Audi Logo

Audi charging hub

Exkluzívne pre vodičov Audi

Užite si výhody nabíjacieho centra Audi charging hub ako vodič Audi. Pomocou vyhľadávania bodov záujmu v aplikácii myAudi vyhľadajte nabíjaciu centrálu Audi charging hub a vopred si rezervujte voľný slot pre nabíjaciu stanicu. Takto komfortne si môžete dobiť energiu vy aj vaše Audi.

 

Urobte si prvý dojem

Rýchlonabíjacie miesto HPC pozostáva z jednotlivých kociek, ktoré tvoria Audi charging hub. Na štyroch nabíjacích staniciach nabíjate svoj elektromobil výkonom až 320 kW.

Postup

Pozrite sa z akých komponentov sa skladá nabíjacie miesto*.

*Symbolický obrázok

 

Power Cubes z projektu „2nd Life“ zásobníku batérií

Kontajnerové kocky pozostávajú z použitých lítium-iónových batérií, ktoré pochádzajú z demontovaných testovacích vozidiel Audi a slúžia ako vyrovnávacia pamäť pre jednosmerný prúd. Vďaka tomuto systému skladovania elektrickej energie sa menej využívajú kapacity miestnej elektrickej siete a nie je potrebná zložitá infraštruktúra s vysokonapäťovými prívodmi alebo drahými transformátormi. Pre systém akumulátorov s kapacitou 1,05 MWh a jeho štyri nabíjacie stanice, z ktorých každá má výkon až 320 kW, stačí výkon pripojenia do siete 176 kW. Pripojenie k sieti využíva 100 % ekologickú elektrickú energiu. Okrem toho fotovoltické moduly na streche dodávajú elektrickú energiu, ktorú sami vyrábajú. Nabíjacie centrum Audi je založené na udržateľnej koncepcii batérií, ktorá vďaka vysokému výkonu nabíjania zabezpečuje krátke doby nabíjania.