Audi Logo
 
 
Audi SQ5 TDI

SUV s dôrazom na S

Rýchle dosahovanie cieľov, suverénne zvládnutie výziev a skvelý dizajn – Audi SQ5.

 

Audi SQ5 v číslach

Výkon

251

kW (341 k)

Zrýchlenie (0–100 km/h)

5,1

s

Max. krútiaci moment

700

Nm

 

Rýchly konfigurátor

Kombinujte spolu rôzne laky a kolesá a zažite Audi SQ5 TDI v interaktívnom 3D zobrazení.

Výkon suverénne prenesený na asfalt

3,0-litrový motor V6 TDI s elektricky poháňaným kompresorom akceleruje Audi SQ5 až k elektronicky obmedzenej maximálnej rýchlosti 250 km/h. 8-stupňová prevodovka tiptronic s rýchlym a komfortným radením rýchlostných stupňov prenáša výkon na kolesá. Sériový stály pohon všetkých kolies quattro so samosvorným diferenciálom rozdeľuje hnaciu silu variabilne medzi prednú a zadnú nápravu. Základné delenie je 40:60, v prípade potreby je možné poslať až 70% výkonu ku kolesám prednej nápravy alebo až 85% ku kolesám zadnej nápravy, pre zabezpečenie ešte väčšej trakcie. Audi SQ5 tak suverénne zvládne aj veľa zložitých situácií.

Výkon stelesnený v dizajne

Dizajn Audi SQ5 pôsobivo odzrkadľuje športovú dynamiku a suverénny výkon vozidla. Nový dizajn prahových líšt vizuálne vytvára dojem ľahkosti a vyššej svetlej výšky. Do výrazných nárazníkoch sú integrované otvory pre prívod chladiaceho vzduchu s hliníkovými lemom ako aj výraznými kontúrami vpredu a difúzor s chrómovým lemom prechádzajúcim po celej šírke vzadu. Dvojité oválne koncovky výfuku v chrómovom prevedení zabezpečujú športový charakter. Jednodielna maska chladiča Audi Singleframe s voštinovým dizajnom mriežky a hliníkovými aplikáciami dodáva prednej časti vozidla sebavedomý charakter.

Mimoriadne a exkluzívne osvetlenie

Rozdelenie OLED na malé, samostatne ovládateľné segmenty s trojrozmerným usporiadaním ponúka nové možnosti svetelných scén. Pri kúpe vozidla si môžete vybrať z troch rôznych svetelných podpisov koncových svetiel pre väčšiu personalizáciu vozidla. V závislosti od režimu jazdy sa počas jazdy automaticky upraví aj charakter svetelného podpisu. Digitálne koncové OLED svetlá reagujú na približujúce sa vozidlá3. Keď vozidlo stojí a zozadu sa k nemu priblíži iné vozidlo alebo účastník cestnej premávky na menej ako dva metre, všetky OLED segmenty sa automaticky intenzívne rozsvietia. Animácia prezentuje dynamickú scénu funkcie Coming-Home-/Leaving-Home svetelného podpisu 3 zadných svetiel.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi Q52.

 

Svetelný podpis 1

Svetelný podpis 2

Svetelný podpis 3

Intenzívny športový dizajn

Pri nastupovaní vás a vašich cestujúcich privítajú osvetlené prahové lišty s exkluzívnym logom S. Interiér disponuje veľkorysým vnútorným priestorom pre päť cestujúcich s komfortným priestorom nad hlavou a pre nohy. Sériové dekoračné prvky ako sú aplikácie z brúseného hliníka a kontrastné prešívanie na koženom čalúnení venca volantu a športových sedadiel vytvárajú športovo-elegantný dojem.

Streamovanie obľúbenej hudby pomocou integrovanej služby Apple Music6

Užite si dokonalý hudobný zážitok v aute so službou Apple Music6. Streamujte viac ako 100 miliónov skladieb plynule a bez reklám - priamo z vášho MMI. Vyhľadajte si svoje obľúbené skladby a objavte ešte viac hudby, ktorú si zamilujete. Vyberte si z troch medzinárodných rozhlasových staníc, ktoré hrajú aktuálne hity, klasiku a country hudbu. Okrem toho máte prístup k svojej osobnej hudobnej knižnici a vyhľadávať môžete podľa interpreta, skladby, albumu a zoznamu skladieb.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi Q5 Sportback5.

 

Ponorte sa do virtuálneho sveta

Posaďte sa na zadné sedadlá, nasaďte si okuliare na virtuálnu realitu a vychutnajte si nevšedný zážitok. Audi prináša do vášho vozidla zábavu vo virtuálnej realite od spoločnosti Holoride7. Táto inovatívna technológia spája virtuálny svet s pohybmi vozidla počas jazdy. Keď Audi prechádza zákrutou, cítite to na zadnom sedadle. Zmenu smeru však vnímate aj vizuálne, napríklad keď vesmírna loď zobrazená trojrozmerne v okuliaroch preletí zákrutou.

 

Functions on Demand

So službou Functions on Demand vám Audi ponúka ešte väčšiu flexibilitu pri výbere výbavy. Mnohé funkcie môžete kedykoľvek doplniť. Aplikácia myAudi9 umožňuje intuitívny a rýchly výber funkcií.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi e-tron8.

 

Audi SQ5 Sportback

Kombinovaná spotreba1: 8,1-8,9 l/100 km Emisie CO₂1: 213-234 g/km

Hodnoty spotreby paliva a emisií CO₂ závisia od zvolenej sady pneumatík/kolies.