Audi Logo
 

Moje prvé slovo bolo "auto".

Audi prináša na svetový, a teda aj slovenský trh revolučný model e-tron GT. Auto s ambíciou zmeniť pohľad na elektromobilitu. Auto vyrábané udržateľným spôsobom, ktoré dokazuje, že medzi ekologickou jazdou a mimoriadnym výkonom nemusí byť kompromis.

Pri tejto príležitosti sme sa pozhovárali so Šimonom Šickom - mužom s povesťou progresívneho podnikateľa a filantropa. Šimon je známy najmä ako spoluzakladateľ a oceňovaný CEO herného štúdia Pixel Federation, no menej ľudí o ňom už vie, že je tiež nadšeným fanúšikom áut a motorizmu.

"Ak verím v progres, tak chcem veriť, že budúcnosť bude obnoviteľná."

Šimon Šicko CEO of Pixel Federation

 

"Myslím si, že autá sú reprezentanti užitého umenia."

Šimon Šicko CEO of Pixel Federation

 

Kto je Šimon Šicko

Príbeh úspešného biznismena sa začal písať v roku 2007, keď sa s manželkou a dvoma kamarátmi rozhodli založiť herné štúdio a splniť si tak sen vytvárať hry. Ako to už v príbehoch o úspechu (from zero to hero) býva, začiatky neboli jednoduché, hoci s odstupom času znejú spomienky na prvé "kroky" v industriálnych priestoroch s deravou strechou ako romantické dobrodružstvo. Viackrát prišli momenty, keď bolo nutné firmu transformovať a s mnohými vecami začať odznova, no úsilie sa vyplatilo.

Podarilo sa vytvoriť hru, z ktorej sa stal veľký hit nasledovaný ďalšími úspechmi. Pixel Federation sa premenilo na rešpektované herné štúdio a zo Šimona "tvorcu hier" sa stal predovšetkým mimoriadne úspešný CEO. Tento úspech nevyjadrujú len čísla, ale aj rešpekt a uznanie, ktoré si Šimon získal. Napríklad v roku 2018 sa stal EY podnikateľom roka. Na začiatku roku 2021 z pozície CEO odišiel, no vo firme zostáva stále aktívny a venuje sa aj investovaniu do ďalších projektov.

 
 

"Dôležité je, aby auto ako e-tron GT prinieslo pozitívne emócie...

Čo si myslím, že spĺňa."

Šimon Šicko CEO of Pixel Federation

 

Audi e-tron GT quattro 350 kW

Výkon

350

kW

Zrýchlenie (0–100 km/h)

4,1

s

Dojazd (WLTP) ažSystém nabíjania

800

V