Audi Logo

Verejné nabíjanie

Objavte slobodu elektromobility v jednej z najväčších nabíjacích sietí v Európe1. So službou Audi charging1 máte prístup k viac ako 500 000 verejným nabíjacím bodom.

   

  Vaša platobná služba pre nabíjanie

  Audi charging1 ponúka prístup k jednej z najväčších verejných nabíjacích sietí v Európe.

  • viac ako 500 000 verejných nabíjacích bodov v 27 európskych krajinách
  • Flexibilita na základe vášho osobného profilu nabíjania výberom z troch taríf (basic, plus, pro)
  • Komfortná platba za nabíjanie s kartou RFID, s aplikáciou myAudi alebo so službou Plug & Charge*
  • Prehľad o všetkom dôležitom prostredníctvom aplikácie myAudi

  * Implementácia závisí od vozidla3, v závislosti od zmluvy s mobilným operátorom môžu vzniknúť dodatočné náklady4

  Selected Partner Network5

  Selected Partner Network5 je výber prevádzkovateľov rýchlonabíjacích sietí, ktorí sa zameriavajú na budovanie HPC nabíjačiek s nabíjacím výkonom min. 150 kW na hlavných cestách a diaľniciach a v európskych mestách.

  Približne 22,5 minúty6 stačí na nabitie vysokonapäťovej batérie Audi e-tron GT quattro7,8 napríklad na nabíjacej stanici IONITY na dojazd vhodný na dlhé vzdialenosti. Audi e-tron GT quattro7,8 na to využíva nabíjací výkon až 270 kW.

  Do siete vybraných partnerov patria okrem iného:

  • IONITY so stanicami HPC v 24 európskych krajinách
  • Audi charging hub
  • Ewiva so stanicami HPC po celom Taliansku
  • Aral pulz so stanicami HPC po celom Nemecku

  Plne elektrické modely Audi môžu na nabíjanie využívať Selected Partner Network5 ako súčasť Audi charging. Počet dostupných nabíjacích miest sa neustále rozširuje.

  Naše tarify

  • Spoľahlivé a rýchle nabíjanie za pevné ceny v sieti nabíjacích bodov Selected Partner Network
  • Žiadny poplatok za parkovanie pre nabíjanie striedavým prúdom v čase od 21.00 hod. do 9.00 hod. nasledujúceho dňa
  • Odpustenie základného poplatku** pri tarife pro počas prvého roku pre všetkých zákazníkov Audi s novým plne elektrickým vozidlom

  ** Musia byť splnené požiadavky9

  Tarifa: basic ¹⁰ ¹¹

  Mesačný poplatok0,00 EUR
  Platnosť zmluvy1 mesiac, automatické predĺženie o ďalší mesiac do ukončenia¹¹
  Nabíjanie striedavým prúdom (normálne nabíjanie)0,50 EUR¹² / kWh
  Nabíjanie DC/HPC (rýchle nabíjanie)0,78 EUR¹² / kWh
  IONITY HPC0,79 EUR¹² / kWh
  Služba Plug & Chargezahrnutá
  Poplatok za blokovanie0,05 EUR¹² / min pre nabíjanie striedavým prúdom (AC) po 240 minútach 0,15 EUR¹² / min pre nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) po 90 minútach Žiadny poplatok za parkovanie pri nabíjaní striedavým prúdom (AC) od 21.00 do 9.00 hod. nasledujúceho dňa.
  PoznámkaPre príležitostné nabíjanie bez základného mesačného poplatku Plug & Charge ready³
   

  Tarifa: plus ¹⁰ ¹³

  Mesačný poplatok3,99 EUR¹²
  Platnosť zmluvy1 mesiac, automatické predĺženie o ďalší mesiac do ukončenia¹³
  Nabíjanie striedavým prúdom (normálne nabíjanie)0,40 EUR¹² / kWh
  Nabíjanie DC/HPC (rýchle nabíjanie)0,72 EUR¹² / kWh
  IONITY HPC0,79 EUR¹² / kWh
  Služba Plug & Chargezahrnutá
  Poplatok za blokovanie0,05 EUR¹² / min pre nabíjanie striedavým prúdom (AC) po 240 minútach 0,15 EUR¹² / min pre nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) po 90 minútach Žiadny poplatok za parkovanie pri nabíjaní striedavým prúdom (AC) od 21.00 do 9.00 hod. nasledujúceho dňa.
  PoznámkaPre vodičov pravidelne využívajúcich verejné nabíjanie v meste. Plug & Charge ready³
   

