Audi Logo
 
 
Audi SQ8 e-tron zadné partie

Elektrické. Plné nádherných detailov

Audi e-tron splnilo svoju priekopnícku úlohu vozidla s čisto elektrickým pohonom. Preto teraz nastal správny čas pridať ho aj do modelových radov Audi podľa názvu - ako Audi SQ8 e-tron (4).

 

Audi SQ8 e-tron v číslach

Max. elektrický výkon

370

kW

Zrýchlenie (0–100 km/h)

4,5

s1

Dojazd (WLTP), až

458

km

 

Rýchly konfigurátor

Kombinujte spolu rôzne laky a kolesá a zažite Audi SQ8 e-tron v interaktívnom 3D zobrazení.

Lepší zážitok z jazdy

Nastúpte a zažite takmer tiché zrýchlenie elektromotorov. Využite vyššiu trakciu a stabilitu vďaka plne elektrickému pohonu všetkých kolies quattro. Lepšiu jazdnú dynamiku vďaka adaptívnemu pneumatickému pruženiu a mnoho asistenčných systémov. Voliteľne je v ponuke ťažné zariadenie.

Vizualizácia elektrifikácie

Audi SQ8 e-tron4 s novým vzhľadom, špecifickou grafickou identitou denného svietenia a emblémami S odráža svoj športový charakter aj exteriérom. Kým čierne lakovanie "Mythos" metalíza zvýrazňuje športový charakter vozidla, výrazná línia ramien prezentuje architektúru quattro.

Veľký dojazd

Vysokonapäťová batéria s kapacitou až 106 kWh (netto) zabezpečuje maximálny dojazd až 458 kilometrov. Pri nízkej úrovni nabitia batérie môžete využiť ďalší potenciál dojazdu napríklad aktivovaním režimu dojazdu6 v systéme MMI.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi Q8 Sportback e-tron.

 

Údaje Audi SQ8 e-tron quattro

Z 10 % na 80 % nabitý za

31

min.2

pri maximálnom nabíjacom výkone DC

Kapacita batérie (netto), až

106

kWh

Maximálny nabíjací výkon DC, až

170

kW

 

Komfortné cestovanie

Pre Audi SQ8 Sportback e-tron4 je k dispozícii široké spektrum možností nabíjania doma aj na cestách. S funkciou Plug & Charge10 je nabíjanie ešte jednoduchšie. A vďaka väčšej kapacite batérie a komplexnej ponuke nabíjania si môžete užívať elektromobilitu aj na dlhých cestách.

Exkluzívny športový charakter

Po nastúpení do vozidla vás privíta exkluzívna športová atmosféra, ktorú zvýrazňujú voliteľné športové sedadlá plus vpredu s emblémami S na operadlách. Užite si veľkorysý priestor a výnimočný komfort v Audi SQ8 e-tron4.

 

Streamovanie obľúbenej hudby pomocou integrovanej služby Apple Music20

Užite si dokonalý hudobný zážitok v aute so službou Apple Music20. Streamujte viac ako 100 miliónov skladieb plynule a bez reklám - priamo z vášho MMI. Vyhľadajte si svoje obľúbené skladby a objavte ešte viac hudby, ktorú si zamilujete. Vyberte si z troch medzinárodných rozhlasových staníc, ktoré hrajú aktuálne hity, klasiku a country hudbu. Okrem toho máte prístup k svojej osobnej hudobnej knižnici a vyhľadávať môžete podľa interpreta, skladby, albumu a zoznamu skladieb.

Poznámka: Obrázok prezentuje Audi SQ8 Sportback e-tron19.

Digitálne služby

Digitálny svet mobility sa vám otvára vďaka službám Audi connect21, ako sú vždy aktuálne dopravné informácie online22 alebo možnosť flexibilnej rezervácie funkcií cez službu Functions on Demand a aplikáciu myAudi12, ktorá vás informuje o jazdných údajoch vášho Audi.

Ponorte sa do virtuálneho sveta

Posaďte sa na zadné sedadlá, nasaďte si okuliare na virtuálnu realitu a vychutnajte si nevšedný zážitok. Audi prináša do vášho vozidla zábavu vo virtuálnej realite od spoločnosti Holoride24. Táto inovatívna technológia spája virtuálny svet s pohybmi vozidla počas jazdy. Keď Audi prechádza zákrutou, cítite to na zadnom sedadle. Zmenu smeru však vnímate aj vizuálne, napríklad keď vesmírna loď zobrazená trojrozmerne v okuliaroch preletí zákrutou.

Audi exclusive

Vytvorte zo svojho Audi SQ8 e-tron unikát, rovnako jedinečný ako Vy sami – vďaka Audi exclusive25.

Pre udržateľnú budúcnosť

Riešenia Audi orientované na budúcnosť zahŕňajú aj uvedomelé využívanie zdrojov, výrobu šetrnú k životnému prostrediu a odovzdávanie vozidiel s uhlíkovou neutralitou26. Napríklad na zásobovanie teplom a výrobu batérií používame elektrinu z ekologických zdrojov, vrátane elektriny z fotovoltaických systémov na strechách výrobných hál.

 

Audi SQ8 Sportback e-tron

Spotreba elektrickej energie (kombinovaná3) v kWh/100 km: 19,7–25,58; emisie CO₂ (kombovaná3) in g/km: 0.

Rozsah údajov o spotrebe paliva/elektrickej energie a emisiách CO₂ v rozpätí v závislosti od zvoleného vybavenia vozidla. Pre vozidlo sú k dispozícii len hodnoty spotreby a emisií podľa WLTP, nie podľa NEDC.