Audi Logo

Parkovací asistent

Parkovací asistent¹ umožňuje pohodlné parkovanie a podporuje vodiča vhodnými manévrami pri parkovaní a vyparkovaní vozidla. Prostredníctvom ultrazvukových snímačov vyhľadáva vhodné priečne alebo pozdĺžne parkovacie miesta.

Doba platnosti pre parkovacieho asistenta

Pre spontánnych

1* alebo 6

mesiacov

Pre plánovačov

1 alebo 3

roky

Pre rozhodnutých

Doživotne

neobmedzene

* Funkciu je možné rezervovať pre vozidlo len raz.

Parkovací asistent funguje takto

Parkovací asistent pomáha ideálnymi manévrami riadenia pri parkovaní a vyparkovaní. Prostredníctvom ultrazvukových snímačov vyhľadáva vhodné priečne alebo pozdĺžne parkovacie miesta. Systém prepočíta ideálnu dráhu parkovania pre priečne parkovacie miesta (dopredu a dozadu) a ideálnu dráhu parkovania a vyparkovanie pre pozdĺžne parkovacie miesta. Proces riadenia preberá systém. Vodič musí podľa pokynov len radiť rýchlostné stupne, rozbehnúť sa, brzdiť a sledovať proces parkovania na displeji. Vizuálny ukazovateľ môže, v závislosti od uhla natočenia volantu, upozorniť na bočné prekážky zobrazením jazdného pruhu. Systém podporuje proces parkovania vo viacerých ťahoch. Aktivácia vyhľadávania parkovacieho miesta sa zobrazí na spodnom displeji a pri zapnutých parkovacích senzoroch na hornom displeji.

Pomocou služby Functions on Demand si môžete neskôr jednoducho doplniť konfiguráciu svojho vozidla a zistiť, ako dobre vyhovuje parkovací asistent vašim potrebám.

Dostupná výbava sa môže líšiť v závislosti od modelu vozidla. Prihláste sa do aplikácie myAudi a skontrolujte dostupnosť pre vaše Audi.

Komfortný

Flexibilná rezervácia podľa dopytu

Účinný

Vyhľadávanie vhodných parkovacích miest pozdĺž trasy pomocou ultrazvukových senzorov

Bezpečný

Parkovanie a vyparkovanie aj na malých parkovacích miestach

 

Predpoklady na rezerváciu

Na používanie parkovacieho asistenta cez službu Functions on Demand potrebujete Audi A6 (od r. v. 2021), Audi A7 (od r. v. 2021), Audi Q7 (od r. v. 2021), Audi Q8 (od r. v. 2021), Audi Q8 e-tron (od r.v. 2023), Audi e-tron (od r.v. 2020) alebo Audi e-tron GT (od r.v. 2022) ako aj:

  • overené konto myAudi ako hlavný alebo sekundárny používateľ
  • vozidlo, ktoré disponuje službou Functions on Demand

Právne upozornenie

1 Audi nemá žiadny vplyv na to, ktoré aplikácie sa zobrazujú prostredníctvom rozhrania Audi smartphone interface. Za obsah a funkcie zobrazené v aplikáciách zodpovedajú príslušní poskytovatelia.