  Tarifa: pro ¹⁰ ¹⁴

  Mesačný poplatok12,99 EUR¹², Odpustenie základného poplatku⁵ pri tarife pro počas prvého roku pre všetkých zákazníkov Audi s novým plne elektrickým vozidlom⁹
  Platnosť zmluvy1 mesiac, automatické predĺženie o ďalší mesiac do ukončenia¹⁴
  Nabíjanie striedavým prúdom (normálne nabíjanie)0,35 EUR¹² / kWh
  Nabíjanie DC/HPC (rýchle nabíjanie)0,68 EUR¹² / kWh
  Selected Partner Network HPC0,50 EUR¹²/ kWh
  Služba Plug & Chargezahrnutá
  Poplatok za blokovanie0,05 EUR¹² / pre nabíjanie striedavým prúdom (AC) po 240 minútach 0,15 EUR¹² / min pre nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) po 90 minútach Žiadny poplatok za parkovanie pri nabíjaní striedavým prúdom (AC) od 21.00 do 9.00 hod. nasledujúceho dňa.
  PoznámkaPokročilý balík pre často jazdiacich vodičov. Plug & Charge ready³
   
   

  Uzatvorenie zmluvy Audi charging

  1.

  Nainštalujte si aplikáciu myAudi, zadajte vozidlo a hlavného používateľa¹⁵

  2.

  Vyberte si tarifu Audi charging a uzatvorte zmluvu

  3.

  Môžete nabíjať hneď cez aplikáciu myAudi alebo prostredníctvom nabíjacej karty po aktivácii

  Aplikácia myAudi

  Uzatvoriť zmluvu Audi charging v bezplatnej4 aplikácii myAudi od 01.01.2023.16

  Zachovajte si prehľad

  Aplikácia myAudi vám poskytuje prehľad o každodennom nabíjaní.

  • Spravovanie zmluvy
  • Spustenie a ukončenie nabíjania
  • Prehľad faktúr
  • Vyhľadávanie nabíjacích bodov a plánovanie trasy (nabíjacie stanice Audi charging sú označené Audi kruhmi)
  • Spravovanie nabíjacích kariet Audi charging pre aktiváciu Audi Wallbox plus a Audi Wallbox pro
   

  Audi charging hub

  Prémiové nabíjacie miesto Audi

  Od 23.12.2021 ste mohli nabíjať svoj elektromobil v nabíjacích centrách Audi charging hub v Norimbergu a Zürichu. Nabíjanie v Norimbergu sa stáva jedinečným zážitkom vďaka exkluzívnemu Audi Lounge s pôsobivou atmosférou. Od 13.4.2023 môžete nabíjať svoj elektromobil v novom Audi charging hub v Berlíne a zároveň si užívať susediaci FrischeParadies. Audi využíva použité lítium-iónové batérie z projektu "2nd life" pre Audi charging hub ako vyrovnávací zásobník pre jednosmerný prúd. Organizujte si čas individuálne.

  Postup v nabíjacom centre Audi charging hub

  Príchod

  1.

  Proces nabíjania sa spustí po odomknutí nabíjacej stanice a autentifikácii a do Audi Lounge môžete vstúpiť po zastrešenom chodníku. Vodiči Audi môžu vopred využiť exkluzívnu funkciu rezervácie.

  Čas pre vás

  2.

  V Audi Lounge máte čas pre seba a svoje záležitosti. Kúpiť si tu môžete občerstvenie a nápoje vyrobené z udržateľných produktov. V prípade potreby tu môžete pracovať v tichom prostredí.

  Pokračovanie v jazde

  3.

  Doba nabíjania na rýchlonabíjacích staniciach HPC s nabíjacím výkonom max. 320 kW sa líši v závislosti od modelu vozidla. Prostredníctvom centrálneho prístrojového panela alebo aplikácie myAudi máte neustále prehľad o priebehu nabíjania vášho vozidla. Zrelaxovaný a posilnený môžete pokračovať v ceste.

  Exkluzívne pre vodičov Audi

  Užite si výhody nabíjacieho centra Audi charging hub ako vodič Audi. Pomocou vyhľadávania bodov záujmu v aplikácii myAudi vyhľadajte nabíjaciu centrálu Audi charging hub a vopred si rezervujte voľný slot pre nabíjaciu stanicu. Takto komfortne si môžete dobiť energiu vy aj vaše Audi.

