Audi Logo

Moje služby Audi connect

Kúpili ste vozidlo vybavené navigačným a infotainment systémom, podporujúcim služby Audi connect a teraz chcete využívať praktické výhody týchto služieb? Pripravili sme pre Vás podrobné videá s návodmi a odpoveďami na najčastejšie otázky, ktoré okrem iného vysvetľujú, ako funguje registrácia a verifikácia účtu myAudi, ako nastaviť hlavného užívateľa pre Vaše vozidlo a ako čo najefektívnejšie využívať aplikáciu myAudi. Podrobné informácie a údaje o dostupnosti služieb nájdete v prehľade služieb a modelov.

myAudi

myAudi je váš kľúč do digitálne prepojeného sveta Audi. V rámci svojho účtu a aplikácie myAudi získate na diaľku prístup k dôležitým informáciám o vozidle, možnosť upravovať svoje údaje prostredníctvom portálu alebo aplikácie a možnosť konfigurovať si služby vyhovujúce svojim požiadavkám. Či už ide o online objednanie do servisu, zadanie osobných informácií vzťahujúcich sa k vozidlu, získanie informácií o aktuálnom stave vozidla alebo o novinky zo sveta Audi, s účtom myAudi získate prístup k tomuto všetkému a k mnohým ďalším funkciám z pohodlia domova prostredníctvom Vášho počítača alebo na cestách prostredníctvom aplikácie myAudi. Okrem toho získate ako užívateľ služieb Audi connect po prihlásení do aplikácie alebo do portálu myAudi prístup k všetkým osobným službám, ako je napr. zamykanie a odomykanie vozidla prostredníctvom smartfónu. Ďalej si tu môžete rôzne upravovať nastavenia Vami využívaných služieb alebo odoslať požadované navigačné ciele priamo do svojho vozidla Audi.

 

Aplikácia myAudi

Aplikácia myAudi prepojí Vaše Audi s Vaším každodenným životom, pričom do neho prostredníctvom inovatívnych funkcií a služieb Audi connect vnesie omnoho viac komfortu. Získate informácie o svojom vozidle v reálnom čase, čo znamená, že budete mať stály prehlaď o množstve paliva v nádrži, aktuálnom odjazde, servisných prehliadkach, výstrahách atď. Prostredníctvom aplikácie si môžete vopred pohodlne naplánovať svoje cesty a výsledné trasy a ciele poslať priamo do palubného systému vo vozidle. Na diaľku môžete ovládať dokonca aj nezávislé kúrenie alebo odomykanie a zamykanie dverí. V závislosti od konkrétneho modelu a výbavy Vášho Audi sa dostupnosť služieb môže líšiť.

 

Ako prebieha dátové spojenie s vozidlom?

V mnohých európskych krajinách sú služby Audi connect zabezpečované prostredníctvom SIM karty, ktorá je trvalo inštalovaná vo vozidle. Cena za dátové pripojenie je zahrnutá v cene služieb, s výnimkou dátového pripojenia pre vytvorenie Wi-Fi prístupového bodu, využívanie služby online streamovania médií, online rádia, hybridného rádia a ďalších služieb ponúkaných prostredníctvom aplikácie Audi v smartfóne. Dátové pripojenie pre zabezpečenie týchto služieb je tiež možné prostredníctvom palubnej SIM karty s tým rozdielom, že v týchto prípadoch je nutné využívať paušálne pripojenie poskytované partnerom značky Audi. Informácie o tarifách a objednávkach nájdete na stránkach www.audi.com/myaudi. V prípade, že je do slotu pre kartu vložená externá SIM karta, celkové dátové pripojenie (pre služby Audi connect a vytvorenie Wi-Fi prístupového bodu) budú prebiehať prostredníctvom tejto SIM karty. Výsledné náklady za dátové pripojenie znáša zákazník a refundácia zo strany automobilky Audi je úplne vylúčená. Pre využívanie niektorých služieb, ako sú zamykanie a odomykanie vozidla na diaľku pomocou funkcie Audi connect Remote & Control, sa musíte v rámci účtu myAudi zaregistrovať a nechať overiť ako hlavný užívateľ vozidla. Vďaka tomu bude Vaše vozidlo chránené pred neoprávneným prístupom tretích strán. Informácie o procese registrácie nájdete na nasledujúcich stránkach alebo sa obráťte na svojho partnera pre predaj vozidiel Audi. Ak chcete používať určité funkcie aplikácie myAudi fungujúce na základe synchronizácie, ako je napríklad odoslanie cieľa cesty do vozidla, musíte sa k vozidlu prihlásiť pomocou svojho účtu myAudi.

 

SIM karta Audi connect

SIM karta Audi connect je SIM karta integrovaná priamo v palubnom systému vozidla, ktorá je k dispozícii v rámci výbavy Audi connect s tým, že sa jej špecifikácie môžu líšiť v závislosti od modelu a konkrétneho trhu. SIM karta tu v závislosti od modelu zabezpečuje online konektivitu prostredníctvom siete LTE/UMTS s rýchlosťou sťahovania až 100 MBit/s. Súčasťou SIM karty je objem dát, umožňujúci využívať väčšinu služieb Audi connect. Okrem toho SIM karta na území väčšiny európskych krajín podľa potreby zabezpečuje automatický prístup k príslušnému poskytovateľovi dátových služieb. Tým pádom je účtovanie rôzne vysokých poplatkov za roaming v závislosti od danej krajiny a nepohodlné potvrdzovanie roamingových služieb. Ďalšou výhodou je možnosť zakúpenia objemu dát pre prevádzku vlastného palubného Wi-Fi prístupového bodu, ktorý môže využívať pre svoje externé zariadenia celá posádka. Tento väčší objem dát umožňuje online streamovanie médií (napríklad hudbu z Amazon Prime Music) alebo počúvanie internetových rozhlasových staníc prostredníctvom online rádia.

