Audi Logo
 

"Čo pre mňa znamená progres?"

Všetko. Môj život, moja práca... celá ľudská existencia je progres.

Tomáš Brngál a značka Audi majú jedno spoločné - neustávajúcu snahu inovovať. Prinášajú nové a revolučné riešenia a vo svojej kategórii patria k svetovej špičke. Tomáš i Audi, každý vo svojom odbore, razia cestu do budúcnosti a dokazujú, že pokrok sa nedá zastaviť.

Najlepším dôkazom toho je plne elektrické Audi Q8 e-tron nabité inováciami. Špičková kvalita spracovania, dynamické jazdné vlastnosti a najmodernejšie technológie sú v DNA vozidla, ktoré predstavuje výrazný míľnik na ceste k udržateľnej budúcnosti.

"Progres je základom ľudskej civilizácie."

Tomáš Brngál Podnikateľ a inovátor

 

Kto je Tomáš Brngál

MUDr. Tomáš Brngál je absolvent Lekárskej fakulty UK v Bratislave, ktorého nadšenie pre technologické inovácie viedlo k tomu, že sa na medicínu začal pozerať z pohľadu technológií.

Spolu s kolegami založil softvérové firmy VIRTUAL MEDICINE a VIRTUAL EVERYTHING a vytvoril aplikáciu Human Anatomy VR, ktorú používajú vo viac ako 180 krajinách sveta.

Táto aplikácia uľahčuje medikom pochopiť anatomické usporiadanie ľudského tela a prispieva k lepšiemu pochopeniu kľúčových poznatkov pre budúcich lekárov. Aplikácia je určená primárne pre zariadenia virtuálnej reality, no existuje aj mobilná verzia pod názvom AR Anatomy. Ich najnovšia inovácia VR DICOM slúži na predoperačnú prípravu lekárov tým, že umožňuje vizualizovať CT a MRI skeny pacientov v 3D virtuálnej realite.

Okrem vzdelávania medikov a lekárov sa však jeho aplikácie uplatňujú napríklad aj v automobilovom priemysle. Virtuálna a rozšírená realita umožňujú dôkladne preskúmať konštrukciu vozidiel a prispievajú  k rýchlejšej a efektívnejšej výuke budúcich automechanikov a inžinierov.

 

Za svoju prácu získal Tomáš Brngál viacero ocenení:

2016         Student Entrepreneur Award

2017         Ambassador of the youth

2018         Forbes 30pod30

2018         Cena podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu "Mladý inovatívny podnikateľ z oblasti IT sektora"

2019         Krištáľové krídlo za rok 2018 v kategórii Inovácie a startupy

Počas pandémie Covid-19 bol spoluzakladateľom platformy smepripraveni.sk, ktorá spájala študentov medicíny a dobrovoľníkov s nemocnicami.

Zaregistrovalo sa viac ako 1 500 dobrovoľníkov a pomohli 61 zdravotníckym zariadeniam.

 

Zažite pokrok s plne elektrickými modelmi Audi Q8 e-tron