  Časté otázky

  Nabíjanie bez karty: Vďaka funkcii Plug & Charge je nabíjanie čisto elektrických modelov Audi18 s podporou Plug & Charge ešte komfortnejšie. Po jednorazovom nastavení v aplikácii myAudi App19 môže nabíjanie pomocou Plug & Charge prebiehať bez dodatočnej autentifikácie pomocou karty RFID (Radio Frequency Identification) alebo inej aplikácie. Proces nabíjania sa spustí zasunutím nabíjacieho konektra do kompatibilnej nabíjacej stanice20 a po krátkej autentifikácii. Predpokladom je existujúca zmluva pre funkciu Audi charging alebo e-tron Charging Service. Predpoklady pre automatickú autentifikáciu čisto elektrického modelu Audi18 s funkciou Plug & Charge na kompatibilných nabíjacích staniciach20 sú: - existujúca zmluva pre Audi charging1 alebo e-tron Chrging Service priradená k vozidlu - čisto elektrický model Audi18 s podporou Plug & Charge - predchádzajúce nastavenie v aplikácii myAudi19 hlavným používateľom - prípadne dodatočná aktivácia funkcie v systéme MMI vo vašom vozidle - kompatibilná nabíjacia stanica/stĺp20 (aktuálne v IONITY v Európe a Aral Pulse v Nemecku) Pre zákazníkov, ktorí v roku 2022 stále potrebujú prístup k verejnej nabíjacej sieti cez Audi, je služba e-tron Charging Service17 dostupná do 31. decembra 2023. Uzavretie zmluvy na to bolo možné 31.12.2022.

  Audi charging je platobná služba pre zákazníkov Audi, ktorá umožňuje platiť za nabitú elektrickú energiu na verejných nabíjacích staniciach. Služba je dispozícii.Svoje Audi môžete nabíjať v ktorejkoľvek podporovanej nabíjacej sieti pomocou nabíjacej karty Audi alebo aplikácie myAudi.

  Najprv si stiahnite aplikáciu myAudi z App Store alebo Google Play do svojho mobilného telefónu. Po zadaní osobných údajov vytvorte v systéme myAudi pomocou čísla karosérie svoje vozidlo a hlavného používateľa. Teraz si môžete v časti "Audi charging" vybrať vhodnú tarifu a objednať si nabíjaciu kartu Audi Charging. Po spárovaní aplikácie myAudi s číslom nabíjacej karty Audi môžete využívať službu nabíjania.

  Skratka AC (Alternating Current) znamená striedavý prúd a DC (Direct Current) jednosmerný prúd. Na nabíjanie elektromobilov sa môže používať striedavý aj jednosmerný prúd. Keďže vo vysokonapäťovej batérii sa môže uchovávať len jednosmerný prúd, striedavý prúd sa musí najprv premeniť na jednosmerný. Elektromobily preto potrebujú tzv. menič AC/DC, ktorý mení striedavý prúd (napr. prostredníctvom zásuvky Schuko) na jednosmerný.

  Nabíjací výkon 50 kW a viac sú označené ako rýchle nabíjanie. Nie každý elelktromobil podporuje takýto vysoký nabíjací prúd. S cieľom zatraktívniť elektromobilitu sú už dnes k dispozícii nabíjacie stanice s výkonom až 350 kW. Rýchlonabíjacie stanice HPC* sa väčšinou nachádzajú pri diaľniciach a umožňujú krátke časy nabíjania a následne kratšie zastávky. Tým sa výrazne skráti čas cestovania. Rýchle nabíjanie HPC sa zvyčajne používa medzi kapacitou nabitia 20 % a 80 % SOC**, pretože nabíjanie od 80 % do 100 % trvá nadpriemerne dlho. *Nabíjanie HPC (angl. high performance changing alebo high power changing) = nabíjací výkon od 100 kW vyššie **SOC (angl. state of charge, slovensky: stav nabitia) = stav nabitia vysokonapäťovej batérie v percentách

  Informácie o nabíjacích staniciach v aplikácii myAudi a v navigácii vozidla sú denne aktualizované. Informácie o dostupnosti nabíjacích staníc sa okrem toho neustále aktualizujú, ale s miernym niekoľkominútovým oneskorením. Ak sa vaše vozidlo nachádza napríklad v podzemnej garáži, údaje sa môžu aktualizovať až vtedy, keď sa vozidlo opäť pripojí na internet (krátko po výjazde z podzemnej garáže).

  Tu nájdete všetky často kladené otázky a odpovede o elektrických a hybridných pohonoch, ktoré zozbieral zákaznícky servis Audi.