ale aj efektívne elektromotory. Špičkové zrýchlenie a dynamické potešenie z jazdy sú zaručené.

Dojazd plug-in hybridného vozidla závisí okrem iného od nasledujúcich faktorov:

  • Štýl jazdy, najmä správanie sa pri brzdení a rýchlosť jazdy
  • Trasa
  • Teplota vo vozidle
  • Protivietor
  • Náklad vozidla
  • Tlak pneumatík

3 V závislosti od dostupnosti v konkrétnej krajine. Kompatibilné s Apple iOS 10.0 a Android 6. Vyžaduje sa predchádzajúca registrácia na www.audi.at/myaudi. Pre online streamovanie médií je potrebné aktívne pripojenie WLAN medzi smartfónom a Audi MMI.