Audi Logo

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat vám v rámci limitov daných systémom pomáha udržiavať odstup od vozidiel pred vami. Regulácia vzdialenosti, ktorú možno nastaviť v piatich stupňoch, vám dodatočne umožňuje prispôsobiť sa individuálnej dopravnej situácii.

Doba platnosti pre adaptívny tempomat

Pre spontánnych

1* alebo 6

mesiacov

Pre plánovačov

1 alebo 3

roky

Pre rozhodnutých

Doživotne

neobmedzene

* Funkciu možno pre vozidlo rezervovať len raz.

Adaptívny tempomat funguje takto

Adaptívny tempomat deteguje, v rámci limitov daných systémom, pomocou radarového snímača vozidlá pred vami a v rozsahu regulácie čo najkonštantnejšie udržiava rýchlosť respektíve odstup. Rozsah rýchlosti, v rámci ktorého je systém k dispozícii, je od 0 do 210 km/h. Rozsah regulácie je 30 až 210 km/h. V spomalenej premávke "stop and go" dokáže vozidlo brzdiť až do zastavenia a za určitých podmienok opäť automaticky rozbehnúť. Pri manuálnej prevodovke musí radenie prevziať vodič.

Systém sa ovláda samostatnou voliacou páčkou. Vzdialenosť sa dá nastaviť v piatich stupňoch; dynamiku systému možno upraviť prostredníctvom Audi drive select alebo v menu systému ACC. Vrátane systému Audi pre sense front

Vezmite, prosím, na vedomie: Systémy fungujú v rámci ich limitov a podporujú vodiča. Za bezpečnosť a potrebnú pozornosť v cestnej premávke je zodpovedný vodič.

Individuálny

Flexibilná doba platnosti používania

Bezpečný

Pomáha udržiavať odstup od vozidiel pred vami

Flexibilný

Nastavenie regulácie vzdialenosti v závislosti od situácie v piatich stupňoch

Predpoklady na rezerváciu

Na používanie adaptívneho tempomatu cez službu Functions on Demand potrebujete Audi A3 (od r.v. 2021), Audi Q4 e-tron (od r.v. 2023). Okrem toho potrebujete:

  • overené konto myAudi ako hlavný alebo sekundárny používateľ
  • vozidlo, ktoré disponuje službou Functions on Demand
  • kompatibilný smartfón iPhone alebo Android1

Právne upozornenie

1Informácie o kompatibilných mobilných telefónoch získate u svojho partnera Audi.