Audi Logo

holoride1 – zažite virtuálnu realitu vo vozidle

holoride1 prináša pôsobivé zážitky tým, že cestujúcim na zadných sedadlách umožňuje ponoriť sa do virtuálnych svetov. Audi sprístupní túto technológiu vo vybraných modeloch od novembra.

V roku 2019 bol holoride predstavený v spolupráci s Audi na veľtrhu CES v Las Vegas. Dnes je holoride1 jedným z popredných poskytovateľov elastického obsahu, nového typu zábavného formátu vo vozidlách. Tento technologický startup, ktorý v roku 2018 založili Nils Wollny, Marcus Kühne, Daniel Profendiner a spoločnosť Audi, kombinuje obsah rozšírenej reality (XR) v reálnom čase s pohybom a navigačnými údajmi vozidla: ak napríklad vozidlo prechádza ľavotočivou zákrutou, vesmírna kapsula vo virtuálnom svete, do ktorého ste ponorený vďaka okuliarom virtuálnej reality (VR), tiež letí doľava. Ak akceleruje vozidlo, zrýchľuje aj vesmírna kapsula. Kombinácia fyzickej spätnej väzby, ako je rýchlosť a riadenie, ale aj trasa a čas jazdy, vytvára tieto neuveriteľné zážitky.

Audi bude čoskoro prvým výrobcom automobilov na svete, ktorý ponúkne tieto zážitky v sériovej výbave. Od novembra 2022 sa bude dať služba holoride1 kúpiť a používať vo vybraných modeloch Audi. Cestujúci na zadných sedadlách si potom budú môcť pomocou okuliarov na virtuálnu realitu - schválených na tento účel - zažiť zábavu od holoride1, filmy, videohry a interaktívny obsah a na želanie premeniť cestu autom na multimodálny herný zážitok. Takto je ponúknutý nový druh zábavy počas jazdy.

holoride je v súčasnosti v ponuke pre nasledujúce vozidlá: Audi A4, A5, A6, A7, A8, Q5, Q7, Q8, Q8 e-tron, Audi etron a Audi etron GT od modelového roku 2023.

Navštívte online obchod holoride

Ďalšie informácie a ponuky

 
 

holoride v aplikácii myAudi

Pomocou aplikácie myAudi si môžete jednoducho overiť, či vaše Audi podporuje službu holoride. Ak to chcete urobiť, jednoducho sa prihláste do aplikácie myAudi a potom prejdite do pložky "Môj profil", "Nastavenia", "Nastavenia účtu". Ak sa v časti Services (Služby) zobrazí holoride, vaše vozidlo podporuje túto službu.

*Aktuálne informácie o dostupnosti služby holoride v určitých vozidlách a regiónoch nájdete v cenníku alebo v príručke príslušného vozidla.

1 Prevádzka služby holoride je obmedzená na druhý rad sedadiel. Používanie 3D okuliarov pre virtuálnu realitu počas jazdy: - je povolené len pre osoby v druhom rade sedadiel na krajných sedadlách - je povolené pre osoby s výškou nad 1,5 metra - je povolené len vtedy, ak osoba používajúca okuliare 3D virtuálnej reality nedosiahne na žiadny predmet pred sebou (napr. na zadnú plochu predného sedadla) svojou plne vystretou rukou (vrátane vystretých prstov) - je povolená len vtedy, ak sú k okuliarom pre 3D virtuálnu realitu pripojené potrebné bezpečnostné opatrenia (napr. zadržiavacie zariadenie)