Audi Logo

Audi Connect stiera hranice

Prístup k širokopásmovému internetu Vám umožní vo Vašom Audi plynulo naviazať na Váš digitálny život i na cestách. Široká škála digitálnych služieb a funkcií zvyšuje nielen komfort jazdy, ale ponúka Vám aj cennú vyššiu mieru bezpečnosti. Objavujte služby Audi connect v nasledujúcich balíkoch:

Zoznámte sa s výhodami balíkov služieb Audi connect

Balíky Audi connect ponúkajú vždy niekoľko funkcií a služieb prispôsobených na mieru potrebám nášho každodenného digitálneho života. Jedná sa o funkcie a služby, ktoré nás v závislosti od situácie podporujú pred jazdou, počas nej a dokonca aj po jej skončení.

Audi connect - zostaňte v kontakte

Audi connect Safety & Service vrátane ovládania funkcií vozidla

On-Street Parking a Online Points of Interest

Audi connect Kľúč

Počasie

Online vyhľadávanie navigačných cieľov

Komfortná nezávislá klimatizácia

Audi connect Navigácia & Infotainment

Balík Audi connect Navigácia & Infotainment vám poskytuje informácie v reálnom čase, z ktorých ťaží navigácia a systém infotainment. Veľa inovatívnych funkcií a služieb Vám uľahčia život pred cestou, za jazdy aj po nej. Všestranné portfólio služieb vás podporuje v zložitých jazdných situáciách a zabezpečuje vyšší komfort a bezpečnosť. V závislosti od modelu a zvoleného vybavenia máte k dispozícii rôzne funkcie.

 • Využitie kolektívnej inteligencie pri informáciách o nebezpečenstve
 • Lepšie plánovanie trasy vďaka najaktuálnejším dopravným informáciám z internetu
 • Dodatočné informácie o body záujmu, ako sú čerpacie stanice a parkovacie domy

Prehľad funkcií balíka Audi connect Navigácia & Infotainment

Upozornenie na nebezpečenstvo*

V rámci tejto funkcie systém upozorňuje nielen na dopravné nehody alebo odstavené vozidlá na trase, ale i na nebezpečné poveternostné podmienky, ako sú hmla alebo ľad. K identifikácii nebezpečných miest dochádza prostredníctvom senzorov prechádzajúcich vozidiel, ktoré dané informácie predávajú on-line vodičom ostatných vozidiel. Zistené potenciálne riziká sa zobrazujú v rámci navigačného systému na displeji prístrojového panela.

Online informácie o dopravných značkách*

V rámci navigačného systému MMI sa v kombinácii s informačnou službou Audi connect o dopravných značkách vždy zobrazuje aktuálny rýchlostný limit s informáciami o dopravných značkách. Pokiaľ je vozidlo vybavené na želanie dostupným systémom rozpoznávania dopravných značiek na základe informácii z kamery, značky udávajúce rýchlostný limit sú automaticky identifikované senzormi vozidla. Následne sú anonymne prenášané na server Audi, aby došlo k aktualizácii mapových podkladov.

Online dopravné informácie*

Funkcia poskytuje prehľadné informácie o dopravnej situácii, dopravných kolónach a prekážkach na trase, pričom ponúka aj alternatívu, ako sa vyhnúť kolónam. Pretože má systém dopravné informácie k dispozícii takmer v reálnom čase, dochádza k optimalizácii dynamickej navigácie po trase, ktorá je spoločne s dobou príjazdu upravovaná podľa aktuálnej dopravnej situácie.

 

Parkovanie na ulici*

Funkcia parkovanie na ulici zobrazuje pravdepodobnosť nájdenia voľného parkovacieho miesta na určitých uliciach. K dispozícii sú aj ďalšie užitočné informácie, napríklad ceny alebo či sú parkovacie miesta určené pre rezidentov.

Navigácia myAudi*

Umožňuje kedykoľvek priamo v smartfóne vyhľadať požadovaný cieľ a spustiť navigáciu. Po naštartovaní auta sa navigácia po trase pohodlne prenesie do palubného navigačného systému, kde navigovanie plynulo pokračuje. Po vystúpení z vozidla prevezme navigáciu do cieľa opäť smartfón, ktorý Vás pešo dovedie až do úplného cieľa.

