Audi Logo
 
 
Audi Q8 Sportback e-tron

Elektrické. Plné nádherných detailov

Audi e-tron splnilo svoju priekopnícku úlohu vozidla s čisto elektrickým pohonom. Preto teraz nastal správny čas pridať ho aj do modelových radov Audi podľa názvu - ako Audi Q8 Sportback e-tron.

 

Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro v číslach

Z 10 % na 80 % nabitý za

31

min.1

pri maximálnom nabíjacom výkone DC

Dojazd (WLTP), až

600

km

Maximálny nabíjací výkon DC, až

170

kW

 

Rýchly konfigurátor

Kombinujte spolu rôzne laky a kolesá a zažite Audi Q8 Sportback e-tron v interaktívnom 3D zobrazení.

 

Veľký dojazd

Vysokonapäťová batéria s kapacitou až 106 kWh (netto) zabezpečuje maximálny dojazd až 600 kilometrov. Pri nízkej úrovni nabitia batérie môžete využiť ďalší potenciál dojazdu napríklad aktivovaním režimu dojazdu13 v systéme MMI.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi Q8 Sportback e-tron.

Komfortné cestovanie

Pre Audi Q8 Sportback e-tron je k dispozícii široké spektrum možností nabíjania doma aj na cestách. S funkciou Plug & Charge (14) je nabíjanie ešte jednoduchšie. A vďaka väčšej kapacite batérie a komplexnej ponuke nabíjania si môžete užívať elektromobilitu aj na dlhých cestách.

 

Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro5 v číslach

Max. elektrický výkon

300

kW

celkový krútiaci moment: 664 Nm

Zrýchlenie (0–100 km/h)

5,6

s3

Kapacita batérie (netto), až

106

kWh

 

Elektrizujúci tvar kupé

Audi Q8 Sportback e-tron spája silu priestranného SUV s eleganciou štvordverového kupé. Architektúru quattro s výraznou líniou ramien a špecifickým svetelným podpisom denného svietenia mimoriadne zvýrazňuje hnedé lakovanie "Madeirabraun Metallic".

Sofistikovaný dizajn interiéru

Očakávajte viac než veľkorysý priestor. Vyberané materiály, prvotriedne spracovanie a pokrokové digitálne funkcie robia z každej jazdy v Audi Q8 Sportback e-tron prémiový zážitok.

Nový zážitok z jazdy

Nasadnite a zažite takmer tiché zrýchlenie elektromotorov. Využite vyššiu trakciu a stabilitu vďaka pohonu všetkých kolies quattro. Lepšiu jazdnú dynamiku vďaka adaptívnemu pneumatickému pruženiu a mnoho asistenčných systémov. Voliteľne je k dispozícii ťažné zariadenie.

 

Streamovanie obľúbenej hudby pomocou integrovanej služby Apple Music30

Užite si dokonalý hudobný zážitok v aute so službou Apple Music30. Streamujte viac ako 100 miliónov skladieb plynule a bez reklám - priamo z vášho MMI. Vyhľadajte si svoje obľúbené skladby a objavte ešte viac hudby, ktorú si zamilujete. Vyberte si z troch medzinárodných rozhlasových staníc, ktoré hrajú aktuálne hity, klasiku a country hudbu. Okrem toho máte prístup k svojej osobnej hudobnej knižnici a vyhľadávať môžete podľa interpreta, skladby, albumu a zoznamu skladieb.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi SQ8 Sportback e-tron11.

 

Digitálne služby

Digitálny svet mobility sa vám otvára vďaka službám Audi connect6, ako sú vždy aktuálne dopravné informácie online15 alebo možnosť flexibilnej rezervácie funkcií cez službu Functions on Demand a aplikáciu myAudi7, ktorá vás informuje o jazdných údajoch vášho Audi.

 

Ponorte sa do virtuálneho sveta

Posaďte sa na zadné sedadlá, nasaďte si okuliare na virtuálnu realitu a vychutnajte si nevšedný zážitok. Audi prináša do vášho vozidla zábavu vo virtuálnej realite od spoločnosti Holoride16. Táto inovatívna technológia spája virtuálny svet s pohybmi vozidla počas jazdy. Keď Audi prechádza zákrutou, cítite to na zadnom sedadle. Zmenu smeru však vnímate aj vizuálne, napríklad keď vesmírna loď zobrazená trojrozmerne v okuliaroch preletí zákrutou.

Audi exclusive

Vytvorte zo svojho Audi Q8 Sportback e-tron inšpiratívny unikát, rovnako jedinečný ako Vy sami – vďaka Audi exclusive.

 

edition S line pri uvedení modelu na trh

Objavujte edíciu S line s exteriérom S line, LED osvetlením pri nastupovaní s exkluzívnou projekciou "e-tron edition" a jednodielnou maskou chladiča Audi Singleframe vo farbe karosérie. Projekčné svetlo Singleframe a sklá "Privacy" pre zachovanie súkromia zdôrazňujú progresívny charakter vášho vozidla. Okrem sériových 21-palcových diskov z ľahkej zliatiny si môžete vybrať aj voliteľné 22-palcové disky z ľahkej zliatiny.

Také všestranné ako život

S originálnym príslušenstvom Audi sa vaše vozidlo stane absolútne všestranným. Vďaka technickým funkciám a vizuálnym akcentom ho môžete ľahko prispôsobiť novým potrebám. Znova a stále nanovo.

Pre udržateľnú budúcnosť

Riešenia Audi orientované na budúcnosť zahŕňajú aj uvedomelé využívanie zdrojov, výrobu šetrnú k životnému prostrediu a odovzdávanie vozidiel s uhlíkovou neutralitou (32). Napríklad na zásobovanie teplom a výrobu batérií používame elektrinu z ekologických zdrojov, vrátane elektriny z fotovoltaických systémov na strechách výrobných hál.

 

Audi Q8 e-tron

Spotreba elektrickej energie (kombinovaná4) v kWh/100 km: emisie 20,3–25,6; CO₂ (kombinované4) v g/km: 0.

Rozsah údajov o spotrebe paliva/elektrickej energie a emisiách CO₂ v rozpätí v závislosti od zvoleného vybavenia vozidla. Pre vozidlo sú k dispozícii len hodnoty spotreby a emisií podľa WLTP, nie podľa NEDC.