Audi Logo

Rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery

Rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery1, 2 vám pomáha udržať si prehľad zobrazením dopravných značiek, ako sú obmedzenia rýchlosti, zákazy predbiehania a dočasné obmedzenia rýchlosti.

Doba platnosti pre rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery

Pre spontánnych

1* alebo 6

mesiacov

Pre plánovačov

1 alebo 3

roky

Pre rozhodnutých

Doživotne

neobmedzene

* Funkciu možno pre vozidlo rezervovať len raz.

Rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery funguje takto

Rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery vás podporuje zobrazovaním dopravných značiek zistených v rámci limitov daných systémom, ako sú napríklad rýchlostné obmedzenia, zákazy predbiehania a dočasné obmedzenia rýchlosti, ktoré sú v dosahu detekcie prednej kamery. Rozpoznávanie dopravných značiek sa automaticky zobrazuje na displeji digitálneho združeného prístroja respektíve na voliteľnom digitálnom prístrojovom paneli Audi virtual cockpit. Na želanie je možné aktivovať jedno personalizované upozornenie na prekročenie rýchlosti, ktoré vizuálnym ukazovateľom upozorní na prekročenie aktuálnej prípustnej rýchlosti. Rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery má čisto informačný charakter. Rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery zahŕňa:

  • detekcia a zobrazovanie zákazov predbiehania a rýchlostných obmedzení vrátane dočasných obmedzení rýchlosti.
  • detekcia začiatku a konca diaľnic, ciest pre motorové vozidlá, zastavaných oblastí a oblastí s obmedzenou premávkou a zobrazenie príslušného obmedzenia rýchlosti
  • Zobrazenie a vyhodnotenie v závislosti od situácie za mokra, pri rýchlostných obmedzeniach v závislosti od denného času, pri prácach na ceste a pri ťahaní prívesu (len s prívesom namontovaným z výroby)

Dostupná výbava sa môže líšiť v závislosti od modelu vozidla. Prihláste sa do aplikácie myAudi a skontrolujte si individuálnu dostupnosť pre vaše Audi.

Individuálne

Flexibilná doba platnosti používania

Bezpečné

Informuje o obmedzeniach rýchlosti, aj v závislosti od času, za mokra alebo pri ťahaní prívesu

Prehľadné

Zobrazenie priamo v zornom poli

Predpoklady na rezerváciu

Ak chcete pridať rozpoznávanie dopravných značiek pomocou kamery cez službu Functions on Demand, potrebujete Audi A3 (ab MJ 2021) ako aj: kompatibilný smartfón iPhone alebo Android3. Budete tiež potrebovať:

  • overené konto myAudi ako hlavný alebo sekundárny používateľ
  • vozidlo, ktoré disponuje službou Functions on Demand
  • kompatibilný smartfón iPhone alebo Androide

Právne upozornenie

1 Vezmite, prosím, na vedomie: Systémy fungujú len v rámci ich limitov a podporujú vodiča. Za bezpečnosť a potrebnú pozornosť v cestnej premávke je zodpovedný vodič. 2 Len v kombinácii s ťažným zariadením z výroby. 3 Informácie o kompatibilných mobilných telefónoch získate u svojho partnera Audi.