Online body záujmu*

Funkcia ponúka priamy prístup k informáciám o bodoch záujmu (napr. čerpacie stanice a parkoviská) sprostredkovaných tretími stranami. V prípade potreby môžu byť zobrazené tiež rôzne dynamické informácie, ako sú hodnotenie služby a otváracia doba, aktuálne ceny pohonných hmôt a dostupnosť parkovania.

 

Profil používateľa*

Vytvorením používateľského profilu vo vozidle možno do osobného používateľského profilu uložiť rôzne nastavenia, napríklad ergonómiu, nastavenia systému infotainment alebo osvetlenia.

Online streamovanie médií*

Prostredníctvom aplikácie myAudi dostupnej pre smartfóny je možné vybraný streamovaný obsah prehrávať v rámci rozhrania MMI. Stačí jednoducho spárovať smartfón prostredníctvom Wi-Fi siete s navigačným systémom MMI, a tým získate prístup k širokej škále rozhlasových staníc z celého sveta a zdieľanému obsahu poskytovateľov tretích strán (napr.. Amazon Music alebo Napster). Výber obsahu môže prebiehať napríklad zvolením požadovaného žánru alebo na základe textového vyhľadávania.

Online správy*

Funkcia Online správy umožňuje zobraziť a nahlas prečítať aktuálne správy a novinky z celého sveta priamo vo vozidle. V prípade potreby je možné si výber zobrazovaných správ upraviť v účte myAudi prostredníctvom kanálu RSS. Vďaka tomu si môžete na cestách udržiavať prehlaď o témach, ktoré Vás zajímajú, výsledkoch futbalových zápasov, aktuálnom dianí v politike a novinkách zo sveta obchodu.

 

Informácie o počasí*

Nie je nad to vedieť, aké bude počasie vo Vašom cieli bez ohľadu na to, kam Vás Vaša cesta zavedie. S Audi Connect máte tieto informácie na dosah ruky: predpoveď počasí a varovanie pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami sa zobrazujú prostredníctvom živej informačnej grafiky a máp so znázornením počasia. Vďaka tomu získate hodinovou predpoveď počasia na niekoľko ďalších dní dopredu alebo si môžete nechať zobraziť radarové informácie o dažďových prehánkach.

Online príručka*

Dôležité informácie z príručky sú teraz rýchlo a jednoducho dostupné aj digitálnej forme priamo vo vozidle. Cloudový prístup umožňuje aj aktualizáciu obsahu.

Rozhranie holoride

Zábava na novej úrovni: s rozhraním holoride a okuliarmi holoride VR** premeníte zadnú časť svojho Audi na zážitkový svet zážitkov na kolesách. Každá cesta vo vašom vozidle sa tak premení na zábavnú a online udalosť.

* Ak máte záujem o bližšie informácie o dostupnosti služby v určitých vozidlách a regiónoch, obráťte sa prosím na svojho autorizovaného predajcu vozidiel Audi alebo si prečítajte informácie o výbave konkrétneho vozidla.

Audi connect Navigácia & Infotainment plus

Balík obsahuje všetky služby zahrnuté v balíku Audi connect Navigácia & Infotainment. Okrem nich však ponúka aj niekoľko inovatívnych služieb:

 • Navigácia s Google satelitnou mapou™
 • Online hlasové ovládanie
 • Vysoko podrobné 3D zobrazenie miest

Prehľad funkcií balíka Audi connect Navigácia & Infotainment Plus

Navigácia s Google satelitnou mapou™*

Vysoko podrobné satelitné mapy Google Earth™ prispievajú vďaka svojej detailnej štruktúre k realistickejšiemu zobrazeniu navigačných podkladov MMI. Lepšia rozpoznateľnosť objektov uľahčuje orientáciu v prostredí a navigácia poskytuje ešte kvalitnejšiu podporu vodiča.

Online vyhľadávanie navigačných cieľov*

Vzhľadom k prístupu ku komplexným internetovým databázam ponúka táto funkcia možnosť vyhľadávania presného cieľa. V záujme zaistenia čo najmenšej miery rozptyľovania vodiča je možné navigačné ciele zadávať tiež prostredníctvom hlasového ovládania. Okrem možnosti priameho zadávania navigačných cieľov vo forme adries prináša online vyhľadávanie tiež súvisiace informácie, ako sú fotografie, otváracia doba a hodnotenie návštevníkov.

Vysoko podrobné 3D zobrazenie miest*

Orientačné zobrazenie plánov miest s detailnými 3D modelmi stavieb.