Majte však prosím na pamäti, že pre využívanie nasledujúcich služieb je potrebné objednať si prostredníctvom poskytovateľa Cubic Telecom väčší dátový balíček. Medzi tieto služby patrí: online rádio, hybridné rádio, online streamovanie médií a ďalšie streamingové služby fungujúce prostredníctvom aplikácii.

 

Wi-Fi prístupový bod

Služba Audi connect v kombinácii so systémom Audi Bluetooth ponúka možnosť vytvorenia Wi-Fi prístupového bodu pre bezdrôtové pripojenie až ôsmich mobilných zariadení od notebooku cez tablety až po smartfóny. Vďaka tomu môžu všetci cestujúci vo vozidle využívať výhody internetu, pričom nedôjde k žiadnemu obmedzeniu funkčnosti rozhraní MMI pre vodiča. Internetové pripojenie je realizované cez strešnú anténu, čo zaručuje najvyššiu možnú stabilitu pripojenia a mimoriadne kvalitný príjem. Prenos dát je zabezpečovaný prostredníctvom štandardu WPA2. Ak je vozidlo vybavené napevno integrovanou SIM kartou (Audi connect SIM), je možné si prostredníctvom internetového obchodu partnera automobilky Audi, teda spoločnosti Cubic Telecom, účtu myAudi alebo prostredníctvom palubného systému MMI* dokúpiť ďalšie dátové balíky. Ak sa rozhodnete pre balík Európa, bude prenos dát pokračovať automaticky za pevnú cenu vo všetkých európskych krajinách bez ohľadu na to, že sa zmení poskytovateľ.

* Možnosť objednania dátových služieb prostredníctvom rozhrania MMI závisí od konkrétneho modelu vozidla. Bližšie informácie Vám poskytne Váš partner Audi.

 

Audi pomoc pri likvidácii škôd

Ak máte vo svojom vozidle balík Audi connect Safety & Service, môžete sa v prípade menšej nehody (airbagy sa neaktivujú, cestujúci nie sú zranení) spoľahnúť na automatickú pomoc: Audi pomoc pri likvidácii škôd. Ak senzory vozidla zaznamenajú ľahšiu nehodu, automaticky vám bude ponúknutá pomoc. Na displeji MMI sa vám zobrazia dve možnosti: komplexná pomoc pri likvidácii poistnej udalosti a tiesňové volanie. Samozrejme, môžete volať aj priamo na Audi Customer Care Center pomocou tlačidla vo vozidle. V každom prípade vám bude k dispozícii špeciálne vyškolený personál Audi, ktorý pre vás bude koordinovať všetky ďalšie opatrenia. Vaše Audi už medzitým odoslalo potrebné údaje o vozidle do centra starostlivosti o zákazníkov Audi. Na želanie bude okamžite kontaktovaný partner Audi vo vašom okolí, ktorý vám poskytne ďalšiu pomoc. Zákaznícky servis môžete samozrejme kontaktovať aj prostredníctvom servisnej linky Audi.Audi pomoc pri likvidácii škôd Vaše výhody:

  • Rýchla a jednoduchá pomoc pri nehode priamo z vozidla
  • Priamy kontakt s partnerom Audi
  • Profesionálne riešenie poistných udalostí s opravami a náhradnými dielmi v osvedčenej kvalite Audi
  • Zabezpečenie mobility, napríklad zabezpečením náhradného vozidla
 

myAudi dohodnutie termínu

Majte prehľad o svojich servisných prehliadkach: V portáli myAudi si môžete pozrieť svoje najbližšie servisné termíny a stav svojho vozidla. Pri niektorých modeloch si môžete zobraziť aj aktuálne výstražné hlásenia vozidla, ako aj nadchádzajúce servisné prehliadky a kontroly. Prostredníctvom myAudi si tiež môžete vyhľadať a uložiť svojho preferovaného partnera Audi. Kontaktné údaje tak máte rýchlo k dispozícii. Ak sa blíži termín servisnej prehliadky, uložený partner Audi vás môže proaktívne kontaktovať s návrhom termínu. Samozrejme, že si servisnú prehliadku môžete pohodlne dohodnúť aj sami online prostredníctvom myAudi. Údaje o vozidle je možné odoslať partnerovi Audi online, ak si to želáte. Opravy sa tak môžu vykonať rýchlejšie a s nižšími nákladmi. Používajte myAudi pre správu vašich servisných služieb:

  • Uložiť si svojho preferovaného partnera Audi
  • Rýchle a pohodlné dohodnutie servisných termínov
  • Sprostredkovať potrebné údaje o vozidle online a šetriť tak čas
 

Audi connect - vysvetľujúce videá

Vysvetľujúce videá od Audi prezentujú zaujímavosti k jednotlivým službám Audi connect, ich funkciám, ovládaniu cez aplikáciu myAudi a názorne ukážu, ako vám uľahčujú každodenný život.