Audi Logo

Spokojní budeme až vtedy, keď bude v každom dotknutom vozidle Audi* aktualizovaný softvér. Aj v tom Vašom.

*tento problém sa týka štvorvalcových naftových motorov typu EA 189 (modelový rok 2008 až 2015)

Vážené dámy a páni,

prostredníctvom médií ste iste sledovali aktuálnu diskusiu na tému emisií NOx u naftových motorov.

Niektoré vozidlá boli vybavené softvérom, ktorý pri emisnej kontrole optimalizoval hodnoty oxidov dusíka (NOx). Tento softvér budeme aktualizovať rýchlo a s ohľadom na zákazníka, pričom podnikneme konkrétne úpravy. Preto pripravujeme technické opatrenia, ktorých cieľom je dodržať emisné limity bez toho, aby ovplyvnili jazdný výkon, výkon motora a spotrebu paliva.

Môžete sa spoľahnúť, že urobíme všetko pre to, aby servisný zásah prebehol pre dotknutých zákazníkov bez väčších komplikácií.

Audi Slovensko Diesel hotline

+421 2 49 262 713

Kontrola čísla karosérie

Zadaním čísla karosérie si tu môžete preveriť, či je Vaše vozidlo dotknuté.

Fakty o emisiách naftových motorov.

Zistite všetko dôležité v týchto krátkych videách: od funkcie optimalizačného softvéru cez plánované nápravné opatrenia až po návštevu Vášho servisného partnera.

Úprava výfukových plynov

Pozrite sa ako sa z výfukových plynov postupne odstraňujú nebezpečné emisie, aby bezpečne spĺňali predpisy platné na svetových trhoch.

Optimalizačný softvér

Dozviete sa ako funguje softvér, ktorý ovplyvňuje testy v skúšobni aktivovaním špeciálneho módu riadenia emisií.

Nápravné opatrenia

Ukážeme Vám aké sú možnosti nápravy, kedy stačí úprava softvéru a kedy sú potrebné ďalšie technické opatrenia.

Proces implementácie nápravných opatrení

Zistite ako prebieha proces bezplatnej modifikácie Vášho vozidla a čo to pre Vás ako zákazníka znamená.

 

Riešenie

2.0 TDI (EA 189): Adaptácia softvéru

Pre motor 2.0 TDI typu EA 189 sme vyvinuli softvérové riešenie. Aktualizáciu softvéru nainštaluje do vozidla servisný pracovník Audi prostredníctvom diagnostického počítača. Optimalizácia softvéru zabezpečuje dodržiavanie emisných limitov prostredníctvom lepšieho riadenia motora. Servisné opatrenie bude trvať asi pol hodinu.

1.6 TDI (EA 189): Adaptácia hardvéru a softvéru

Pre 1,6-litrový motor typu EA 189 použijeme okrem softvérového riešenia aj takzvaný usmerňovač prúdenia. Je to vložka so sieťovou mriežkou, ktorá ustáli zvírený prúd vzduchu pred meračom množstva nasávaného vzduchu a tým výrazne zvýši presnosť merania. Dávkovanie paliva tým môže byť presnejšie a proces spaľovania optimalizovaný. V kombinácii s optimalizáciou softvéru, ktorý bol vytvorený priamo pre tento motor sa prostredníctvom vylepšeného riadenia motora postará o dodržanie emisných limitov. Servisné opatrenie bude trvať približne 45 minút.

Uskutočnenie servisných opatrení bude: bezplatné a jednoduché

Predpokladá sa, že všetky dotknuté vozidlá budú na vykonanie servisných opatrení zvolané do servisov vo viacerých vlnách. Hneď ako nastane tento termín, budeme vlastníkov dotknutých vozidiel kontaktovať.

Skontrolujte si, či sa emisný problém týka aj Vášho vozidla

Zadaním 17-miestneho identifikačného čísla vozidla VIN (Vehicle Identification Number) si môžete preveriť, či je aj vaše Audi dotknuté zvolávacou akciou pre naftové agregáty typu EA189 (23Q4).