 

Online hlasové ovládanie*

Online synchronizácia hlasového ovládania zlepšuje mieru rozpoznávania hlasu a zvyšuje výslednú kvalitu hlasového ovládania. Online hlasové ovládanie umožňuje tiež voľné diktovanie SMS správ a e-mailov, čo znamená, že nie ste viazaní na vopred definované texty.

Online rádio*

Funkcia ponúka prístup k online rozhlasovým staniciam priamo cez rozhranie MMI, kde je možné jednoducho vybrať rozhlasový zdroj. Vďaka tomu si môžete užívať počúvanie obľúbenej rozhlasovej stanice aj mimo dosahu pozemného vysielania.

Hybridné rádio*

Prístup k online rozhlasovým staniciam priamo cez rozhranie MMI - tak jednoducho ako výber rozhlasového zdroja. Svoju obľúbenú rozhlasovú stanicu môžete počúvať aj mimo dosahu pozemného vysielania.

 

Online dopravné informácie plus*

Dodatočne k online dopravným informáciám: údaje o dopravnom toku na diaľniciach s presnosťou na jednotlivé jazdné pruhy - v oblasti výjazdov a dopravných uzlov - ako aj na križovatkách v mestách. Zobrazenie uzávierok jazdných pruhov na displeji MMI. Okrem toho sa zohľadňujú prediktívne údaje o dopravnom toku na výpočet presnejších časov príjazdu.

Integrácia asistenta Amazon Alexa*

Vďaka integrácii asistenta Amazon Alexa v palubnom systéme je možné na cestách využívať hlasové ovládanie tohto systému, ktoré umožňuje prehrávať hudbu, sledovať správy alebo predpoveď počasia a omnoho viac. Okrem toho je možné prostredníctvom uvedeného asistenta na cestách ovládať aj inteligentné domáce zariadenia. Systém Amazon Alexa je založený na princípe cloudu, pričom je neustále vylepšovaný a rozširovaný o nové funkcie.

* Ak máte záujem o bližšie informácie o dostupnosti služby v určitých vozidlách a regiónoch, obráťte sa prosím na svojho autorizovaného predajcu vozidiel Audi alebo si prečítajte informácie o výbave konkrétneho vozidla.

Audi connect Safety & Service

Balík asistenčných služieb Audi connect Safety & Service Vám na každej ceste zaistí pocit bezpečia bez ohľadu na to, čo sa deje a kam máte namierené. V rámci tohto balíčka budete mať k dispozícii rôzne služby, ktoré Vám pomôžu pri riešení problémov na ceste. V prípade vážnej dopravnej nehody Vám vďaka automatickému prenosu informácii z vozidla bude čo najrýchlejšie zabezpečená adekvátna pomoc. Na naše asistenčné služby Audi connect sa však môžete spoľahnúť, aj keď dôjde k poruche vozidla alebo menej závažnej dopravnej nehode. Okrem toho ponúka náš balíček Audi connect aj ďalšie inovatívne služby, zabezpečujúce kompletný servis.

 • Pomoc pri likvidácii škôd
 • Online objednanie do servisu

Prehľad funkcií balíka Audi connect Safety & Service

Tiesňové volanie Audi connect*

Tiesňové volanie Audi connect spĺňa zákonné požiadavky celoeurópskeho systému tiesňového volania. Okrem toho ponúka tiesňové volanie Audi connect ďalšie výhody, ktoré môžu byť v prípade núdze rozhodujúce. V prípade vážnej nehody sa automaticky spustí tiesňové volanie.

Online volanie na asistenčnú službu*

Rýchla a kompetentná pomoc v prípade poruchy, jednoduchá aktivácia pomocou tlačidla Service Call v strešnom module.

Pomoc pri likvidácii škôd Audi*

Pokiaľ dôjde u Vášho vozidla k poruche alebo k inej škode, bez váhania sa obráťte na náš servis, ktorý Vám pomôže s likvidáciou škôd a vybavením reklamácie. Náš vyškolený personál je tu pre Vás.

 

Audi online objednanie do servisu

Nechajte sa automaticky informovať o blížiacich sa servisných prehliadkach Vášho vozidla Audi a ušetrite čas využitím jednoduchého spôsobu, ako si dohodnúť termín v servise. Ďalšou výhodou je, že Váš servisný partner už bude mať k dispozícii všetky dôležité informácie o vozidle.

