Audi Logo

Originál pre bezpečnosť a funkčnosť vozidla. Výmena a oprava čelného skla.

Takmer neviditeľné, tak samozrejmé a napriek tomu nenahraditeľné. Predné sklo je jednou z najdôležitejších častí vozidla. Pre bezpečnosť a funkčnosť vozidla je najlepší Originál.

V ideálnom prípade čelné sklo vôbec nevnímate - ak je to tak, všetko je v poriadku. Ak je však potrebná výmena kvôli opotrebeniu či poškodeniu odlietajúcim kamienkom, odporúčame aby ste opravu zverili do rúk profesionálom a spoľahli sa na vysokú kvalitu Originálnych dielov Audi. Iba tie sú dokonale prispôsobené vášmu vozidlu.

Zmeny v geometrii a v hrúbke skla môžu viesť k malým odchýlkam, čo ovplyvňuje presnosť osadenia a tým aj funkčnosť čelného skla. Dôsledkom môže byť zvýšený hluk z jazdy a vetra, ako aj nefunkčnosť asistenčných systémov vodiča či funkcie vyhrievania čelného skla.

Väčšina škôd na čelnom skle môže byť rýchlo a ekonomicky opravená použitím metódy takmer neviditeľnej živicovej výplne Audi Clever Repair. A ak vaše havarijné poistenie kryje aj poškodenie čelného skla, oprava sa zvyčajne uskutočňuje bezplatne.

Výhody opravy čelného skla

 • Kvalitne: používajú sa len vysokokvalitné materiály a špeciálne nástroje podľa požiadaviek značky Audi.
 • Profesionálne: súčasťou je kompetentná podpora špecialistov Audi.
 • Bezplatne: zákazníci s čiastočným alebo úplným komplexným poistením sú zvyčajne úplne oslobodení od nákladov na opravu.
 • Predvídavosť: oprava čelného skla môže zabrániť následným škodám a vyšším nákladom.
 • Originálne: výmena čelného skla obnoví technické vlastnosti čelného skla z hľadiska pevnosti, odolnosti proti rozbitiu a teplotnej odolnosti.

Prečo sa rozhodnúť pre Originálne čelné sklo Audi?

Originálne čelné sklo Audi sa skladá z vonkajšej a vnútornej sklenenej vrstvy a je stabilizované medzivrstvou. Zloženie materiálu zaručuje odolnosť a zníženú náchylnosť na praskanie - takže cestujúci sú v bezpečí pred zraneniami spôsobenými úlomkami skla aj v prípade nehody.

Ďalšie výhody:

 • zníženie hlučnosti a škodlivého UV žiarenia
 • zabezpečuje jasný výhľad vďaka svojim vlastnostiam proti zahmlievaniu
 • je vyrobené podľa vysokých štandardov kvality Audi a zodpovedajú príslušnej sériovej norme výroby nových vozidiel.
 • zaručuje tuhosť a stabilitu karosérie vďaka zohľadneniu sériových špecifikácií.
 • je vyrobené v súlade so špecifikáciami výrobcu.
 • znižuje náklady na opravu vďaka krátkemu času montáže a vysokej presnosti montáže.

Výmena čelného skla Audi

Najskôr úlomok kameňa. Potom mierny výtlk na ceste alebo mrznúca vlhkosť. Pri neskorej výmene čelného skla môže vzniknúť škoda s veľkými následkami: zhoršuje sa tuhosť vozidla, môže sa obmedziť funkčnosť airbagu predného spolujazdca, ohrozuje sa bezpečnosť cestujúcich a ostatných účastníkov cestnej premávky. Ak už nie je možné čelné sklo opraviť, odporúčame ho vymeniť za Originálne čelné sklo Audi. Tie sú vyrábané v súlade s prísnymi špecifikáciami výrobcu a zaručujú najvyššie štandardy kvality.

V prípade modelov s asistenčnými systémami vodiča s podporou kamery (asistent diaľkových svetiel, rozpoznávanie dopravných značiek, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu) je pri výmene čelného skla vo vašom Audi potrebné prekalibrovať aj pripojenú kameru, aby sa zabezpečilo správne používanie asistenčných systémov vodiča.

 

Servisná sieť

Naši partneri Audi vám radi poradia. Vyberte si autorizovaného servisného partnera Audi vo vašom okolí a dohodnite si stretnutie.

 

Originálne diely Audi

Originálne diely schválené výrobcom sú tou najlepšou voľbou pre vaše Audi.