Audi Logo

Presnosť v milimetrovom rozsahu

Originálne Aero stierače Audi

Originálne Aero stierače Audi sú nastavené s milimetrovou presnosťou pre daný typ modelu a zaisťujú tak vynikajúci výsledok stierania a tým aj dokonalý výhľad.

 

Pomocou mnohých malých senzorov (a) sa pri výrobe čelné sklo každého modelu Audi analyzuje s vysokou presnosťou počas 3D merania čelného skla (c). Týmto spôsobom sa pole stierača, poloha stierača, polomer a zakrivenie čelného skla, ako aj určenie pružinovej lišty (d) optimálne prispôsobia čelnému sklu špecifickému pre daný model (b).

Kvalita, ktorá nezanecháva žiadne stopy

Originálne Aero stierače Audi  boli vyvinuté špeciálne pre každý model Audi. To prináša mnoho výhod:

 • Vysokokvalitné syntetické 3-zložkové gumičky stieračov a gumený okraj stierača dodávajú stieračom dlhú životnosť
 • Rovnomerné rozloženie sily v každom bode stierača zaisťuje vynikajúcu kvalitu stierania
 • Hladký chod má za následok menej známok opotrebovania
 • Čelná plocha stierača má vplyv na zníženie hluku vetra
 • Stierač poskytuje konzistentný výkon stierania aj pri vysokých rýchlostiach
 • Integrovaný spojler a znížená celková výška bez kĺbových a konzolových dielov presvedčia aj z hľadiska dizajnu
 • Prispôsobená veľkosť a ideálny polomer stierania zaisťujú bezproblémovú činnosť rôznych voliteľných asistenčných systémov, ktorých kamera je umiestnená pred vnútorným spätným zrkadlom
 

Pre lepší prehľad - štruktúra a funkcia Originálnych Aero stieračov Audi

Originálne Aero stierače Audi sú oveľa zložitejšie, ako by ste od stieračov čakali. Pozostávajú z nasledujúcich koordinovaných komponentov:

 1. Nosná guma stierača Presvedčí výbornými zmenami smeru. Hrot stierky sa mierne prehne, smer chodu sa bez problémov mení. Takto sa stierač potichu pohybuje po vašom prednom skle.
 2. Stieracie pery Odolná stieracia hrana gumového okraja stierača zaisťuje dlhú životnosť.
 3. Povlak pre hladký chod stierača Plní dve funkcie: znižuje opotrebovanie dvojitej hrany a zvyšuje hladkosť.
 4. Pružinová koľajnica Evodium Presná pružinová lišta vyrobená z Evodia je individuálne prispôsobená čelnému sklu vášho modelu Audi. Evodium je špeciálna, obzvlášť čistá pružinová oceľ, ktorá si zachováva svoj tvar po dlhú dobu a zaisťuje tak dlhotrvajúci, vynikajúci stierací výkon.
 5. Spoiler Aj pri vysokých rýchlostiach zaisťuje rovnomerné rozloženie prítlačného tlaku a tým aj konštantné rozloženie sily stieračov čelného skla.
 

Stierače slúžia predovšetkým pre bezpečnosť na cestách a v nepriaznivom počasí sú nepostrádateľné. Napriek tomu sa im venuje malá pozornosť. Opotrebeniu spôsobenému používaním sa nedá vyhnúť. Gumové časti stierača môžu poškodiť aj samotné vplyvy počasia: slnečné žiarenie môže spôsobiť popraskanie a stvrdnutie gumových častí stierača, zamzrnuté zvyšky nečistôt na čelnom skle môžu spôsobiť poškodenie stierača, následne lišty stierača zanechávajú mastný film, resp. šmuhy. Stierače však môžu i škrípať, drhnúť a v takomto prípade musia byť čo najskôr vymenené.

Aby ste mali vždy čistý výhľad. Ako často by ste mali meniť stierače čelného skla:

Odporúčame, aby ste stierače na vašom Audi vymieňali v pravidelných intervaloch, tak aby ste zaistili vynikajúci výkon stierania. Mnoho vodičov však mení stierače v priemere len každých 2,5 roka, čo je veľmi dlhá doba. V prípade stieračov zadného skla sa tento interval dokonca zvyšuje na približne 6,5 roka. Ale najneskôr, keď stierače vydávajú hluk a nezotreté plochy vám obmedzujú výhľad, mali by ste stierače vymeniť. Naše odporúčanie na zmenu s priemerným opotrebovaním:

 • Pri najazdení viac ako 16 000 km/rok: výmena po 6 mesiacoch
 • Pri najazdení od 8 000 - 16 000 km/rok: výmena po 9 mesiacoch
 • Pri najazdení menej ako 8 000 km/rok: výmena po 12 mesiacoch

Kontaktujte servisného partnera Audi

Ďalšie informácie a konkrétne ponuky získate u servisného partnera Audi.