Online Car Care*

Upozornenie: Online Car Care využíva online údaje o vozidle na analýzu stavu vášho Audi a môže vás tak včas upozorniť na akékoľvek abnormality - v niektorých prípadoch dokonca skôr, ako sa na vašom vozidle vyskytne porucha. Môžete tiež sledovať plánované servisné opatrenia a zvolávacie akcie. V prípade potreby návštevy servisu si ju môžete dohodnúť priamo online.

 

* Ak máte záujem o bližšie informácie o dostupnosti služby v určitých vozidlách a regiónoch, obráťte sa prosím na svojho autorizovaného predajcu vozidiel Audi alebo si prečítajte informácie o výbave konkrétneho vozidla.

Audi connect Remote & Control

Služba Audi connect ovládania vozidla na diaľku v závislosti od konkrétneho modelu obsahuje rôzne funkcie, prepojujúce Vaše vozidlo s Vaším smartfónom. Vďaka predchádzajúcemu registračnému procesu v rámci účtu myAudi je Vaše vozidlo súčasne chránené pred prístupom tretích strán. Vzhľadom na to môžete pohodlne a bezpečne ovládať vybrané funkcie vozidla pomocou aplikácie myAudi nainštalovanej vo Vašom smartfóne, čím si môžete udržiavať prehlaď o aktuálnom stavu Vášho vozidla. Medzi dostupné funkcie patrí napríklad:

 • Zamknutie a odomknutie vozidla prostredníctvom smartfónu
 • Zobrazenie aktuálneho stavu vozidla: množstva paliva alebo oleja cez aplikáciu myAudi
 • Oznámenie o spustení výstražného systému proti krádeži, dodávaného na želanie

Prehľad funkcií balíka Audi connect Remote & Control

Aktuálny stav vozidla*

Vzdialený prístup k stavovým informáciám vozidla Vám umožní prostredníctvom aplikácie myAudi v telefóne jednoducho získať rôzne informácie o aktuálnom stave vozidla. Informácie o stave nabitia akumulátoru a o dojazde v elektrickom režime sú dostupné len pre vozidlá typu e-tron!

Zamykanie a odomykanie na diaľku*

S aplikáciou myAudi môžete pohodlne zamknúť a odomknúť vozidlo bez ohľadu na to, ako ďaleko od neho ste. Nezáleží na tom, či sedíte v kaviarni za rohom alebo ste na služobnej ceste v úplne inom meste. Vďaka zabezpečenému registračnému procesu v rámci účtu myAudi a zvolenému PIN kódu je Vaše vozidlo chránené pred neoprávneným prístupom.

Diaľkové ovládanie nezávislého kúrenia*

Ak ste mimo dosah bežného diaľkového ovládania, komfortné ovládanie nezávislého kúrenia vám prostredníctvom aplikácie myAudi umožní na diaľku zapnúť kúrenie.

 

Poloha zaparkovaného vozidla*

Kto by to nepoznal? Odchádzali ste v zhone od svojho vozidla a teraz nie ste si úplne istí, kde ste svoje Audi zaparkovali. Služba Vyhľadávanie zaparkovaného vozidla v rámci systému Audi connect Vám zaistí, že svoje vozidlo nájdete rýchlo a jednoducho, pretože jeho poloha sa zobrazí v aplikácii myAudi na displeji smartfónu.

Oznámenie výstražného systému proti krádeži*

Funkcia Audi connect, informujúca o spustení alarmu, Vás bude prostredníctvom aplikácie myAudi informovať o aktivácii na želanie dostupného výstražného systému proti krádeži, pričom sa rovno zobrazí aj dôvod spustenia alarmu (napr. zaznamenanie pohybu) a dátum a čas, kedy k udalosti došlo.

* Ak máte záujem o bližšie informácie o dostupnosti služby v určitých vozidlách a regiónoch, obráťte sa prosím na svojho autorizovaného predajcu vozidiel Audi alebo si prečítajte informácie o výbave konkrétneho vozidla.

