Audi Logo

Sila je v detailoch

Originálne brzdové platničky a kotúče Audi

Cesta je plná výziev pre vaše brzdy. Brzdové kotúče sú popri brzdových platničkách najviac namáhanými dielmi brzdového systému, ktoré sa opotrebúvajú. Najlepší výkon zo svojho brzdového systému získate vďaka presnosti lícovania Originálnych dielov Audi. Potrebujete vymeniť brzdy? Potom dôverujte originálnej kvalite Audi a profesionálnej montáži našimi vyškolenými špecialistami Audi.

Originálne brzdové platničky a kotúče Audi sú špecifické pre daný model. Napríklad materiálové zloženie, veľkosť a hmotnosť brzdových platničiek a kotúčov sú prispôsobené individuálnemu modelu a príslušnému variantu motora. To zaisťuje optimálnu funkciu.

Brzdný systém Audi sa skladá z nasledujúcich dvoch komponentov:

  • Originálne brzdové platničky Audi: Brzdové platničky sú vyrobené z rôznych materiálov. Nosná doska brzdového obloženia je vyrobená z kovu. V závislosti od kategórie sa brusivo skladá z kovových, organických alebo keramických zmesí. Súčiniteľ trenia brzdového obloženia by sa pri zaťažení nemal znižovať. Okrem toho musí byť odolné aj pri veľmi vysokých teplotách.
  • Originálne brzdové kotúče Audi: Brzdový kotúč je vyrobený z liatiny alebo oceľoliatiny, keramickej zmesy a vo verzii s vnútorným/vonkajším vetraním má po stranách radiálne chladiace otvory. Vďaka tomu cez ne počas jazdy lepšie prúdi chladiaci vzduch. Ventilované Originálne brzdové kotúče Audi odvádzajú vďaka väčšej ploche ako plné kotúče viac tepla a rýchlejšie sa ochladzujú.
 

Stručný prehľad výhod Originálnych brzdových platničiek a kotúčov Audi

Originálne brzdové kotúče a platničky sú testované špeciálne pre každé Audi. Táto presnosť lícovania v spojení s odbornou inštaláciou vyškolenými zamestnancami Audi poskytuje brzdám mnoho výhod:

  • Dobrý koeficient trenia medzi kotúčom a platničkou. Tým sa skracuje brzdná dráha.
  • Dobrý výkon aj pri opakovaných prudkých brzdeniach.
  • Tichý a hladký chod.
  • Teplotná odolnosť aj pri veľmi vysokých teplotách.
  • Konzistentný brzdný účinok v oboch smeroch otáčania brzdového kotúča.
  • Dobrá samočistiaca schopnosť.

K bezpečnosti vozidla neodmysliteľne patrí aj pravidelná výmena brzdovej kvapaliny predpísanej výrobcom, ktorá je kontrolovaná v rámci pravidelných servisných prehliadok v autorizovanom servise Audi.

Kontaktujte servisného partnera Audi

Ďalšie informácie a konkrétne ponuky získate u servisného partnera Audi.