Audi Logo
 
 
A3 Sportback g-tron pohľad na zadné partie

Kompaktný športovec s pohonom na stlačený zemný plyn

Alternatívnu formu pohonu prezrádza len malý, ale nenápadný detail: nápis g-tron na dverách batožinového priestoru.

 

Audi A3 Sportback g-tron v číslach

Objem nádrží na CNG

17,3

kg

Max. dojazd na CNG (NEDC)

480–495

km

Objem nádrže na benzín

7

l

 

Alternatívna forma pohonu: zemný plyn

S výkonom 96 kW (131 k) a krútiacim momentom 200 Nm akceleruje z 0 na 100 km/h za 9,7 s. Sedemstupňová prevodovka S tronic umožňuje bleskurýchle a plynulé radenie rýchlostných stupňov takmer bez prerušenia hnacej sily.

 

Športový temperament ako dizajn: exteriér

Nízko uložené nádrže na plyn sú optimálne zabudované do karosérie tak, aby neovplyvňovali jazdnú dynamiku. Vďaka výrazným podbehom kolies, širšej stope a súvislému prelisu v tvare klinu na boku identifikujete Audi A3 Sportback g-tron zvonku jednoznačne ako Sportback.

 

Digitálne a ergonomické: ukazovatele a ovládanie

Audi A3 Sportback g-tron ponúka plne digitálny a intuitívny koncept ovládania a ukazovateľov. Je orientovaný smerom k vodičovi, a preto je navrhnutý tak, aby sa mnohé funkcie dali pohodlne ovládať aj počas jazdy, napríklad prostredníctvom centrálneho dotykového displeja. Digitálny prístrojový panel s veľkosťou 10,25" zobrazuje zostávajúci dojazd v oboch režimoch (CNG a benzín) osobitne. Na želanie je k dispozícii Audi virtual cockpit plus10, ktorý ponúka 12,3-palcový centrálny displej a ďalšie varianty grafického zobrazenia. Prostredníctvom voliteľného head-up displeja5,10 sa dôležité informácie premietajú na čelné sklo priamom v zornom poli vodiča.

Osobné namiesto obyčajného

Fascinujúce fotografie alebo známi filmoví hrdinovia: jednoducho si vyberte obľúbenú fotografiu v časti témy8,10 v aplikácii myAudi8,9 a uložte si ju ako pozadie v systéme MMI. Nádherný efekt: balík ambientného osvetlenia plus2 automaticky prispôsobí náladové osvetlenie podľa motívu.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi A6 Avant. Pozadie v MMI: © Thomas Hoepker - Magnum Photos

 
 

Audi A4 Avant g-tron