Audi connect Remote & Control pre e-tron

Balík služieb diaľkového ovládania Audi connect Remote & Control pre vozidlá typu e-tronu je šitý na mieru špecifickým potrebám vozidiel Audi e-tron. Vďaka tomu môže vodič vozidla Audi e-tron pohodlne ovládať a kontrolovať celý rad rozmanitých funkcií, ako napríklad:

 • Informácie o aktuálnej úrovni nabitia akumulátora
 • Informácie o dojazde v elektrickom režime
 • Plánovanie trasy vrátane zastávok na dobitie vozidla

Prehľad funkcií balíka Audi connect Remote & Control

Aktuálny stav vozidla*

Vzdialený prístup k stavovým informáciám o vozidle Vám prostredníctvom aplikácie myAudi v smartfóne umožní jednoducho získať rôzne informácie o aktuálnom stave vozidla. Okrem toho získate informácie o aktuálnej úrovni nabitia akumulátora a zostávajúcom dojazde pri súčasnom stave nabitia akumulátora.

Aktivácia nabíjania na diaľku*

Prostredníctvom aplikácie myAudi si môžete rýchlo a jednoducho overiť aktuálnu úroveň nabitia akumulátora a stav nabíjania vozidla. Okrem toho je možné jednoducho spustiť proces nabíjania vozidla pripojeného k zdroju napájania, pričom je tiež možné nastaviť dobu nabíjania prostredníctvom časovača.

Zamykanie a odomykanie na diaľku*

S aplikáciou myAudi môžete pohodlne zamknúť a odomknúť vozidlo bez ohľadu na to, ako ďaleko od neho ste. Nezáleží na tom, či sedíte v kaviarni za rohom alebo ste na služobnej ceste v úplne inom meste. Vďaka zabezpečenému registračnému procesu v rámci účtu myAudi a zvolenému PIN kódu je Vaše vozidlo chránené pred neoprávneným prístupom.

Diaľkové spustenie klimatizácie*

Vďaka možnosti diaľkového ovládania klimatizácie je možné pomocou smartfónu pred cestou jednoducho nastaviť požadovanú teplotu v kabíne.

Poloha zaparkovaného vozidla*

Ide o funkciu, ktorá umožňuje rýchlo a jednoducho nájsť miesto posledného parkovania tým, že na mape v aplikácii myAudi zobrazí jeho polohu.

Plánovač trás e-tron*

Plánujte si svoje cesty prostredníctvom aplikácie myAudi v pohodlí domova. Pokiaľ bude nutné počas jazdy urobiť prestávku na nabíjanie, bude to pri plánovaní trasy automaticky zohľadnené. Ďalšou výhodou je, že sa vďaka online prepojeniu databáz nabíjacích staníc berú do úvahy aj nové inštalované nabíjacie stanice.

* Ak máte záujem o bližšie informácie o dostupnosti služby v určitých vozidlách a regiónoch, obráťte sa prosím na svojho autorizovaného predajcu vozidiel Audi alebo si prečítajte informácie o výbave konkrétneho vozidla.

Funkcie v myAudi

Len niekoľko krokov k vaším službám Audi connect: prejdite do obchodu Functions on Demand v aplikácii myAudi a vyberte trvanie želanej služby Online kniha jázd alebo informácie o semaforoch online. Vaša služba Audi connect je po najbližšom naštartovaní vozidla už nainštalovaná vo vašom vozidle. Stačí len nastúpiť a vyraziť na cestu.

Audi connect voliteľná výbava

Ako voliteľná výbava sú k balíku Audi connect Safety & Service k dispozícii taktiež Audi connect Kľúč a Audi connect vyhľadávanie odcudzeného vozidla.

Audi connect Kľúč*

S touto službou už nebudete potrebovať kľúč od vozidla, pretože Vám ako kľúč poslúži Váš smartfón. Pokiaľ budete chcieť zapožičať svoje vozidlo niekomu ďalšiemu, už si nebudete musieť fyzicky posúvať kľúč. Nespornou výhodou je zabezpečenie funkcie Audi connect Kľúča taktiež v prípade, ak je akumulátor vozidla takmer alebo úplne vybitý.

Audi connect vyhľadávanie odcudzeného vozidla*

Pokiaľ dôjde ku odcudzeniu Vášho vozidla, bude ho miestna polícia mať možnosť veľmi rýchlo vyhľadať a na diaľku vypnúť motor. Táto funkcia môže potenciálnych zlodejov rovno odradiť od krádeže.

* Ak máte záujem o bližšie informácie o dostupnosti služby v určitých vozidlách a regiónoch, obráťte sa prosím na svojho autorizovaného predajcu vozidiel Audi alebo si prečítajte informácie o výbave konkrétneho vozidla.