Audi Logo

Balík LED Matrix svetlometov

Technológia LED Matrix kombinuje kamerový systém so svetelnými zdrojmi LED a presnou optikou pre vysoko adaptívne rozdelenie svetla. Ak systém deteguje iné vozidlá, selektívne vypne len oblasť rozpoznaného vozidla a v ostatných segmentoch ponechá aktívne diaľkové svetlá.

 

Doba platnosti balíka LED Matrix svetlometov

Pre spontánnych

1* alebo 6

mesiacov

Pre plánovačov

1 alebo 3

rokov

Pre rozhodnutých

Doživotne

neobmedzene

* Funkciu je možné rezervovať pre vozidlo len raz.

Balík LED Matrix funguje takto

LED svetlomety poskytujú veľké prednosti v oblasti bezpečnosti a komfortu. S teplotou farby približne 5 500 Kelvinov je ich svetlo podobné dennému, a preto menej unavuje oči - najmä v tme a za zlých poveternostných podmienok. Okrem funkcie LED Matrix disponujú svetlomety týmito funkciami: denné svietenie, stretávacie svetlá, diaľkové svetlá, parkovacie svetlá, dynamické smerové svetlá, svetlá do zlých poveternostných podmienok (na obmedzenie oslnenia pri horšej viditeľnosti), ako aj automatická dynamická regulácia dosvitu reflektorov. V kombinácii s voliteľným asistentom nočného videnia je k dispozícii označovacie svetlo³. Na označenie detegovaných chodcov bliknú jednotlivé LED diódy trikrát za sebou, čím jasne zvýraznia chodca od jeho okolia. Animácia dynamických smerových svetiel prebieha segment po segmente v intervaloch niekoľkých milisekúnd a vždy bliká smerom von v smere odbočenia. Pomocou služby Functions on Demand si môžete neskôr jednoducho doplniť konfiguráciu svojho vozidla a zistiť, ako dobre vyhovuje technológia LED Matrix vašim potrebám.

Dostupná výbava sa môže líšiť v závislosti od modelu vozidla. Prihláste sa do aplikácie myAudi a skontrolujte dostupnosť pre vaše Audi.

Komfortný

Flexibilná rezervácia podľa dopytu

Efektívny

Jednoduché a rýchle prispôsobenie vozidla novým podmienkam

Bezpečný

Lepšie nočné videnie vďaka prispôsobeniu svetla podmienkam vozovky a označeniu zistených chodcov

 

Predpoklady na rezerváciu

Pre používanie technológie LED Matrix cez Functions on Demand, potrebujete Audi Q8 e-tron (od r.v. 2023), Audi e-tron (od r.v. 2020) alebo Audi e-tron GT (od r.v. 2022) ako aj:

  • overené konto myAudi ako hlavný alebo sekundárny používateľ
  • vozidlo, ktoré disponuje službou Functions on Demand

Právne upozornenia

1 Vezmite, prosím, na vedomie: Systémy fungujú len v rámci limitov daných systémom a podporujú vodiča. Za bezpečnosť a potrebnú pozornosť v cestnej premávke je zodpovedný vodič.