Audi Logo
 
 

Výkonné a príťažlivé

Audi S5 Sportback ponúka veľký priestor a výkon športového vozidla.

 

S5 Sportback v číslach

Výkon

251

kW (341 k)

Zrýchlenie (0–100 km/h)

4,6

s

Max. krútiaci moment

700

Nm

Šport? Začína na ceste

Audi S5 Sportback akceleruje s 3,0-litrovým motorom TDI s výkonom 251 kW a maximálnym krútiacim momentom 700 Nm z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy pri elektronicky obmedzenej maximálnej rýchlosti 250 km/h. Pridajte k tomu pohon všetkých kolies quattro so športovým diferenciálom, ktorý aktívne a variabilne rozdeľuje krútiaci moment medzi nápravy a je kombinovaný s dynamickým riadením, ktoré v závislosti od rýchlosti prispôsobuje prevod riadenia a silu potrebnú na otočenie volantu. A s výberom jazdného režimu Audi drive select, ktorý vám ponúka dynamický, komfortný, automatický, individuálny alebo úsporný režim priamo ovplyvníte jazdné vlastnosti vozidla.

Dokonalý celok. So všetkými detailmi

Nový dizajn Audi S5 Sportback TDI prezentuje športový temperament a príťažlivosť zo všetkých uhlov pohľadu. Tento dojem zvýrazňujú sériové prvky exteriéru špecifické pre modely S: nárazník špecifický pre modely S, voštinová mriežka chladiča v titánovo-čiernom prevedení s lištami v striebornom matnom hliníkovom vyhotovení, široké otvory pre prívod chladiaceho vzduchu v dizajnovom ráme a spodná lišta v striebornom matnom hliníkovom prevedení vpredu. Z bočného pohľadu dotvárajú dizajn 18-palcové disky a športovým podvozok S, kryty vonkajších spätných zrkadiel v striebornom matnom hliníkovom prevedení a osvetlený znak S na prahových lištách. Šírku zadných partií podčiarkuje difúzor špecifický pre modely S, ktorý lemuje lišta v striebornom matnom hliníkovom prevedení, dvojitá koncovka výfuku v chrómovom vyhotovení špecifická pre modely S a zadný S spojler.

Dynamickejší: s výbavou competition edition plus

Zvýrazňuje športový charakter Audi S5 Sportback2: výbava competition edition plus. S výraznými čiernymi dizajnovými prvkami, ako aj s balíkom výbavy Optik Black plus. Štýlový svetelný dizajn zabezpečuje ambientné osvetlenie plus a osvetlenie LED pri nastupovaní s projekciou loga.

Svetlomety

LED svetlomety sú v Audi S5 Sportback súčasťou sériovej výbavy. Voliteľne môžete získať aj Matrix LED svetlomety s Audi laserovým svetlom. Audi laserové svetlo dopĺňa diaľkové LED svetlá od rýchlosti 70 km/h a vďaka dvojnásobne väčšiemu dosahu v porovnaní s diaľkovými LED svetlami výrazne zvyšuje vašu bezpečnosť. Súčasťou balíka svetiel je tiež dynamická svetelná animácia funkcie coming/leaving home a dynamické smerové svetlá.

Intuícia? A skvelý prehľad

Systémy ako voliteľný navigačný systém MMI plus v Audi S5 Sportback TDI môžete ovládať intuitívne prostredníctvom 10,1-palcového dotykového displeja rozhrania MMI touch s haptickou spätnou väzbou alebo hlasovými príkazmi prirodzenou rečou6. V ponuke nájdete tiež voliteľný digitálny prístrojový panel Audi virtual cockpit plus, ktorý zobrazuje najdôležitejšie informácie o vozidle na 12,3-palcovom displeji full HD priamo vo vašom zornom poli. V dizajne špecifickom pre modely S je stredobodom prístrojového panela otáčkomer vozidla. A s možnosťou individuálneho prispôsobenia ovládania, intuitívnym poradím menu a displejom orientovaným na vodiča upúšťa od zbytočnej zložitosti.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi S5 Coupé.

Streamovanie obľúbenej hudby pomocou integrovanej služby Apple Music

Užite si dokonalý hudobný zážitok v aute so službou Apple Music. Streamujte viac ako 100 miliónov skladieb plynule a bez reklám - priamo z vášho MMI. Vyhľadajte si svoje obľúbené skladby a objavte ešte viac hudby, ktorú si zamilujete. Vyberte si z troch medzinárodných rozhlasových staníc, ktoré hrajú aktuálne hity, klasiku a country hudbu. Okrem toho máte prístup k svojej osobnej hudobnej knižnici a vyhľadávať môžete podľa interpreta, skladby, albumu a zoznamu skladieb.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi A5 Sportback.

 
 

Ponorte sa do virtuálneho sveta

Posaďte sa na zadné sedadlá, nasaďte si okuliare na virtuálnu realitu a vychutnajte si nevšedný zážitok. Audi prináša do vášho vozidla zábavu vo virtuálnej realite od spoločnosti holoride. Táto inovatívna technológia spája virtuálny svet s pohybmi vozidla počas jazdy. Keď Audi prechádza zákrutou, cítite to na zadnom sedadle. Zmenu smeru však vnímate aj vizuálne, napríklad keď vesmírna loď zobrazená trojrozmerne v okuliaroch preletí zákrutou.

 

Functions on Demand

So službou Functions on Demand vám Audi ponúka ešte väčšiu flexibilitu pri výbere výbavy. Mnohé funkcie môžete kedykoľvek doplniť. Aplikácia myAudi umožňuje intuitívny a rýchly výber funkcií.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi e-tron.

 

Audi S5 Coupé

Kombinované emisie CO₂: 182–206 g/km Kombinovaná spotreba: 7–7,9 l/100 km

Hodnoty spotreby paliva, spotreby elektrickej energie a emisií CO₂ závisia od zvolenej sady pneumatík/kolies.